Islám v době temna, kterou má křesťanství už osm století za sebou

12. Červen, 2010 – 0:20
Byznys po arabsku v Jeruzalémě...  Foto: Břetislav Olšer

Byznys po arabsku v Jeruzalémě... Foto: Břetislav Olšer

Přišli, pobrali sociální dávky a z vděku zapalují, co se dá. Takto lze parafrázovat známé rčení: Veni, vidi, vici… Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem, jak pronesl Caesar po bleskově vyhrané bitvě proti pontskému králi Farnakovi. Ne, nejde o české Romy.

Na stockholmském předměstí Rinkeby se v noci na čtvrtek 10. června 2010 odehrála také bitva – násilné nepokoje, které rozpoutali islámští imigranti zřejmě za to, že je Švédsko přijalo a poskytlo jim pomoc v nouzi. Zrob susedovi dobře, os.re ti plot; říkáme u nás v Ostravě. Schválně ti netalentovaní zapálili místní školu pro nadané studenty a studentky, k tomu hodili pár molotovových koktejlů na několik aut a motorek i autobus, aby vlákali do pasti místní policisty a hasiče. Mládež z přistěhovaleckých rodin na ně poté házela dlažební kostky. To vše údajně proto, že je nepustili na soukromý večírek.

Rinkeby ležící na západě Stockholmu a je typickou přistěhovaleckou čtvrtí, kde žijí výlučně ekonomičtí přistěhovalci, z 90 procent z muslimských zemí, kteří vytrhávali z vozovek dlažební kostky, aby je použili jako munici. Policie proto posílila přítomnost ve čtvrti o více než dvacet hlídek se služebními psy. Následně kvůli prevenci vytrhala sama i zbývající kostkovou dlažbu.

Švédové to mají s islamisty v poslední době poněkud složité. Švédský karikaturista Lars Vilks, který před třemi lety nakreslil proroka Mohameda se psím tělem, se stal 12. května 2010 podle deníku The Daily Telegraph terčem fyzického útoku. Během jeho přednášky na univerzitě v Uppsale ho napadl a lehce zranil jeden muž.

„Ten muž seděl v první řadě a náhle se ke mně vrhl. Udeřil mě do hlavy a já jsem přišel o brýle,“ řekl Vilks v šoku. Je cílem fanatických muslimů od roku 2007, kdy byly jeho karikatury Mohameda se psím tělem poprvé zveřejněny v deníku Nerikes Allehanda. V polovině března irská policie zadržela několik lidí, kteří ho chtěli zavraždit.

V roce 2007 vypsala teroristická skupina napojená na Al-Káidu odměnu 100 tisíc dolarů (dva miliony Kč) za Vilksovu smrt. Dalších 50 tisíc dolarů (jeden milion Kč) nabídla jako bonus, když mu vrah podřízne hrdlo. A 50 tisíc dolarů je odměna za vraždu Ulfa Johanssona, šéfredaktora deníku Nerikes Allehanda. Pořád aktuální.

Nedávno jsem bydlel v norské rodině nedaleko hlavního města. Obdivoval jsem své hostitele, že adoptovali dva indonéské sirotky. Udivilo mě, jak se životu těchto dvou bezprizorných děvčátek striktně podřídili;a aby zachovali jejich muslimskou identitu, začali s nimi praktikovat islám. Bylo to dojemné, ale na druhé straně varující. Norský, švédský i dánský multikulturalismus začíná být rizikový. Ozývají se hlasy, že by se v těchto zemích měly stavět mešity a školy pro muslimy. Kvůli rasové toleranci musejí být imigranti z východu nazývání v Norsku a Švédsku výhradně „nezápadními přistěhovalci”.

Rovněž ve Švédském Malmö žije už asi dvacet procent muslimů a skoro 70 procent severských kriminálníků se rekrutuje právě z řad „nezápadních imigrantů”, resp. „nových seveřanů“. Nejvíc to děsí švédské i norské ženy, jichž je ročně znásilněno imigranty několk stovek, mezi nimi jsou stále častěji i dívky mladší patnácti let. Úřady proto říkají, že když je Norsko multikulturní zemí, musí se tomu obyvatelé přizpůsobit a rodilé Švédky a Norky proto budou asi muset nosit hidžáb, aby své snědé spoluobčany neprovokovaly. Každý muslim může totiž podle špatně interpretovaného islámského práva šaría beztrestně znásilnit hříšnou ženu, která chodí na veřejnosti bez arabského šátku.

Zpráva norské policie za rok 2007 ukazuje značný nárůst znásilnění Somálci, obecně tzv. skupinovým znásilněním. V parku Sofienberg v Oslu bylo nedávno napadeno a obtěžováno gangem somálských mužů asi deset norských žen. Minulý rok bylo v norské metropoli oznámeno rekordních 161 znásilnění a 35 pokusů o znásilnění. Více než dvě třetiny znásilňovačů nebyli etničtí Norové.

Ohledy na „nové seveřany” jsou zřejmě přehnané. Podle statistik se ve Skandinávii výrazně zvýšila kriminalita. Zatímco v USA je spácháno kolem čtyř tisíc trestných činů na sto tisíc obyvatel, v Norsku, Švédsku a Dánsku je to více než dvakrát tolik. Evropské perspektivy nejsou růžové ani v jiných zemích. V roce 2050 bude v Rakousku podle demografů každý pátý školák muslim, protože tamní muslimky rodí v průměru pět děti, zatímco katoličky jen dvě.

Ročně přibude v Rakousku na 30 000 přistěhovalců, z toho je téměř polovina muslimů. Ještě hůř je na tom Německo – za dvacet let by měli tvořit 45 procent obyvatel Berlína muslimští imigranti, pardon – nezápadní přistěhovalci. Ovšem už dnes se říká o Berlíně, že je po Ankaře druhým největším městem Turecka. Zemský soud ve Wiesbadenu proto rozhodl, že zákon spolkové země Hesensko zakazující nošení šátků ve školách a na úřadech zůstává v platnosti.

„Zaměstnanci úřadů mají povinnost chovat se ve službě apoliticky, stejně tak světonázorově a nábožensky neutrálně. Zvláště nesmějí nosit a používat části oděvů, symboly a jiné znaky, které mohou ohrozit politický, náboženský a světonázorový mír.”

Paradoxně zcela obráceně se k muslimům chovají v „nedemokratickém“ Izraeli, kde můžou kromě sebevražedných atentátů skoro všechno, navíc jsou vedle synagog a kostelů i stovky mešit, muezzinové a ve 120členném Knessetu mají tři arabské strany 10 křesel. Velvyslanec Izraele ve Finsku je arabského původu. Arabština je spolu s hebrejštinou uznaná jako státní jazyk židovského státu.

Roku 2002 rozhodl Nejvyšší izraelský soud, že vláda nemůže přidělovat pozemky na základě etnického či náboženského původu. Izraelští Arabové mají stejné možnosti získat vedoucí pozice v zemědělských, průmyslových podnicích či ve státních službách. Arabští studenti mají volný přístup na střední a vysoké školy, desetitisíce lokálních Arabů, co si říkají Palestinců, jsou zaměstnávány v Izraeli.

Ani tato izraelská brána mezi Evropou a islámským světem však nestačí zadržovat islamisty před jejich migrací do Evropy, kde nyní už žije na 25 milionů přistěhovalců islámského vyznání. To by mělo do konce tohoto století Evropu zcela svojí „mírumilovností“ ovládnout… Pouliční „zápalné“ loňské a předloňské nepokoje v Paříži a současné ve Stckholmu i stovky obětí při sebevražedných atentátech islamistů v Madridu nebo Londýně nevěstí pro budoucnost křesťanské Evropy nic dobrého. Zcláště, když nyní teroristé přidávají do sebevražedných náloží i injekční jehly, infikované virem HIV..

Islám je zkrátka čím dál víc „mírumilovnější“. Prožívá totiž právě svoji inkviziční dobu temna, kterou má naštěstí křesťanství, danou bulou Ad abolendam, už přes osm století za sebou…

Že „temný středověk“, tedy militantní křesťanství, vzniklo až jako reakce na vojenská tažení mohamedánů a bezprostřední ohrožení evropské civilizace? Kdepak byli ale mohamenáni, když vznikla v roce 1184 z popudu papeže Luciuse III. tzv. biskupská inkvizice, která stínala kdekoho, kdo by herektik…?

ČTK: Sebevražedný muslimský atentátník se v pátek 11. června 2010 odpoledne pokusil prorazit s nákladním vozem plným výbušnin zátarasy před kasárnami elitní policejní jednotky v Alžírsku. Zabil devět lidí včetně čtyř policistů a jednoho čínského dělníka. Útočil ve městě Timizar, které leží asi 100 kilometrů východně od metropole Alžíru. Nálož explodovala, když narazil do zátarasů. Bombového atentátníka následovali ve dvou vozidlech další dva teroristé, které policisté zastřelili. (Byl to právě alžírský prezident Boumediem, který v roce 1974 prohlásil: „Zaplavíme Evropu dělohami muslimských žen a jejich dětmi…“)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *