Kam se muslimští sebevražední atentátníci hrabou na Čechy!

11. Září, 2008 – 12:19

Je to děsivá bilance; sotva oschly silnice a vyšlo jarní sluníčko, motoristé zase jezdí jako smyslů zbavení. Ohrožují nejen sebe, ale hlavně zcela nevinné okolí. Tento víkend mi dal za pravdu – 25 mrtvých, z toho pět motocyklistů, se již do svých domovů nikdy nevrátí.

Hrůzná představa, přesto si ministerstvo vnitra a dopravy dál hraje na mrtvého brouka a tvrdí, že se na zlepšení intenzivně pracuje. Výsledky údajně přinese až naplnění jejich douhodobější koncepce…

Vzpomněl jsem si na situaci, když se chystám do Izraele a všichni známí mě už tradičně s vyjevenými pohledy odrazují, abych do těch končin raději nejezdil, když je tam tolik sebevražedných atentátů. A jestli se prý nebojím…

Už jsem se naučil jim odpovídat pravdivou agitkou; na celém Blízkém východě, včetně Izraele, je míň sebevražedných atentátníků, než kolik jich jezdí každý víkend na českých silnicích a dálnicích.

Zatímco u nás zahyne ročně za volantem aut a za řidítky bicyklů či motorek v průměru kolem 1200 osob, v Izraeli při inkriminovaných bombových a raketových útocích je to zbruba o čtyři pětiny míň. A dopravních nehod končích smrtí řidičů nebo spolujezdců je zde v průměru 33 za měsíc, tedy skoro o 800 míň než v Česku, když Izrael má jen asi o tři miliony obyvatel míň.

Navíc rozpočet tamního Národního úřadu pro bezpečnost dopravy zde zůstane ve výši 550 milionů šekelů (při současné kursu 1 NIS = 4,85 CZK jde přibližně o 2,67 miliardy korun). Oznámil to na zasedání izraelské vlády její předseda Ehud Olmert. Zamýšlené škrty ve výši 150 milionů šekelů (727,5 milionu korun), tak byly oficiálně odvolány.

Takže čeho se bát v Jeruzalémě, Haifě či Tel Avivu…?

Po nabytí účinnosti zákona č. 411/2005 Sb. v období července až září 2005, kdy byl u nás zaveden bodový systém, který v Izraeli funguje už řadu let, se začala rýsovat mnohem optimističtější situace. Počet dopravních nehod zaviněných řidiči motorových vozidel poklesl o 10 065, počet usmrcených při těchto nehodách se snížil až o 82 osob a počet zraněných o 1032 osob.

Za 30 dní účinnosti novely zákona došlo tedy oproti stejnému období roku 2005 ke snížení počtu dopravních nehod o 27,2 %, počtu usmrcených o 48,7 %, počtu zraněných o 33,0 % a počtu dopravních nehod pod vlivem alkoholu o 30,2 %.

Pak se ale změnila vláda, jejíž členové se k bodovému systému začali vyjadřovat dosti smířlivě a kriticky, což dodalo řidičům, velmi lapidárně řečeno, nové sebevražedné sebevědomí a byl z toho obrovský nárůst dopravních nehod.

V roce 2007 jich Policie ČR šetřila celkem 182 736, při kterých bylo 1 123 osob usmrceno, 3 960 těžce zraněno a 25 382 zraněno lehce. Odhad způsobené hmotné škody činil téměř osm a půl miliardy Kč. Srovnáme-li tuto bilanci s předcházejícím rokem, užasneme; počet usmrcených se zvýšil o 167 osob, zraněných o 1 151 osob…

„Zabili jste mi strejčka, tady máte do držky!“ řekl by varovně Josef Švejk.

Co vy na to, páni ministři ničeho…?

PS: Už mě vůbec nemrzí, že jsem si nikdy neudělal řidičák a že jsem nikdy neměl auto. Stačila mi zkrátka jen tramvaj, taxi a letadlo. Dneska si nemusím vyčítat, že bych nebyl ekologický. A že vůbec ještě existuji. Naštěstí…

Reklama:
  1. 16 reakce na “Kam se muslimští sebevražední atentátníci hrabou na Čechy!”

  2. Ten článek asi patří k jinému titulku a naopak… Porodní bolesti znám, a proto upozorňuji…

    od David v Zář 11, 2008

  3. Ten článek patří k tomu titulku, jelikož je o tom, že muslimských sebevražedných atentátníků je mnohem míň, než těch českých… Kam se tedy muslimští sebevražední atentátníci hrabou na Čechy!

    od olser v Zář 11, 2008

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *