Vezme to pan kníže hezky po „gatesovsku“ od podlahy…?

31. Květen, 2010 – 20:43
I tento dům měl kdysi střechu...   Foto: Břetislav Olšer

I tento dům měl kdysi střechu... Foto: Břetislav Olšer

Řeknu to jako vždy na rovinu; v průměru se chlubím svými trefami do černého tak jednou dvakrát ročně, jelikož zásadně nevolím, abych jako analytik měl čistou politickou soudnost. To, že jsem už loni v září předpověděl krach Miloše Zemana či Jiřího Paroubka, to nepovažuji za nic mimořádného. To zvládne každý začátečník se základními schopnostmi v oblasti empatie.

Pokud vám nestačí mé slovo, zopakuji své blogy. Především jsem se pokusil 21. září 2009 varovat Miloše Zemana před dalším fatálním trapasem v blogu: Pane Miloši, významný přeběhlíku, objímejte dál stromy na Vysočině.

Poté mě začalo být líto křečovité snahy Jiřího Paroubka o vítězství ve volbách a jemně jsem mu 15. září 2009 našeptal jasná fakta, aby se zavčas vzpamatoval. Marná snaha: Paroubek právě prohrál volby, aneb Jak lze prokaučovat preference? Výslednicí mého předvolebního zkoumání byl jasnozřivý fakt, že jediní nezkorumpovatelní politici jsou ti, kteří nejdou do politiky vydělat peníze, ale pouze ti, kteří prokáží, že ve svých hlavách mají navíc, než jenom rýžovat zlaťáky.

Existují vůbec takoví borci? Jasně, pouze ti, co už jsou dávno za vodou, mají na svých kontech „poctivě“ vydělané miliardy a nějaká úplatková obálka s bídnými statisíci či milionem, jim může být ukradená. Takže, žádná korupce a vydíratelnost si na ně nepřijde.

A kde najít takové lidičky? Naznačil jsem to 19. června 2009 ve svém textu: Přání otcem myšlénky, aneb Jsou jen miliardáři nezkorumpovatelní..? Jedině rakousko – český kníže, plným jménem Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg – potomek šlechtického rodu Schwarzenbergů, bývalý vedoucí kanceláře prezidenta Václava Havla, exministr zahraničních věcí nominovaným za Stranu zelených a v současnosti senátor za Prahu 6 a předseda TOP 09, byl schopný naplnit toto kritérium.

Má tolik peněz, že je ani nespočítá a je u něho z tohoto důvodu jistota, že jsou mu všechny úplatky a korupce jako taková zcela šumafuk. A ejhle, bafající strejda, jehož jsem s chutí nazýval obtloustlým Trautenbergem, se skutečně do politiky dostal, sice napřed si zvolil nízkou laťku, když se uvolil cvičně ministrovat za Stranu zelených. V ní si natrénoval a zopakoval kličky háčky a jiné vytáčky i rozličné diplomatické šarády, aby si vyzkoušel, nač jsou jeho političtí konkurenti schopni reagovat.

A ejhle; politický matador, co umí jako profík Sherlok Holmes bafat z fajky nebo spát ve Sněmovně, i když se nesluší, co žije střídavě ve Švýcarsku, na rodovém zámku Schwarzenberg v bavorském Scheinfeldu, ve Dřevíči u Berouna, na Orlíku, v Praze, nebo ve vídeňském paláci Schwarzenberg, získal největší oblibu svých voličů.

Žádný jiný politik nedostal tolik preferenčních hlasů jako on – celkem přes 46 tisíc. Druhý v pořadí sociální demokrat Michal Hašek získal o 21 tisíc kroužků méně. TOP 09 dokonce jeho přičiněním suverénně porazila v Praze ODS.

Kam se hrabe Billl Gates se svojí charitativní organizaci, jejímž prostřednictvím věnoval pět miliard USD na univerzitní stipendia pro zástupce menšin, prevenci AIDS a boj s nemocemi, které ohrožují země tzv. třetího koše…

Takže do toho, pane kníže, co vám šlechtické tituly zrušili už tuším v roce 1918…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *