Jsou gadžové lidsky míň než minoritní Romové…?

18. Květen, 2010 – 14:34

Nedostal jsem od Oldy ke svátku Bitvu u Lipan, ale od kamaráda Miloše z Teplic v Čechách popis zrůdného činu. Žádný zapálený romských vybydlený byt. Před týdnem šel v Ústí na Labem 13letý gadžovský chlapec, z dětského domova v Duchcově, na vlak do Krupky, aby navštívil svoji matku. Vlak ale nestihl a tak si to namířil pěšky po kolejích.

Indové se mají, Kumara se ptají, jak se enkávéde...  Foto: Břetislav Olšer

Indové se mají, Kumara se ptají, jak se enkávéde... Foto: Břetislav Olšer

A to byla fatální chyba. Kam čert nemůže, tam pošle nezbedného Roma. V tomto případě hned dva – ve věku 15 a 18 let. A hned za chlapcem a prý naval prachy. Když byli odmítnuti, jelikož oběť neměla u sebe peníze, vrhli se na něj. Tloukli ho, povalili na zem a žiletkami mu rozpárali oblečení, sebrali  boty a po mnoha kopancích do trupu a hlavy utekli.

Polonahý a chůze neschopný kluk se doplazil do haly vlakové nádraží Bohosudov, kde mu personál přivolal záchranku. Do nemocnice byl odvezen v šoku, s povrchovými řeznými ranami, natrženou slezinou, zlomenými žebry a otřesem mozku.

Samozřejmě, že to nelze srovnávat s bojem o život malé Natalky z Vítkova, která málem uhořela po vhození „molotovova koktejlu“ čtyřmi neonacisty, ale přece jen by se i o tomto „krupkovském“ excesu mělo vědět.

I proto, že v ostravském romském ghettu zvaném Bedřiška si málem Kocáb opět přišel na své, když burcoval s indickým profesionálním altruistou Kumarem Vishwanathanem, že opět rasisté zapalovali. Než se ukázalo, že šlo pouze o vyřizování sousedských cikánských dluhů…

Samaritán Kumar si prozíravě vybral Česko a Romy před miliardovou Indií, kde by musel riskovat svůj život v každodenní špíně, kastové nenávisti a terorismu. To vše je proti českému porušování lidských práv asi jako když si někdo místo useknutí hlavy nechá ustřihnout nehty. Stačí si založil nadaci na podporu Romů a máš vystaráno…

Navíc před několika dny na Opavsku vzburcoval policii, že někdo zapálil další romský dům. Rádio Jerevan hlásilo, ovšem nebyl to dům, ale popelnice a ne u romského obydlí, ale asi sto metrů od něho…

Zatímco příběh o Natálce se zásluhou televizních štábů dostává do každé české domácnosti, nic nikde není o napadeném chlapci z Ústí nad Labem. Proč? Jelikož patří ke gadžům, rodiče nebydlí na černo v cizím domě, pracují a svého syna posílají do školy. Prostě nic, co by nebylo „in“. Dnešní módou je přece kocábovská snaha za každou cenu zdůrazňovat etnické napětí.

V JAR se tomu říká „bílý rasismus“. To přece gadžové selhávají ve snaze integrace s cikány, ne Romové. Myslíte si něco jiného? Tak jste rasista a basta. Soudy na vás, vy bílé svině… a kdo si myslí opak, tak je rasista. Bílý…

Odpoví mi konečně někdo na otázky, milionkrát již vyřčené: Kdo u nás koho diskriminuje? Jak je možné, že stovky českých Romů mají skvělé rodiny, pracují a děti posílají do škol? Vím, také gadžové kradou, a když si vezmu politiky, tak jejich miliardy za „pět prstů“ nelze srovnávat s „čorkařením“, ale alespoň nekřičí nic o své diskriminaci a rasismu. Navíc nejsou v osmnácti invalidní důchodci a do Kanady a USA je pustí i bez víz…

Budu netrpělivě čekat na odpovědi…

Reklama:
 1. 15 reakce na “Jsou gadžové lidsky míň než minoritní Romové…?”

 2. Není co dodat, není proč a ani čemu oponovat. Jiný pohled je, že bych nechtěl být v situaci slušného, pracujícícho a bezproblémového Roma. Musí se cítit velmi podobně, jako jsem si užíval takových situací po roce 1989 v rakouských a německých marketech, kde bývával před rokem 1989 Čech vnímán jako vzácný a exotický cizinec. Vývěsky – „Češi nekraďte“ mne zraňovalo, ale co s tím. Byla to pravda, Češi kradli. Možná to byli čeští Romové, možná Češi z těch „nejlepších“ sociálních vrstev. Pohledem zvenku – Češi. Třeba (možná) se někteří Romové také stydí za své vzálené příbuzné či etnikum. Jak ale přesvědčit kolemjdoucího Němce o tom, že paní doktorová je de iure kleptomanka, že všichni Češi zcela určitě nekradou; toť zapeklitá otázka. U českých Romů je to s generalizací věci o něco jednodušší i svízelnější, protože těch bezproblémových, pracujících a slušných Romů je, čistě statisticky vzato, markantní menšina. Ale poradit co s tím, tak to opravdu neumím.

  od Oldřich v Kvě 19, 2010

 3. Jak říká profláklé klišé – Je to běh na velmi dlouhou trať, ale také gadžové kdysi žili v korunách stromů…

  od olser v Kvě 19, 2010

 4. Pokud bude na lidi dvojí metr a pokud se budou lidi bát uřvaných Romek a jejich děcek,dokud se jim bude dostávat takových výhod jaké mají,pokud budou z naších daní profitovat jakési romské organizace,tak nikdy nebude pořádek.Proto vznikají polofašistické organizace a lidé,kterým to vše leze krkem,s nimi souhlasí.Chce to tvrdou a spravedlivou ruku a nebát se.

  od Frantisek Salajka v Kvě 19, 2010

 5. Nelze než s Vámi pane Salajka souhlasit,ale jenom nevím,kdo v tomto státě má tvrdou a spravedlivou ruku.Nějak mě nikdo z vlády ani stran nenapadá.Pokud ji někdo bude mít,rádi ho lidé zvolí,ale je to utopie.

  od hugous.z.lipek v Kvě 19, 2010

 6. Tvrdou ruku měl Hitler, ale děkuji, nechci. Spíš se přikláním k názoru, že je to všechno pouhá utopie… Znamená to jediné: Vydržať!

  od olser v Kvě 19, 2010

 7. Tento národ chtěl demokracii,ne pevnou ruku.Pod tím si mnozí představují Hitlera nebo stalinismus.A neumím si představit tento národ Švejků,kteří si ze všeho jen dělají srandu a nikoho a nic neberou vážně,současnost ani budoucnost-no,ono to nějak dopadne jako vždycky-jak by přijmul nějakého diktátora,který by to sice myslel dobře,ale s neposlušným národem.
  Připomíná mi to Bibli,kde Hospodin musel také PORUČIT!jinak se Židy nehnul.Ale ateistickému národu nikdo neporučí a tak si můžeme stěžovat jen na sebe a svoji lhostejnost.

  od hugous.z.lipek v Kvě 19, 2010

 8. Já už jsem se smířil, že na místě našeho paneláku jednou vyroste mešita a místo rádia čas bude do éteru slyšet pět muezínových volání k modlitbě…

  od olser v Kvě 19, 2010

 9. Ale „Vydržať!“ proc? Nez umrem? Nevim, romove se nezmeni, oni nemaji duvod, byly by sami proti sobe. Ja nevidim jiny smysl proc se snazit to vydrzet nez ze az natahnem backory tak budem mit klid 😀

  od Tomas v Kvě 21, 2010

 10. Žijete si špatně? Já myslím, že ne. Kolem nás je ve světě mnohem víc skutečných zločinů, vražd, válek a přírodních katastrof. Osobně jsem spokojený, že žijeme ve středoevropské kotlině, kde nejsou krvavé revoluce, občanské války, zemětřesení, tsunami, exploze sopek či sebevražedných atentátníků. Když se uskromníme, bude to stačit. Stačí být vděčný za to, že žijeme…

  od olser v Kvě 21, 2010

 11. Právě proto,že se nemáme dosud tak špatně,proto kverulujeme.Člověk musí klesnout až na dno bytí,aby poznal všechny hodnoty které měl a které mu byly málo.Dnes to jsou narvané nákupní vozíky u Globusu,potom pláč na webu,jak se máme všichni zle…Tito lidé nepoznali,co je skutečná bída a hlad-třeba těch lidí v koncentrácích.Ale já vím,je to klišé,že.

  od hugous.z.lipek v Kvě 24, 2010

 12. Některá fakta se nezmění v klišé, ani kdyby se opakovaly tisíckrát denně…

  od olser v Kvě 24, 2010

 13. If you are in a not good position and have got no money to get out from that, you will require to take the mortgage loans. Because it will aid you for sure. I take secured loan every single year and feel OK just because of that.

  od AlexandraFLETCHER23 v Čec 12, 2010

 14. Please, only Czech… BO

  od olser v Čec 12, 2010

 15. to Alexandra Fletcher23-jste na českém webu,proto pište česky.Pokud umíte číst,umíte i psát!!

  od hugous.z.lipek v Říj 15, 2010

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *