Český alibismus není prevencí proti bídě, pane Kalousku…

17. Květen, 2010 – 9:54
Jmenuji se Kalousek a beru ti důchod; moc jsi chlastal vodu... Foto: Břetislav Olšer

Jmenuji se Kalousek a beru ti důchod; moc jsi chlastal vodu... Foto: Břetislav Olšer

Napřed si plout na vlně submisivnosti a potom začít sýčkovat. Je to česká tradice. Bohužel, pro lidi dost bolestná. Po druhé světové válce jsme se vymlouvali na zdevastovanou Evropu a zdůvodňovali, proč musíme milovat své sovětské osvoboditele.

Pak jsme ve svých nitrech jako lišky podšité bouřili proti okupaci Česloslovenska, ale hned jsme se vymlouvali na pasivní rezistenci všech kolem nás, jen ne na tu svoji. Žili jsme a žijeme na dluh, ale když nám dojde dech, máme k dispozici hospodářskou krizi.

Napřed chceme do Evropy, ale když po nás starý kontinent něco chce, trháme námi prosazovanou a podepsanou Lisabonskou smlouvu. Politici, co se vymlouvají na mandát, který od nás ve volbách dostali, vyhazují naše peníze, kde se dá, jen aby nás zblbli a získali naše hlasy a svá vysněná koryta. Vše je OK, ovšem na pokraji průseru začnou vyhrožovat Argentinou a Řeckem.

Jako vždycky – ode zdi ke zdi, z extrému do extrému. Ústřední hvězdou této falešné diplomacie je exministr financí a strůjce všech fiskálních průserů Miroslav Kalousek. Stačí si prohlédnout záznamy ze sněmovních hlasování za posledních minimálně deset roků a ejhle. Je to právě on, kdo poslušně zvedal svoji ruku pro narůstající deficit státního rozpočtu, resp. pro státní dluh. Najednou ale řve na plná ústa: Krize, plaťte dluh, aneb Zloděj křičí, chyťte zloděje!

A za svoji přeběhlickou TOP 09 začne rozesílat občanům složenky na okamžité zaplacení dluhu 121 tisíc korun. Na občanský šok reaguje pouze úsměvem. A má tu drzost si najednou vzpomenout, že když politici udělají státní dluh z peněz daňových poplatníků, je to dluh oněch poplatníků. Najednou se rozvzpomněl, že existují i peníze daňových poplatníků…

Jakto, že mu nevadí, kolik on sám prošustrovat financí právě z těchto občanských peněz. Za svůj poslanecký a stranický plat, za nejrůznější výhody. Za to, že tvrdil, že žádná krize není, že budeme dále bohatnout, ale jen trochu pomaleji…? Koilk nás bude ještě stát jeho přeběhlictví…?

Jakto, že nás chlácholil za naše peníze, že jsme „oázou v moři krize“, že nám se nic stát nemůže, že žádné důsledky neponeseme a teď důchodcům vyhrožuje Řeckem a jeho bankrotem?

Kde se v něm bere tolik sprostoty a drzosti, aby nám vyčítal, že se nám po obdržení zmíněné složenky udělalo nevolno jen z pravdy, kterou jsme nechtěli slyšet. Je prý lepší, když se lekneme dnes, než aby nám za čtyři roky nepřišel důchod, protože nás zavalily dluhy.

Kdo nás ale uklidňoval, že se nic neděje, kdo si z těch našich peněz platil luxusní byty, vily, jachty a dovolené v Toskánsku či Emirátech, kdo vyhazoval miliardy za opencardy, pandury, gripeny a své ministerské platy. Nebyl mezi tou politickou chátrou také dacan příjmením Kalousek, který se teď snaží získat hlasy voličů demagogickými žvásty a činy?

Každý den nás platy poslanců, senátorů a ministrů vyjdou na tři čtvrtě milionu korun. Za rok to činí z našich daní víc než čtvrt miliardy Kč. Každé křeslo v parlamentu, resp. ten, co v něm sedí, nás stojí 900 tisíc korun…

Alibismus a podvody nejsou prevencí proti bídě. Každý by měl po sobě napravit to, co sám napáchal. Kalousek tvrdil, že… cituji už po stopadesáté z jeho nedávného chatu:

„V každém případě opakuji, že není třeba se bát. Neexistuje žádný objektivní důvod domnívat se, že se česká ekonomika dostane do krize. Dojde jen ke zpomalení růstu, to znamená, že budeme stále bohatnout, jenom už nebudeme bohatnout tak rychle. Žádná mimořádná opatření teď nejsou zapotřebí, proto také žádná neuplatníme…“

Tak, kdo je tady sprostý lhář…?

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *