Studenti vědí, co je správné; s přeběhlíky na věčné časy…?

15. Květen, 2010 – 16:14
Mládí - naše naděje ve stáří... Foto: Břetislav Olšer

Mládí - naše naděje ve stáří... Foto: Břetislav Olšer

Mladí lidé ve věku kolem šestnáctileté puberty právě volili svoji budoucnost. Naštěstí pouze virtuální pravici v čele s TOP 09. Jo, dnešní mladí jsou světaznalí, samostatní, dokáží se o sebe postarat i bez přispění svých rodičů.

Vědí zkrátka, co je to život, jak se těžce vydělávají peníze, jaké to je být bez práce a přitom mít na starost výživu a zajištění studia několika hladovým krkům. Jsou na sebe náležitě pyšní, když jim někdo dá šanci zahrát si na „ředitele světa“, aby dali své hlasy těm nejlepším z nejlepších. Oni přece mají své zkušenosti s tím, která politická strana je nenechá na holičkách.

Zažili už přece několik válek, holocaust, hospodářské krize, politické čistky v 50. letech, invazi vojsk Varšavské smlouvy i vítězství hmoty nad duchem v roce 1989. Kdo jiný než právě oni by mohl zodpovědněji vědět, co se má a co ne.

Byl jsem nadšen, když před dvaceti roky právě tato naše „naděje budoucnosti“ ve svých čtrnácti letech odvážně rozhodovala, kdo bude ředitelem jejich středních škol a učilišť, k čemuž vyslal signál Václav Havel, chronický prezident na jedno volební období a zarytý odpůrce „komunistů“ jako byl soudruh Čalfa a spol…

Ještě světem nezkažení, nekonformní a upřímní mladí lidé s ideály mají potřebu řešit svět a snažit se o jeho nápravu. Jejich averze vůči moci, korupci a bezpráví v nich vyvolává silně emocionální sounáležitost s lidskými právy.

Mezi ně patřil také Šimon Pánek, vůdce studentů z listopadu 1989, kandidát na Klausova nástupce na Hradě. Byl to právě on, kdo jako šéf hnutí „Člověk v tísni“ zorganizoval emotivní studentské volby.

Mladí, vědomi si své odpovědnosti, i když nechápou, jak jejich předchůdce mohli vůbec existovat bez mobilů, esemesek, internetu, cédéček a dívídíček, věděli, že jediný, kdo jim může dát to, co jejich rodiče, dali jasnou zelenou straně TOP 09. Celkem jí odevzdali 26,59 procent hlasů. Druhá ODS dostala jen asi sedmnáct procent. Zločinecká ČSSD kolem procenta…

Zkrátka volili jedině pravici, co stát nezadlužuje, neuvádí ho do hospodářských krizí, nepropouští bezdůvodně z práce, a co hlavně – dbá o pacienty, matky a důchodce, aby jim ukázala svůj vděk za jejich celoživotní dřinu.

A Šimon Pánek s pocitem, uspokojení sleduje, jak sklízí, co jako vůdce mladých zasel. Přesně do takové kategorie nadějné omladiny patřili třeba Jiří Pelikán či Pavel Kohout, který byl přesvědčeným stalinským komunistou a členem ÚV ČSM.

Jiří Pelikán, někdejší generální tajemník Mezinárodního svazu studenstva a generální ředitel Československé televize se po válce se stal aktivním mládežnickým a funkcionářem Národní fronty a ÚV KSČ. Byl spoluzodpovědný za vyhazování studentů z vysokých škol po únoru 1948, kdy stál v čele speciální k tomu určené komise…

A pak je tady ještě Miroslav Kalousek, jeden z početných přeběhlíků, co si vytvořili „kabátnickou stranu“ TOP 09. Většinou těch exkřesťanů, kteří najednou zapomněli, že věří v Boha a opustili řady KDU-ČSL. Připomeňme si kromě Kalouska, také pěvkyni budovatelských písní Vlastu Parkanovou, kdysi členku ODA, dále bývalého poslance ODS a člena ODS na Praze 5 Františka Laudáta.

Nesmíme zapomenout ani člena na člena Topolánkovy vlády, v níž ministroval za Stranu zelených, knížete Karla Schwarzenberga. Ani na dalšího šlechtice snadno zapamatovatelného jména Jaroslav Franz von Assisi Klemens Alois Gabriel Eleonnora Josef Anton Johann Bosco Joachim Felix Maria Lobkowicz, dále na pouhého bc. Pavla Severu či Pavola Lukšu, kdysi v OF, pak v KDU-ČSL, nyní v TOP 09…

TOP 09 nabrala řada lidoveckých ministerských náměstků – například náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek, financí Jiří Kubínek nebo ze zemědělství Karel Tureček… Dokonce má mezi sebou i předsedu spolku Přátel žehu.

Strana TOP 09 si svou netradiční formou předvolební kampaně vysloužila několik dalších trestních oznámení pro podezření z podvodu, šíření poplašné zprávy a vydírání. Fiktivní složenka na uhrazení dluhu 121 000 dorazila poštou do mnoha českých domácností. „Jedná se pouze o předvolební kampaň, nikoliv o trestný čin,“ uvedla Policie.

Místopředseda strany Miroslav Kalousek prohlásil, že je mu líto, že se lidem udělalo „špatně z pravdy“. O jaké pravdě to mluvil exministr financí Kalousek, když jako každý správný „kalousek“ sebevědomě za svého nedávného panování fiskálním čachrům během „chatování“ prohlásil:

“Tak teď půjdu usilovně pracovat, a proto se omlouvám všem, kterým už na otázky neodpovím, protože jsem pod časovým tlakem. V každém případě opakuji, že není třeba se bát. Neexistuje žádný objektivní důvod domnívat se, že se česká ekonomika dostane do krize. Dojde jen ke zpomalení růstu, to znamená, že budeme stále bohatnout, jenom už nebudeme bohatnout tak rychle. Žádná mimořádná opatření teď nejsou zapotřebí, proto také žádná neuplatníme. Situaci, spolu s ČNB, velmi pozorně monitorujeme a pokud by teoreticky bylo potřeba, tak zasáhneme. Jsme ale přesvědčeni, že to potřeba nebude…“

No problem! Krize ani dluhy a nezaměstnaní prostě nejsou, můžete klidně spát. Naopak, můžete na „virtuální krizi“ ještě vydělat. Jste bohatí? Máte možnost být díky hospodářské krizi ještě bohatší. Cizí neštěstí, vaše peníze… Recese je přece pouze jako chřipka. Přišla, odejde. Pokud na ni někdo nezemře. Je pouhou nedílnou a přirozenou součástí skvělého kapitalismu jako jeho katarze.

Když kdysi premiér ČR Topolánek hájil svůj vztyčený prostředníček, že prý tímto gestem myslel, že ministr financí Kalousek je prostě “jednička”, bral jsem to jako dobrý alibistický fór. Dnes už vím, že to znamenalo „vyližte si…“

A ještě vzkaz jednoho z rozhořčených adresátů složenky na 121 tisíc Kč:

„Ten bilion 300 miliard korun, které se na nás snažíte hodit, to není dluh občanů — to je váš dluh! Tento dluh jste vyrobili a rozjeli vy. Dělejte si s ním, co chcete, a neobtěžujte nás. Já na dluh nežiju, naopak, snažím se mít na kontě neustále nějakou tu rezervu několika měsíčních platů. Nikdy v životě jsem nikomu nic nedlužil. To bych raději umřel hlady! A běda, dozvídám se, že ten váš nesplatitelný dluh máme teď splatit my. Ale my výši platů, daní, penzí, odvodů zdravotních či sociálních, stejně jako stanovení výše všech podpor a příspěvků neurčujeme…“

Tím nespokojencem asi nebude jeden ze studentíků, co si tak nadšeně hrají za dva tisíce měsíčně od svých rodičů na dospělé a volí stranu TOP 09 či Stranu Českých pirátů…

Reklama:
 1. 6 reakce na “Studenti vědí, co je správné; s přeběhlíky na věčné časy…?”

 2. Vazeny pane Olsere ,
  zabrousil jsem na Vas blog zcela nahodne ,ale tento Vas clanek se mi libil a dekuji Vam za nej.

  Bohuzel me mrzi , ze nejen studenti (u kterych se to da podle me jeste celkem i prominout ),kteri volili TOP-ku pouze virtualne ,ale i mnozi dalsi ,kteri maji pravo zucastnit se skutcenych voleb , budou pravdepodobne volit tuto krasnou novou nablyskanou stranu „recyklovanych politiku“ (pokud tedy vsechny ty predvolenbi pruzkumy vyjdou … ),kteri uz meli mnoho sanci nam dokazat ,ze chteji se soucasnym stavem neco delat .
  Jeste jednou diky 😉

  od Joey v Kvě 15, 2010

 3. Vážený Joey, já děkuji Vám, že jste pochopil můj záměr. Nejsem proti TOP 09, ale proti všem politkům, kteří se hrnou do poslaneckého křesla jen kvůli peněz. Ono mít bez větší námahy měsíčně přes dvě stě tisíc i s „pobídkami výhod“, to se nezdaří každý den. A všichni musíme být v době krize spořiví a šetrní, ale politici si platy nesníží a nesníží, natož své výhody – reprezentační fondy, jízdné a pod.

  od olser v Kvě 16, 2010

 4. Potěšilo mě, že nejsem sama komu mladí voliči další uber politické strany TOP09 připomínají mladé zapálené komunisty.
  Napadlo mě to když jsem poprvé viděla ustaranou tvář Marthy Issové v tom hrůzostrašném fašistickém videu Přemluv bábu. Že jde o čistokrevnou levici potvrdila předloha videa, přesvědčující k volbě Obamy a pak mnoho dalších – třeba stále mladistvě videem nadšená Jiřina Šiklová :-)

  od Iva v Kvě 18, 2010

 5. Máte pravdu, extrémismus je apolitický, jelikož prosakuje napříč spektrem nábožensko-společensko-politickým. Extrémisté všech zemí spojte se!

  od olser v Kvě 18, 2010

 6. Pane Olšer,tento článek by se měl vytesat do kamene.
  Až jednou povedou republiku ,a my už tady naštěstí nebudeme:-) nynější mladí,chytří,moderně vzdělaní,znalí množství jazyků,nezatížení „komunismem“ atd.současní puberťáci,dopadne tento stát ještě hůře než za komančů.A pak si možná někdo vzpomene,že stáří není blbé,jak se dnes propaguje,ale mnoho starých zaslouží spíše úctu(teď nemyslím vyčurané komunisty)za přežití koncentráků a komunistickou persekuci.Ale kdo neprožil,nepochopí.Oni Židé dobře věděli,proč zdůrazňovali úctu ke stáří.
  „Přemluv bábu..“,ta bába může odpovědět:utři si mlíko na bradě holomku a jdi dělat něco užitečnějšího než t.zv.politiku!!!

  od hugous.z.lipek v Kvě 18, 2010

 7. Ani já bych to nevystihl líp. Díky.

  od olser v Kvě 18, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *