Copak už Issová zapomněla, jak bídně žila během 40 let komunismu?

25. Duben, 2010 – 16:29
Také pamětnice čtyřiceti roků komunistického teroru... Foto: Břetislav Olšer

Také pamětnice čtyřiceti roků komunistického teroru... Foto: Břetislav Olšer

„Copak už jste zapomněli, jak to u vás vypadalo za čtyřicet roků komunistické vlády…?“ Nějak tak se ptá své báby Marta Issová v debilním klipu „Přemluv bábu“ o nejhorší vrstvě českých obyvatel, kterou tvoří zcela nepotřební důchodci, co zásadně volí levici.

(Původně jsem si myslel, že jde o přemlouvání Jaroslava Báby, našeho olympionika ve skoku vysokém…)

Klasický případ manipulace, zesměšňování a vydírání ke změně názoru. Jak svobodomyslné; bez uzardění se v českém klipu porušují lidská práva svobodného projevu. Rád bych zde parafrázoval klasika: S vašim názorem absolutně nesouhlasím, ale dám život za to, abyste ho mohl kdykoli svobodně prezentovat…

Pokud se díváte na erotické televizní filmy, víte o jaké „herečce“ je řeč. Určitě ji znáte, coby dokonalou figurínu při předvádění Ovidiova hesla, že na sto je způsobů lásky, viz Dobrá čtvrt.

Tato divá diva ráda předvádí sex v nejednom televizním seriálu ve velmi rozmařilých podobách, nejraději má asi „misionářskou“ polohu, ale také dokáže svým holým zadkem roztodivné kousky, třeba „na koníčka si vyskočí“, až se její sexuální partner diví.

Zkrátka, zepředu, zezadu, jakou má zrovna náladu… A naplno, bez bázně a hany, nic proto sexu, ale proč by měla být láska věcí prudce veřejnou? Zmíněná „herečka“ přitom bezvadně zvládá dechová cvičení, jež by znalec ale označil za pouhý virtuální orgasmus. Inu, patrně sociopatka…

Když skončila totalita, na jejíž bídu a zvrhlost se na videu Issová odvolává, bylo jí osm roků. Chudinka malá, ta si musela za svůj život během čtyřiceti roků komunismu užit nezaměstnanosti, drog, kriminality, bídy, nesvobody a diskriminace…

Hovoří zcela zasvěceně o těch zrůdných časech, k tomu jí přitakává človíček Mádl, oslík s podivným šklebem, jehož vrcholným dílem byli snouborďáci a rafťaci. Zřejmě ztráta paměti mu z mysli vymazala fakt, že ti odepisovaní staří dědové dřeli na polích, v dolech, ve fabrikách, zatímco Issová s Mádlem ještě byli na houbách…

Faktem je, že i s malým kašpárkem lze sehrát velké divadlo, ovšem tento herecký velikán marně konkuruje svým vzorům, mezi které určitě patří herecká esa jako Krytinář, Skamene či Janoušková…

Také si i tento dobou zkroušený chudák malá užil šikany nesvobody za čtyřicet roků komunistické zvůle…? Nyní antigerontickým klipem natočeným k českým volbám, dává jako submisivní konformista najevo svoji patologickou nenávist a neúctu ke starým lidem.

Zelenkův český klip je sprostý, vulgární i stupidní mj. vizuální metaforou starých lidí s jejich umělým chrupem i portréty tet, babiček a dědů, jež byly „obšlehnuty“ z materiálů z dob raného feudalismu, tedy zcela lživé a nesouměřitelné s dnešními důchodci a starými lidmi.

Zajímalo by mě, co na tyto sprostoty říkají prarodiče i rodiče a staří příbuzní Issové a Mádla. Kde by byli, nebýt jejich prarodičů? Ti jsou z nich jistě nadšeni. Ale nejsem si jistý, zda si před nimi neodplivnou, jako to činím nyní já…

 http://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA

Reklama:
 1. 67 reakce na “Copak už Issová zapomněla, jak bídně žila během 40 let komunismu?”

 2. A úplný vrchol bylo blábolení „socioložky“ a „genderoložky“ nebo co vlastně teď je Šiklové v ČT k tomuto tematu a naprosto hloupé a tendenční vedení diskuze od mladého Železného a především mlčení dalších, kteří se jinak vyjadřují ke všemu jako Havel a spol. a nebo kteří mají dbát na „lidská práva“ jako ministr(?) Kocáb. V tomto kontextu by bylo velice zajímavé natočit a zveřejnit stejný klip, jen místo o seniorech (dědcích a bábách) mluvit o cikánech, židech nebo homouších. A to si pište jaký by se strhl řev a především od těch, kteří teď mlčí…

  od Milan Hofman v Dub 25, 2010

 3. Tento článek mi přijde stejně jednostranný, jako ten klip. Nemyslím si, že by ti dva byli špatní herci, ačkoli ani jednoho z nich příliš nemusím. Ale dělat z nich v článku hned osly a sexuální exhibicionisty, na mne působí nečestně.

  Na druhou stranu článek bez kontroverze asi tolik nevyvolá odezvu.

  Shrnul bych to tak – blbci jsou mezi mladými i starými. To samé platí i naopak. Bohužel, pokud se do médií dostane důchodce, tak je to ten, který chce 13. důchod, kterému je ukradené, jak náš stát dopadne za 20 let.

  A co se týče mladých – nemají si taky moc důvod si na něco stěžovat, protože nechávají své rodiče a prarodiče uplácet, aby jejich milí potomci přijeli alespoň po výplatě důchodů. (Kdybyste věděli, kolik usměvavých návštěv chodí do místního DPS po důchodech…)

  Takže je otázkou, kolik % těch peněz vůbec zůstane v rukou důchodců.

  Nezpochybnitelnou věcí ovšem je, že jsou starší důvěřivější a kupují ve velkém odšťavňovače, magické deky, kastroly a jiné kraviny po 30 000, přitom se dováží za pár dolarů. A přitom druhý den pendlují železnicí mezi Tescem a Globusem, aby ušetřili 2 koruny na nákupu. To jsou věci, které skutečně nechápu. Buď šetřím, nebo ne.

  Tyto postřehy jsem si nevycucal z prstu. Jsou to historky od babi (i když nebyla tou pendlující a kupující drahé blbosti).

  od Richard Vacula v Dub 25, 2010

 4. Když někdo předvádí komplet v nahém provedení komplet sex asi v pěti různých polohách, jak byste to nazval Vy? Já, byť jsem toho slova v textu nepoužil, tomu říkám exihibicionismus. Vy byste na veřejnosti souložil? Zezadu, zepředu, zvrchu… To kupování dek a odšťavňovačů je přesná obdoba toho, co po starých lidech vydíráním požadují zmínění „herci“ v inkriminovaném klipu…

  od olser v Dub 25, 2010

 5. Já jsem viděl Issovou pouze jako herečku ve filmu s Ivou Bittovou – Tajnosti.

  Kupování odšťavňovačů spíš podporují lidi jako Bohdalová, Zedníček, Přemek Podlaha atd.

  Jen jsem se snažil naznačit, jak to může vnímat 21 letý student. Působí to na nás většinově (ne všichni) tak, že je důchodce chronickým sobeckým stěžovatelem, který soutěží s ostatními, jestli nakoupí o pár haléřů levněji. Volič dnešní populistické sociální demokracie je, myslím, zároveň ten, kdo se nechá nachytat nejen Paroubkem, ale i všemi ostatními – nakoupí si ve velkém ty čínské hlouposti za hromadu peněz a pak si stěžuje, že je důchod malý.

  Podle mě má právě Paroubek největší díl na tom, že se obrovsky rozevřely nůžky mezi důchodci a mladými. Místo aby se ČSSD zaměřila i na potřeby dnešní mládeže, tak jim zakazuje studentské volby, do toho uplácí důchodce, rozvrací pověst České republiky v zahraničí, cíleně špiní samými výmysly své soupeře, ústecká základna je plná nabubřelých bývalých veksláků… Vadí mi hlavně to totalitní směřování – kdykoli má někdo jiný názor, nejvyšší představitelé ČSSD okamžitě zesměšňují, pomlouvají, místo aby přiznali alespoň jedinou chybu. Do toho o sobě řekne Paroubek, že je nejlepší řečník.

  A vzhledem k tomu, že tyto politické prasata podporují výhradně důchodci a mladí mají pocit beznaděje, že po volbách jim může tenhle šílenec vládnout, není se co divit, že napětí ve společnosti stoupá.

  Ale myslím si, že stejně, jako mohl důchodce urazit tento klip, mladé denodenně uráží a uvádí do beznaděje to, že právě výhradně díky nim se drží takové figury v politice.

  To není nic proti levici, kdyby byli v ČSSD rozumní lidi, kteří by chtěli jít třeba švédskou cestou, nebylo by ve společnosti tolik napětí.

  Měl by se dát v médiích prostor důchodcům, kteří nejsou sobečtí. Ať řeknou svůj názor. Bohužel média mají rády senzace, čím společnost dále rozdělují. A pak to vypadá, že mladí myslí jen na sebe, důchodci myslí jen na sebe… Nás nerozčilují důchodci jako takoví. Proč? Taky jím s největší pravděpodobností jednou budu. Nám vadí to, že svými hlasy podporují hulváctví v politice a stranu, která je vůči mladým ignorantní.

  Není to vaše generace důchodců, která na tohle rozevírání nůžek nejvíce doplatí. Katastrofa to bude, až budu důchodce já. Ale jsou to Vaše hlasy volící sobecký populismus, které budoucí generační střet právě rozehrávají. Toto video na tento problém snad jen upozorňuje včas. Pokud vyhraje rozum nad populismem, situace se uklidní.

  Tím nechci říct, že jsem výhradně pravicový. Domy dětí, kroužky, zájmové činnosti, provoz kulturních domů, rozvoj zemědělství na venkově – na to asi nepřispěje nikdo.

  Tady mají zase pořádný deficit mladí – kdo převezme třeba elektrotechnické kroužky. Učitelům je i přes 70 let. Ale jejich odchovanci většinou zapomínají, kdo jim dal základ, že dnes mají dobrou práci v ele. branži. Všichni se jen ženou za kariérou. Až se zjistí, že tu zkolaboval systém vzdělávání, zájmové činnosti pro mladé, to jsem teprve zvědav, co se bude dít.

  Směřujeme tak či tak do ……. Jde o to, do jak velké.

  od Richard v Kvě 3, 2010

 6. Děkuji za moudrá slova, jen mi zkuste vyčíslit, kolik kroužků a dalších aktivit mládeže bylo v tom úděsném období totality. Kolik odborných učňovských škol bylo zrušeno jednímj šmahem a teď se za velkých výdajů znovu obnocují. Tak bych mohl pokračovat. Jasně, s demokracií roste kriminalita. Má to logiku? Proč se divíte starým lidem, že se bojí nejen o své peníze, ale také o své životy, což v minulém režimu bylo vyloučené? Pamtujete si vůbec ve svém věku to, co kritizujete? Prostý člověk nikdy nebyl posedlý politikou, ale svojí prací, rodinou, dětmi… Teď je nezaměstnaný a vy se divíte, že se mu to nelíbí. Znáte statistiky kriminality mládeže, jejich drogovou závislost, víte, že 80 procent studentů už nědky užilo nějaké narkotikum? To je normální ve slušné společnosti..?

  od olser v Kvě 3, 2010

 7. Možná to nejsou moudrá slova, ale spíš hloupé řeči a je dost možné, že mě už zítra bude mrzet, že jsem se vůbec takto rozpovídal.

  Vedoucí elektrokroužku DDM xxx si myslel, že jedna koruna nedaná na výchovu mládeže znamená 100 korun investic na represi (později). Časem byly realizovány nějaké analýzy, podle kterých 1 koruna neinvestovaná do výchovy mládeže (tedy zájmové činnosti) znamená 1000 korun investic do represe. Je jisté, že to bude údaj vždy spekulativní – ale je logické, že pokud budou mít děti smysluplnou činnost, nebudou energii vybíjet jinde.

  Teď bych se vyjádřil k těm kroužkům. Můžu mluvit pouze o konkrétních případech.

  Začněme tábory.

  V Ochozu u Konice se nachází turistická základna DDM Olomouc. Ale na tomto místě bylo ještě jedno, ve své době modernější a luxusnější středisko a o kousek dál měli stanový tábor skauti (možná pod záštitou jiné organizace, netuším, jestli mohli skauti operovat i za normalizace). Je to nádherné místo, kde byl i minerální pramen (možná neříkám vše přesně, znám od starších vedoucích, kteří zažili ještě vše v provozu). Dopadlo to tak, že z části prostory využívají ukrajinci a většina toho, co bylo, se rozkradlo a zbyly jen zbořeniny a chodníky. A zničený pramen. Jediná fungující část je ta první, která patří DDM. Ta je na hraně funkčnosti (nebudu říkat detaily, abych tímto komentářem nezpůsobil, že to ještě hygiena zavře). Je to smutná situace. TZ DDM Olomouc by dnes již neexistovala, kdyby nedošlo k restituci paní, která se rozhodla základnu domu dětí přenechat, ale za podmínek, že bude využita pro potřeby dětí. Tato formule ve smlouvě zmařila všechny tlaky na prodej areálu pro ubytování Ukrajinců. Problém je ovšem v tom, že domy dětí nedostávají dost peněz na provoz takových základen.

  Pojďmě dál k další TZ DDM Olomouc – Pohořany. Toto středisko se po revoluci muselo v restituci vrátit obci. Nejdříve měl DDM nájem jednu korunu a vložil do oprav všechny tehdy volné prostředky (není vůbec legrace splňovat v kuchyni normy EU, které ale neplatí pro EU, ale jen pro nás… to je ale na delší debatu – není to o politice EU, ale výmyslech českých politiků, kteří si na zakázkách na kuchyních nahrabali a svedli to na unijní normy – to ovšem není pravda…). Dnes už platí ročně za pronájem turistické základny spoustu peněz a vypadá to, že DDM o tuto základnu, která se dá využít i v zimě, přijde. Proč? Protože „Íčko“ má u Pohořan chatu, z přerozdělování medvěda se tu postavilo golfové hřiště. Stahujou se tam snobi – a co se nestalo? Mají zálusk na základnu domu dětí, protože by tu mohli ubytovávat golfisty. Krásné místo, naplno vybavená budova pro ubytovací účely, včetně rekonstruované kuchyně, jídelny a společenské místnosti.

  Lidi z DDM říkají, že je jen otázkou času, kdy obec zvedne nájem z původní koruny na takovou sumu, že to DDM neutáhne, pronájem se neprodlouží a Íčko si z toho udělá hotel.

  Elektrotechnická soutěž.
  Je omylem si myslet, že Sazka Arena se dotkla pouze sportu. Z peněz Sazky se platily elektrotechnické soutěže pro děti. Ten propracovaný systém od okresů po republiku dodnes existuje. Ale jede se v nouzovém režimu, protože z původních 200 000 na celostátní a nejdražší kolo Sazka nedává nic. Český radioklub dává od mládeže najednou ruce pryč, když zjistil, že by musel musel soutěž dotovat z vlastních peněz. Když jsme soutěž organizovali my, tak jsme to realizovali díky peněz od soukromých firem. Ale bohužel na to, aby se na celostátním kole sešlo sto dětí, už nejsou peníze. Postupuje tedy z kraje pouze jedno dítě… bohužel. Ale je otázkou času, kdy tato soutež po více než 30 letech zcela skončí.

  Co se týče elektrotechnických táborů, tak já jsem asi poslední generace, která zažila poslední takový tábor… Dříve jich bylo několik. Předloni skončil poslední, který dělal DDM Olomouc. Technické tábory jsou finančně hodně náročné. Už na to nebyly peníze.

  Elektrotechnické kroužky:
  Dříve byly v každém okrese. Dnes víme o posledních, které nežijí, ale přežívají… Jsou to České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové, Ústí nad Orlicí, Olomouc, Litovel, Nový Jičín, Frenštát, Frýdek Místek a Opava. Z toho každý rok jeden kroužek končí. Vždycky si říkáme, kdo to zabalí tento rok.

  Jsou to právě tyto kroužky, které dodávají v podstatě děti na střední elektrotechnické školy a následně na VUT nebo ČVUT. Bohužel dnes nikdo neví o kritické situaci, protože ti, co nastupují na vysokou dneska, ještě stihli před 10 lety projít tou hromadou kroužků. Za takových 7 let zjistí i vysoké školy, že nemají koho nabírat. Protože děti k technice nikdo nepřivede.

  Já se alespoň snažím vracet to co mi bylo dáno tím, že zbylé kroužky dotujeme dodáváním stavebnic a sponzorstvím (které vyškemrám v podniku, kde brigádničím). Taky jezdím jednou za čas na poslední soustředění, co ještě dělá DDM Olomouc.

  Jenže další problém je generace po roce 2000. Tento víkend jsem dělal instruktora po dvou letech. Vrátil jsem se docela šokovaný. Nastoupila nová generace dětí. A upřímně, takové hovada by mě ani ve snu nenapadla. Místo aby se propleskli, jak jsme ještě dostali přes hubu my, tak se jejich „zlobení“ svádí na psychické vady, jedí antidepresiva a psychologové jim řeknou, že jejich rozežrané chování je normální. Když mě trefila moje vlastní bota do hlavy, řekl jsem si, že se svět snad naprosto zbláznil. Měl jsem chuť toho klučinu vzít pod studenou sprchu, ale pak jsem si to rozmyslel, akorát by měl kvůli tomu DDM průser. Dřív, když jsme provokovali vedoucí, tak nás hodili do rybníka, nebo jsme museli vytírat kuchyň. To by dneska rodičové brakli za šikanu.

  Další zjev bral antidepresiva, po kterých byl tak free, že šoustal, byť přes tepláky (nevím, jestli se tak mladí dívají na porno, či co) všechny ostatní, nebo při šiškové válce po ostatních házel šutry. Nebo kousal ostatní do prdele.

  Takže ve výsledku, místo toho, abych se věnoval děckám, jak mají co sestavit a jak co funguje, jsem řešil, že ten sežral křupky tomu, ten kousl do řiti toho…

  Takže nijak neobhajuju mladou generaci. Je to katastrofa. I tak se ale pořád najde několik šikovných…

  Ale myslím si, že důchodci se chovají mnohdy podobně, že si nemáme co vyčítat. Jen – jak se už za dob faraonů říkalo, ta mládež, kam spěje – tak se z fráze stala realita. Není to ovšem vina dětí, ale jejich rodičů.

  Já se opravdu děsím toho, až tahle generace, která ani neumí vzájemně komunikovat a neumí si hrát (to je to nejhorší), začne směrovat tuto zemi. Popravdě mě skutečně děsí, až mi bude 60 a budou o mě rozhodovat lidi, kteří 90% času tráví střílením na počítači.

  Naštěstí, alespoň holky tomu ještě tolik nepropadly, ale uvidíme. Na druhou stranu kluci, co dnes chodí na koncerty, na autorská čtění, mají velký výběr. Protože jejich klukovští vrstevníci jsou tou dobou u počítače a honí si u porna, místo toho, aby dostali odvahu navázat reálný vztah…

  Já jsem rád za to, v jaké době jsem se narodil. Stihnul jsem ještě ten čas, kdy se děcka ráno a po obědě vyhnaly ven, tudíž jsme se všichni potkali na 100% na ulici. Nemuseli jsme mít mobily, nebyl důvod se dohadovat kde se sejdeme. Když někdo nebyl venku, byl divný a všichni jsme jej vyzvedli, ať si jde hrát s námi. Ti o něco mladší, než jsme my, už se neumí vzájemně upřímně poznávat, jezdit na výlety, opékat buřty nebo si zazpívat. To je pro ně zastaralá trapnost.

  Takže se, pane Olšere nebojte, že byste se měli cítit jako staré železo. Protože doba jde tak rychle, že to staré železo jsou už dnešní dvacátníci a vůbec nerozumí svým o 10 let mladším kolegům.

  Raději nepřemýšlet, protože z toho má člověk tak akorát špatnou náladu. Já většinou raději už ani neříkám, co si myslím. Ale doufal jsem, že tady to najde trochu pochopení a nebudu, jako jinde, za blázna. Tak jsem Vás snad svými názory nezklamal. Mějte se pěkně. Richard

  od Richard v Kvě 4, 2010

 8. No vidíte, tak kdy byl větší bordel? Dnes nebo za zrůdného komunismu…?

  od olser v Kvě 4, 2010

 9. To neumím porovnat, v té době jsem nežil. Mohu pouze intuitivně rozpoznat, že je Paroubek nabubřelý hovád.

  Co se týče techniky, fyziky, matematiky, tak náš učitel z elektrokroužku vždy říkal: Na technice je nejhezčí to, že ať je režim jakýkoli, fyzikální zákony se nemění.

  V tomto smyslu technické kroužky v podstatě nikdy nebyly politickou agitkou. Je pravdou, že systém dotování kultury i mládeže byl dřív propracovanější.

  Naštěstí tu jsou granty EU, kde se peníze na mládežnické aktivity získat dají, ale náš stát na to nemyslí vůbec…

  od Richard v Kvě 4, 2010

 10. Je přece tak snadné hovořit zaníceně o zlořádech doby, v níž jsem nežil a o níž nemám žádný pádný důkaz, že byla zločinecká…

  od olser v Kvě 4, 2010

 11. Ale vždyť já jsem vůbec nemluvil o zlořádech doby. Doba asi nebude o režimu, ale o lidech. A o tom, jak velký díl svobody si vybojují. A jak velké tlaky jsou vyvíjeny na vedení státu zevnitř i zvenčí – a taky s jakým cílem.

  od Richard v Kvě 4, 2010

 12. Pokud se ztotožnujete s Issovou a Mádlem, pak se ztotožňujete i se zlořádem doby, pro které staří volí levici…

  od olser v Kvě 4, 2010

 13. S ničím se neztotožňuji, pouze se mi zdál být článek hodně jednostranný, stejně jako je samotný klip…

  od Richard v Kvě 4, 2010

 14. Tohle je zatim nejlepsi reakce, kterou jsem na ten stupidni klip cetl. Diky!

  od Michal Pupcsik v Čer 7, 2010

 15. Děkuji též za Váš názor…

  od olser v Čer 7, 2010

 16. Pane Olšere, nezlobte se na mě, ale s těmi vašimi moralistickými kydy ve mně budíte dojem, že jste člověk, který buď neměl v životě sex – anebo někoho, kdo by ještě chtěl, ale už nemůže! 😉 Anebo- přiznejte se, že jste před napsáním toho článečku hojně požil! 😉 – Jinak, víte, jak se tomu, co jste „předvedl“ (kromě již zmíněného moralizování) taky říká? Podle mě je to klasická ukázka argumentace ad hominem- na solidní argumenty jste neměl, nic co by stálo za řeč jste nevypotil, tak jste se utekl k takovému tomu přiblblému: divejte se na ni, to je ta ženská, co se v televizi svlíká, ta nám bude něco povídat! :-)) Radši se převlíkněte do plavek a běžte někam na zahrádku, myslím okopávat záhonky a tak! 😉 (A doufejte. Snad vás lidi nepomluví, že jste ten, co se svlíká!)

  od Jirka M. v Čer 7, 2010

 17. Milý Jirko, co se týká sexu,tak ty bys musel žít nejmíň dva životy, aby sis ho užil tolik jako já za jeden a ještě doufám neúplný. Nepožil jsem nic, jako každý soudný člověk, co přežil mozkovou mrtvici a musel se učit znovu chodit, alkohol nesmím. Nemám nic ani proti erotice a svlékání dívek, ale soulož jako porno a ještě v několika polohách ve veřejnoprávní televizi před 22 hodinou, mě mírně překvapuje. Takže asi tolik, můj mladý, silný, krásný a moudrý příteli…

  od olser v Čer 7, 2010

 18. Olšere,ty jsi psychopat,ale máš štěstí,že internet je v 1.řadě žumpaa tak zde můžeš blít,standa

  od standa t. v Lis 17, 2010

 19. Pane, pane, ja jsem v te dobe zil, ten system byl zlocinecky uz jen tim, ze doma se smelo rikat neco jineho nez ve skole. K Madlovi a Issove – nevim jestli si uvedomujete, ze trapny jste tady jen vy. Co vam ( vy si velke V fakt nezaslouzite :-) ) udelal Madl, vam osobne, ze ho nazyvate skretem a prirovnavate ho ke Krytinarovi nebo Janouskove, obema hercum s fyzickymi vadami, za nez ani jeden nemuze. Kdyz nemate argumenty, tak umite jen urazet… Je mi vas lito, ale dobre vam tak. Nezbyva nez souhlasit s panem Standou, i kdyz vam ta diagnoza zatim prircena nebyla. Kdybyste – nedej boze – mel tendenci vecne diskutovat, tak ja jsem tu dobu „blaha“ zazil. Kdyz tady bylo takove blaho, proc tolik lidi houfne opustilo republiku po roce 1968 , kdy to slo relativne snadno a proc pan pani komunisti zavreli hranici ???? Kdyz tady yl raj na zemi ? A kolik Americanu, Svycaru ci zapadnich Nemcu chtelo v tom nasem raji zit, trvale zit ? Pod dohledem STB a strany, co mela v ustave zakotvenou vedouci ulohu ???

  od Quido v Lis 17, 2010

 20. To Quido: Ten socialismus byl pro mnohé zločinecký především tím, že měl být pro všechny stejně spravedlivý ve všem. Proto také bylo jeho krédem: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh“. Snahy o takovou společnost však zajistě nenajdou příznivce u zarputilých egoistů, hamižných sobců, notorických kriminálníků, či naivních vyznavačů odlišných ideí, nebo užitečných idiotů kapitálu, kteří nedisponují inteligencí dostatečnou k tomu, by si uvědomili tu jedinou pravdu – každý je zde bez těch ostatních ničím. Ničím, neschopným samo přežití na této planetě mnohde ani jediný den a noc.

  Tedy ne socialismus, ale právě kapitál a jeho vyznavači jsou zločinnými spolčenci proti lidstvu. Jsou těmi, kteří svými zrůdnými chtíči po mamonu a moci ten pokus o konečně nový a spravedlivý řád světa zardousili. Jak ti jeho tehdy vnější, tak ti jeho tehdy vnitřní odpůrci, kteří se vetřeli mezi jeho protagonisty. A že těch kryptokapitalistů tady něco bylo! Jak se ukázalo již za plyšáku, tak tvořili víc jak 95% z členské základny právě té strany, která měla být předvojem vedoucím za ruku po cestě ty dosud hluché a slepé. Místo toho však nebyli ani těmi pověstnými jednookými králi, ale naopak bludičkami a sirénami, zavádějícími ty vedené oklikou zpět do bažiny kapitalismu, aby zaujali pozice těch, od kterých měli svět oprostit…

  Vskutku je neradostný to pohled na tu blízkou budoucnost těch „dvoumoudrých homo“. Na tu vzdálenější pak raději ani nepomyslet…. Pokud … no snad to je schopen vstřebat každý, kdo má to mezi ušima, čemu se někdy a jen bůh ví proč, nadneseně říká – rozum.

  od dodo v Lis 17, 2010

 21. ach jo, na papire to vypada hezky, ale proste to tak v realnem zivote NIKDE V PRIRODE NENI. Nejen lide, ale savci a ti smeckoviti zvlast, nemaji a nikdy nemeli !!! takzvanou bezhierarchickou spolecnost. Prectete si neco od psychologu, zajimavy je i matematik Berne – Teorie her.

  Kazdy, opakuji kazdy clovek, zvire ( smeckovite ) , bojuje – at uz vedome nebo nevedome – o moc, o zdroje, treba Plzak na tomto faktu postavil celou svou teorii manzelstvi. A cas mu dal zapravdu, ze zcela realite odpovidajici teorii.

  Jenom blaznum a komunistickym idelologum snad na chvili preletla pres hlavu myslenka, ze vsichni jsou si rovni a beda !!! kdyz nekdo vycniva. Jak nepatricne….

  Proste to tak neni, proto museli komunisti zavrit hranice. V kazdem z nas je egoismus, i v Matce Tereze byl. Kazdy si svym jednanim uspokojuje predevsim sve potreby a blaho druhych je tak maximalne druhotny zistk. Je to proste v povaze. Vzdyt i teorie evoluce je o lepsim se prizpusobeni podminkam na ukor nekoho /neceho jineho… Tim nepopiram, ze jedinec sam o sobe neznamena nic. Vsichni jsme na sobe vzajemne zavisli, ale kazdy se snazi v ramci svych moznosti ziskat co nejlepsi podminky primarne pro sebe…

  Socialismus je stejne spravedlivy ke vsem jen a pouze na papire, nebylo to nikdy realizovano, protoze vzdycky ma nekdo moc… Zarputilym egoistou jsme v nejake mire vsichni, stejne tak heslo za sociku – kdo neokrada stat, okrada rodinu – to asi taky vzniklo protoze nikdo tady nebyl hamiznym sobcem :-) Stejne jako – z ciziho krev netece, co ? Proste hlasite bludy a jeste tomu snad i verite.

  Az dojde k dalsimu osidleni tehle planety a zvirata / lide se nebudou muset o sve misto na planete kazdodenne rvat , aby prezila na ukor nekoho jineho, pak mozna. Ale to si nikdo z nas neumi predstavit. Jsme soucasti prirody :-) A kdyz se tak chovaji lvi, vlci, zirafy, sloni, delfini, proc by zrovna clovek mel byt vyjimkou? Pro tech par let, kdy se jakoby kultivuje a ve skutenosti se nekultivuje vubec ???

  Je fajn se o to snazit, o to se koneckoncu nejakou formou snazi i ten vami nenavideny kapitalismus, ale jde to jen pres zpetnou vazbu, zadnym narizenim nikdy nic nedosahnete

  od Quido v Lis 17, 2010

 22. Pane Olšere, mám takový smutný pocit, že se ta mozková příhoda u vás projevila i na ztrátě paměti. Z toho co píšete jsem nabyl dojmu, že jsme žili každý někde jinde. V roce 1970 mi bylo 18, proto si myslím, že již jsem tu dobu uměl hodnotit. Rozhodně nebyla tak růžová, jak se tady snažíte naznačit. Také to krédo “Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh” bylo trochu jiné. Nebylo to podle zásluh, nýbrž podle potřeb. A protože potřeby těch „zasloužilých“ byly hodně velké, tak na ty obyčejné (méně zasloužilé) nezbylo skoro nic.
  Rovněž tak shazovat lidi s jejichž názorem nesouhlasím poukazováním na jejich fyzický vzhled nebo jejich profesi mi příjde opravdu ubohé. Spíše mi to připadá, že z vás mluví závist, že oni jsou ještě mladí a nemuseli na rozdíl od vás i ode mne prožít větší část svého života v tom marastu, kterému se říkalo socialismus.

  od Jirka v Lis 23, 2010

 23. Jste idiot…

  od olser v Lis 23, 2010

 1. 45 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fan
 3. Kvě 2, 2017: EB5
 4. Bře 5, 2018: My Homepage
 5. Bře 7, 2018: empresa de informatica
 6. Bře 7, 2018: hungry shark evolution cheats
 7. Bře 8, 2018: redes informática
 8. Bře 24, 2018: hombre deporte
 9. Bře 25, 2018: hoverboard
 10. Bře 31, 2018: https://tysonc.net/nandrolone-decanoate-kaufen
 11. Dub 3, 2018: isolation maison
 12. Dub 5, 2018: Top Off
 13. Dub 6, 2018: gravestone companies
 14. Dub 6, 2018: https://www.writemypaper.net
 15. Dub 18, 2018: free forex signals
 16. Dub 19, 2018: Christian Louboutin Outlet
 17. Dub 20, 2018: 먹튀
 18. Dub 20, 2018: pages
 19. Dub 22, 2018: Silovao kozu
 20. Dub 23, 2018: Kingwood
 21. Kvě 9, 2018: digital marketing
 22. Kvě 13, 2018: how do i cancel scribd
 23. Kvě 16, 2018: dog groomers in my area
 24. Kvě 21, 2018: Predrag Timotic
 25. Kvě 30, 2018: Elizabeth Bay Locksmith
 26. Čer 3, 2018: how to download an audiobook
 27. Čer 9, 2018: Online Reputation Management
 28. Čer 11, 2018: Wisdom Tooth Extraction
 29. Čer 14, 2018: college of sciencess
 30. Čer 17, 2018: high da backlink service
 31. Čer 19, 2018: bioanalysis
 32. Čec 18, 2018: www.bitcoin-casino.review
 33. Čec 23, 2018: Bitcoin Deposit Methods in UK
 34. Čec 24, 2018: microsoft office
 35. Čec 27, 2018: 토토사이트 추천
 36. Srp 9, 2018: buy 3mmc
 37. Srp 10, 2018: b
 38. Srp 13, 2018: cheap flights switzerland
 39. Srp 14, 2018: you can try these out
 40. Srp 17, 2018: Handymanadventures.com
 41. Srp 18, 2018: click for more info
 42. Srp 20, 2018: onevanilla
 43. Srp 20, 2018: Sundetdental.com
 44. Srp 22, 2018: https://ipasdiscount.com/neuro-slimmer-system-review/
 45. Srp 23, 2018: child sex
 46. Pro 16, 2018: descargar musica gratis

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *