Létaj, létaj, vykrůcaj, len si páteř nezrůcaj… videa

13. Březen, 2010 – 8:54
Bez amputace duše - Foto: B. Olšer

Bez amputace duše - Foto: B. Olšer

Další praktikou, která podle reklamy „zaručeně pomáhá dětem“, je speciální gymnastika s kojenci, kterými točíme nad hlavou či uchopením za nožku a ručku s nimi děláme“letadlo“ a jiné šprýmařské veletoče. Klouby neklouby a trauma netrauma.

Nevěřil jsem svým očím, když jsem na „vlastní Johnovy oči“ viděl to týrání nemluvňat, jejichž vyděšený pláč provázely jejich matky rozmařilým smíchem. To vše prý přece není o nic horší, než drncání kočárku s miminem na procházce. řekla „cvičitelka“ Blanka. Inu, svět se asi zbláznil. Nebo že by platilo, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když o berlích najdeš…?

Kurzem létajících miminek, o kterém informovala nedávno i Česká televizem, se začne zabývat policie, která chce prozkoumat, zda cvičení není trestným činem. Nyní pár přispěvků z diskuze na webu ČT 24 k tomuto tématu a hlavně k „cvičitelce“, která bere 350 Kč za hodinu „létání“:

…“Že jste tam vy o své vůli věřím, ale jsou tam o své vůli i vaše nemluvňátka? Aha, oni přece nemluví. No, mlčení je nejspíše souhlas. Doporučuji ale všem, aby než půjdou na létací test se svým nemluvňátkem, vyzkoušejte to točení na kotěti, je to savec a myslím, že ovládá skoky a létání bravurně, tak by z toho mělo mít velké potěšení. Tak hezky za jednu packu a roztočit….auuuu!!!!, ale pozor má dosti ostré drápky!!!! Poškrábalo vás? Opravdu je to dost ošklivé a teče vám krev? Zvláštní že se to létání tomu hloupému kotěti nelíbí. No miminka drápky nemají tak s nimi vzhůru za naším létáním, vždyť od miminek nám žádné škrábance nehrozí a my rodiče jsme pěkně v bezpečí…

…“Myslím, že žaloba je tady na místě, ale proti těm, co své děti takto trápí a tyto kurzy vedou!!!!! Copak nechápete, že jsou to pokusy vedené ke studiu nejspíš pod názvem:“ Reakce lidských mláďat na stres, strach, hrůzu a bolest“ pro nějaké magory někde v Rusku a vy jim zadarmo dáváte v šanc své děti, vlastně né zadarmo, vy za to ještě platíte!!!!!Proč asi myslíte, že je s Vámi m.g.r. Blanka stále v kontaktu a klade se na takový důraz na soudržnost coby rodiny, protože je také zmanipulovaná k tomu, aby ty pokusy tady vedla na našich dětech a nejspíš je i ona součástí této studie nebo spíš její dcera a jako poslušná ovce určitě podává někam na ústředí do Ruska své poznatky o všech co tyto pokusy absolvují nejspíš včetně jejich osobních dat, aniž ví proč to po ní chtějí…“

…“Podívejte se na toto video – hrůza!!!!!! takto to asi vypadá po absolvování kurzu…
Otec naprostý ruský idiot, dítě už ani neví čí je, výraz polapeného zvířátka, chudinka…“

…“Jak by se vám líbilo, kdyby tohle někdo každej den dělal s váma? Ryčela byste smíchy, nebo byste byla podělaná až za ušima? A když už tohle děláte, proč za takový hovadiny si necháte platit? Inu, nějak se uživit musíte, a když neumíte poctivě pracovat, musíte si vydělat podvodem.. „

Advokát Tomáš Sokol:

„Jistě si lze představit některé praktiky, které nenaplňují skutkovou podstatu týrání a přitom pro dítě nejsou vhodné. A mohou v krajním případě vést až k tomu, že je dítě rodičům odňato…“

Stanovisko České pediatrické společnosti a Odborné společnosti praktických dětských lékařů k problematice „tak zvaného létání kojenců a batolat“ je pohybovou aktivitou, která je pro děti této věkové skupiny jednoznačně riziková.

Nejčastější rizika nebo přímo poškození, která mohou nastat při „tak zvaném létání: Drobná i větší krvácení mezi mozkem a mozkovnou (lebním krytem), nitrooční krvácení do cév sítnice s přechodným či trvalým poškozením zraku, poškození kloubního vaziva a růstové chrupavky dlouhých kostí následkem nadměrného zatížení při držení dítěte pouze za jednu končetinu při prudkých pohybech a rotaci.

Existuje i riziko poškození pouzdra velkých kloubů s následnou poruchou hybnosti a zvyšuje se i riziko úrazů při budoucích sportovních aktivitách dítěte, prudké pohyby v oblasti krční páteře jsou rizikové ve smyslu možných drobných poranění, která mohou být patrná až v pozdějším věku a projevit se poruchou hybnosti této části páteři, bolestmi hlavy, atd. Je zde i reálné riziko vysmeknutí dítěte při prudkých manévrech s následkem těžkého úrazu.

Nešetrný způsob manipulace s kojencem může vést ke vzniku Shaken Baby Syndrom (Syndrom třeseného dítěte). Syndrom vzniká nejčastěji z neopatrnosti. Dospělý člověk se chce s dítětem poveselit, a tak s ním krátce zatřese nebo ho vyhazuje do výšky.

„Jsem si stoprocentně jistý, že si v tu chvíli neuvědomuje, že miminko má těžkou hlavu a slabé krční svaly. Hlavička mu lítá ze strany na stranu. Stačí necelé dvě vteřiny, aby došlo k přetížení v hlavě a ke krvácení do mozku. V posledních letech jsem posuzoval několik úmrtí dětí, kterým jejich rodiče nešťastně ublížili,“ uvedl profesor Straus v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Následky třeba jen slabého zatřesení s dítětem bývají tragické. Například ve Spojených státech zemře ročně neopatrností rodičů patnáct set dětí, ve Velké Británii to jsou tři stovky a u nás se odhadují desítky případů.

Tož, vyberte si nadšení rodičové a maminky, co si tímto „létáním“ zvyšujete sebevědomí, bez ohledu, co na to říká vaše nemluvně…

Následuje poslední video těchto „posilování charakteru a těla“, ostatní byla před policií stažena…

http://www.babyweb.cz/Clanky/a3939-Letajici-miminka.aspx

A nyní video „upravené“…

http://ona.idnes.cz/miminka-letaji-dal-odborny-souhlas-sice-chybi-ale-rodice-lektorce-veri-1e2-/ona_deti.asp?c=A100226_153533_ona_deti_jup
Reklama:
 1. 3 reakce na “Létaj, létaj, vykrůcaj, len si páteř nezrůcaj… videa”

 2. Ja bych je udelal jeste na detskou pornografii. http://www.plavacek-deti.cz/plavani-s-detmi/pg-hmenu.php?ID=18

  Jinak myslim ze ty letajici mamince je inteligence videt v tvari. Typoval bych, ze patri i do nejaky sekty.

  od Tomas v Bře 15, 2010

 3. Přesně, souhlasím s Vámi a za přídavek, který toto naše mínění jen potvrzuje, srdečně děkuji…

  od olser v Bře 15, 2010

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *