Není rypák, jako rypák, natož pak ten Bémův…

18. Leden, 2010 – 9:56

Pokud týdeník Reflex sprostě karikuje Petru Paroubkovou ve vysokém stupni těhotenství a přesto jeho vydavatel Ringier, a kdysi můj zaměstnavatel, vyhraje soud, i když byl žalován z pomluvy a porušení dobrých mravů, je zcela jasné, že v takové justiční konstelaci nemohl uspět ani David Rath na titulní straně v Chaplinovsko-Hitlerovské podobě.

Neznám soudce, kteří takto rozhodují, ale musí to být zvláštní lidé. Nečiň jinému to, co tobě nemilo. Chtěl bych si je představit v podobě Goeringa, Goebbelse či jiných nacistických mocipánů, jak se shovívavým úsměvem berou tuto svoji degradující podobu.

Soudce Tomáš Novosad zřejmě nemá představivosti, asi že si nepouští svůj jazyk zbytečně na špacír, jelikož rozhodl, že Rathova karikatura není nepřiměřeným zásahem do jeho osobnostních práv. Vyobrazení podle soudu dokonce není ani natolik neslušné nebo neodpovídající dobrým mravům, aby ho musel prohlásit za nepřípustné.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. A to stačilo, aby užvaněný Rath ve svém chronickém afektu prohlásl: „Hitler řešil krizi tak, že začal zbrojit, čímž dal lidem práci a nastartoval ekonomiku! On s tím vyhrál volby! Pak to tedy vyústilo ve válku…“ Což je ovšem všechno pravda, bohužel…

Pan Rath si přesto evidentně nevidí do úst. Jako hejtman – narcis a metrosexuál – žije zřejmě v egoistické vizi, že si může vše dovolit. Omyl. Asi si vzal příklad z beztrestnosti svých stejně ujetých kolegů. Viz následující řádky…

Srpen 2003 – V rozhovoru pro LN označil Mirek Topolánek volební sliby ČSSD před volbami 2002 za „osvětimskou lež“. Červen 2005: „Neočekávejte ode mě nic jiného než noc dlouhých nožů. Ta prostě přijde…“ avizoval personální změny po případném volebním vítězství ODS.

Březen 2007 – „Es kommt der Tag…,“ napsal v textové zprávě jistému novináři, který si ji nenechal pro sebe. Tuto větu používala Sudetoněmecká strana ve 30. letech jako výzvu k připojení Sudet. Třeba si expremiér Mirek Topolánek fakt myslel, že přišel konečně ten tolik vyzývaný den zúčtování.

Kdoví proč nebyl Topolánek dávno zobrazen jako Hitler, ani jiný pohlavár NSDAP. Asi se kámoší v rámci protekcionismu s Ringierem. Inu, všichni jsme si rovní, jen někteří jsou si rovnější… Ani primátor Pavel Bém není evidentně stejně rovný jako Topolánek, jelikož on se na titulní straně Reflexu objevil. S prasečím rypákem a bylo zle.

„Je to hloupé, lživé, vulgární a lidsky nedůstojné,“ řekl Bém na adresu této fotomontáže. „Stoprocentně podáme žalobu. Toto nemá se svobodou slova i tisku nic společného…“

S rypákem se Bém neobjevil pouze na obálce, uvnitř Reflexu je další „prasečí“ fotomontáž. Béma s rypákem zachycuje u stolu se srolovanou bankovkou v ruce. Před ním je i platební karta Opencard za skoro miliardu peněz daňových poplatníků.

Fakt, že rypák si Bém za své „hrabání pod sebe“ zaslouží, je bez diskuze. Každopádně je ale těchto rýpáků ve Sněmovně nejmíň dvě stě. O europarlamentu ani nemluvě. Všichni si žijí, jak prasata v žitě za peníze daňových poplatníků. Jak v chlévu plném vesele chrochtajících čuníků u koryt plných pomyjí…

To je teprve ten pravý Augiášův chlév, plný hnoje, smradu a rypáků, pane Topolánku, s poradcem Bormanem Dalíkem…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *