Lámejte si nohy, lidé, daňoví poplatníci vám to za radnice zaplatí

13. Leden, 2010 – 9:09

Následovat bude bajka. Poučná, ale veškeré osoby v ní účinkující nemají s reálným životem v současném Česku skoro nic společného. Byl jen nebyl jeden subtilní človíček s cigaretou a oblekem na kostře potažené kůží, co byl génius.

Stal se primátorem v Čechách i senátorem za důležitou politickou stranu. Kouří svoji šedesátku denně, zařídil si v primátorské kanceláři kuřárnu pro své patolízalské podřízené a ke všemu prosadil, že ne majitelé domů, ale obce musí v zimě uklízet chodníky. Proč má tolik voličů? Jelikož je roztomilý veřejný kašpárek a kecka. A voliči se po srandě můžou utlouct…

„Každé ráno uklízím sníh z městského skoro stometrového chodníku. Naše knihkupectví chce dál své klienty přitahovat a ne odrazovat,“ řekl mi manažer tohoto ráje knih.

„Dřív jsme museli chodník uklízet ze zákona, i když patřil městu. Pokud na něm v zimě někdo uklouzl, platili jsme za jeho úraz, ale na chodníku jsme nesměli mít ani svoji reklamu. Pokud si dnes chodník nezametu sám, rozhrabou mi ho městské služby, ale udělají víc škody než užitku a maminky s kočárky nemůžou přes nahrnuté závěje přejít z jednoho chodníku na druhý…“

„Pro mě je celá (Evropská) unie jeden velký socialistický moloch. Když se rozpadne bez války, tak to budu považovat za úspěch….” konstatoval ten výše zmínéný pozoruhodný primátor; pseudoexpert a excentrik z Čech.

Jako sebestředný narcista dal rázně najevo, že zákazy proti kuřákům jsou diskriminací a porušováním jejich svobod a lidských práv. Nechal se slyšet, že dehet z kouření na jeho plících mu zachránil život před účinky kyselých dešťů na severu Čech.

„Dneska nám zakážou kouření a zítra někdo přijde s tím, že vypít deset piv denně je nesmysl. Nebo proč vlastně souložit, když to není za účelem zplození potomka. Teď se tomu smějeme, ale jenom do chvíle, než se z toho zrodí nový totalitní režim,“ zní další verbální perla pana primáto-senátora.

Kouření prohlásil za náboženství; členové jeho náboženské společnosti kuřáků prohlásí cigaretu za součást svého náboženského rituálu a během mše v jejich kostele, jimž je pro ně hospoda, budou kouřit cigarety. Nikdo si pak z EU netroufne jim zakazovat tuto činnost, protože náboženská svoboda je jedním ze základních atributů listiny práv a svobod…

Tragické číslo, že z českých pacientů zemře každý čtvrtý na rakovinu, z toho každý druhý na následky asfaltem a nikotinem zničených plic, bere jako výmysl zaujatých statistiků a ideologickou diverzi „protikuřáckých agresorů“. A čím zdůvodnil svůj platový návrh, aby čeští poslanci dostávali 275 tisíc Kč měsíčně…?

„Proč by to nebylo adekvátní, když všude jinde rostou platy o pět procent? Lidi si musí zvyknout, že to tak je. Samozřejmě, uklízečce se to bude zdát hodně, ale průměrný manažer malé firmy o pětadvaceti lidech bere třikrát nebo čtyřikrát tolik co my, politici…“

Pak se nechal slyšet, že se modlí za světové firmy vyrábějící klimatizační zařízení. Čím víc jich vyrobí, tím líp; způsobují totiž, že v horkých arabských zemích mají ve svých bytech „airconditiony“, tedy kolem 16 stupňů Celsia, z čehož pak mají revma a další kloubová onemocnění a díky tomu lázně města, kde je primátorem, dost pacientů, resp. petrodolarů.

A jak je to s jeho návrhem pro uklízením chodníků, o které se teď má starat jeho úřad? Kdo to kdy slyšel. Stačí, když se radnice připojistí a nemusejí nic uklízet, protože v případě zlomené nohy či jiných úrazů to přece zaplatí pojišťovna. Je to prý mnohem levnější, než kolik stojí uklízecí technika na zasněžení chodníky. Inu, génius je génius, nebo snad kašpárek a kecal z Prodanky…?

Opravdu, geniální nápad, když každé centrum městě je plné soukromých podniků, obchodů a firem, které nenechají své zákazníky zapadnout sněhem a tak stejně si chodníky sami uklidí. A když si na nich někdo natrhne kolenní vazy, je tady přece připojištění měst, které vše podle zákona z peněz daňových poplatníků hravě zařídí.

Nač máme statisíce osob bez práce? Aby pracovali? Kdepak; přece aby braly podpory v nezaměstnanosti. S lopatami to přece hravě zvládnou úředníci, knihkupci, obchodníci, barmani, kadeřnice….

A stovky zraněných chodců, hlavně důchodců, co neuposlechli městské vyhlášky, aby nevycházeli ven, a přesto si klidně šli pro život potřebné léky, ať se jdou třeba klouzat…

Tím naše bajka končí. A to ponaučení? Inu, náda rabótať galavoj, že gospodin primátor. Nebo to mám napsat arabsky…? Alláhu akbar…?

http://www.youtube.com/watch?v=u8LXoj3AtII

Reklama:
  1. Jedna reakce na “Lámejte si nohy, lidé, daňoví poplatníci vám to za radnice zaplatí”

  2. Není už co dodat,pane Olšere.To,čeho je dnes obyčejný člověk denně svědkem,je na zvracení.Český národ to tedy morálně dopracoval!Mám tu smůlu,že denně vidím tyto lidi a nemohu to napsat na web.Kde to všechno skončí?

    od hugous.z.lipek v Led 13, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *