Co všechno tvoří charakter blogera…?

12. Leden, 2010 – 10:00

Ukaž, jaké píšeš blogy a já ti řeknu jaký jsi. I tak by se dalo parafrázovat známé kliše. Skutečně, co bloger, to jiný charakter. Když si pomůžu citací z encyklopedie, dozvím se, že: “ Charakterní člověk je člověk, který jedná podle svého „charakteru“ či povahy a ne podle toho, co je právě výhodné. Dbá na svou čest, nemění své názory a postoje podle nálad svého okolí…“

Jak řekl Martin Luther King: „Inteligence sama nestačí. Teprve intelekt plus charakter je cílem pravé výchovy…“ A v tom je právě u mnohých blogerů zakopaný pes. Mnozí navzdory Kodexu používají vulgární výrazy, nečestně urážejí své kolegy a demagogicky vytrhávají jejich věty z kontextu.

„Charakter se odvíjí od vytrvalosti, sebeovládání a svědomí Jedním z nejdůležitějších prvků charakteru je vztah člověka k sobě samému, který je dán především sebepojetím, jehož složkami jsou sebepoznání, sebehodnocení a sebevědomí…“

A jak vzniká takový pokřivený charakter? Dejme si příklad dítěte, které vyrůstá v morálně nevyrovnané rodině, je nemarenkovsky šikanované a hromadí se v něm zášť a nenávist. Nejdřív ke svým rodičům, později ke spolužákům a svému okolí. Většinou jde o jedince jimž příroda v ničem příliš nenadělila, takže sličné dívky se jim vyhýbají obloukem.

Je zcela zákonité, že z takového děcka vyroste potetovaný zavalitý typ, s odulou tváří boxera, velkou holou hlavou skinheada a malým mozkem, což v něm vyvolává další žlučovitost a nesnášenlivost ke svému okolí. Rodí se v něm mindrák, který přerůstá v negaci sebehodnocení a komplex méněcennosti fotbalového rowdies, kteří se sdružují v gangy stejně postižených dementů.

Ti se v takovém davu cítí jako ryby ve vodě. Skýtá jim anonymitu, v níž můžou dát ventil svým temným silám – ztrácí sebeovládání či sebepojetí, mohou řvát, nadávat, ničit, bít v přesile slabší jedince a ještě za totality byli za to trestně stíháni, takže posléze tvrdí, že to byli právě oni, kdo bojovali proti komunistům tím, že kradli, ničili majetek v socialistickém vlastnictví a tím vlastně pomohli revoluci zvítězit.

A pak jim anarchie, co se u nás zatím nazývá svobodou, dovolila přejít z legality anonymity do veřejného života pod svým vlastním jménem, aby mohli beztrestně „pranýřovat“ ty, co vždy žili slušně, bez mindráků, paranoie a komplexů méněcennosti. A co nikdy neměli panickou hrůzu z Cibulkových či jiných estébáckých seznamů.

Blogerské výplody těchto lidských zrůdiček jsou především onanií, kdy jim slátaniny, jimž říkají blogy, přinášejí plné ukojení a výron jejich neplodného semene. Jsou to svojí podobou i psaním bulteriéři a buldoci, co chytí a nepustí. Něco mezi Goeringem a Tysonem, jemuž moc chutnají uši jeho soupeřů.

Seneca: „Lidé v sobě většinou nesou cítění králů. Chtějí, aby proti druhým mohli všechno, ale druzí proti nim nic…“

Takže pozor, odulé ksichty, které lžou, až se jim od velké huby práší, nebrat…

http://ziegler.blog.idnes.cz/c/118647/Ostravsti-neznalkove-urazeji-obeti-komunistu.html

PS: Nikdy jsem tvrdil, že Adolf Hitler nebyl v jádru zlý člověk, vždyť přece dal Německu práci, zlikvidoval nezaměstnanost a posílal pracující do zotavoven na rekreaci. Jo a těch pár milionů povražděných Židů, to byly jen přehmaty.

A pokud bolševický vůdce Ho Či Min nechal povraždit statisíce svých oponentů, USA za deset roků zavraždili na tři miliony vietnamských civilistů a rozbombardovali Vietnam 12 miliony tun bomb jen proto, aby byl po válce celý Vietnam komunistický, zatímco na jejím počátku byl rudý pouze sever. Nikdy jsem nenapsal, že tyto režimy jsou úžasné, pokud není řeč o kubánském dětském zdravotnictví či likvidaci tamního batistovského analfrabetismu…

http://olser.cz/1803/jako-za-starych-dobrych-bulvarnich-casu/

http://olser.cz/1553/srovnavat-komunismus-s-nacismem-je-smesna-schizofrenie/

http://olser.cz/1759/proc-se-bat-napsat-ze-gulagy-nemely-plynove-komory-a-krematoria/

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *