Jen psychopati chtějí jako Palestinci, víc smrt než mír

24. Listopad, 2009 – 20:29

Tak v Kanadě konečně snížili českým Romům sociální dávky a naši žadatelé o azyl se zklamaně vracejí domů. Zvláště ti, co na sebe kvůli touze po mediálním zviditelnění prozradili, že o azyl nežádají kvůli českému rasismu, ale pro dolary.

Obdobně se nedávno zachovala i vláda Palestinské správy premiéra Fajjáda, loajální k předsedovi autonomie a Fatáhu Mahmúdu Abbásovi. Ta totiž schválila zákon proti praní špinavých peněz. Chtěla jím zastavit financování Hamásu ze zahraničí.

Podle ministra informací Rijád Malkího měl nový zákon zavést kontrolu všech převodů peněz z ciziny na autonomní území. Hamásu tak mělo být znemožněno převádět z ciziny peníze, získané v „charitativních sbírkách“ a od zahraničních stoupenců.

Částky se pohybovaly v řádech milionů dolarů měsíčně, a to i proto, že Hamás nabízel svým zajišťovatelům financí tučné provize. Ti, kdo pro něj získali peníze, si z nich údajně mohli ponechat až pětinu. Hamás je štědře financován hlavně z Íránu a od soukromých dárců ze zemí Perského zálivu. Peníze jsou dodnes převáděny zejména prostřednictvím charitativních nadací.

Tento plán nastoupil poté, kdy před šesti roky ztroskotal mírový plán USA, známý jako Cestovní mapa (Road Map to Peace). Byl přerušen milicemi Hamasu, jež zahájily v Gaze válku proti Fatáhu a hustě obydlenou oblast u hranice s Egyptem následně ovládly.

Přitom izraelská vláda z roku 2000, vedená tehdejším premiérem Ehudem Barakem provedla nebývalé ústupky, mj. nabídkou nového arabského státu na více než 95 % území Judeje, Samaří, Gazy a východního Jeruzaléma.

Jásir Arafat odmítl Barakův návrh, jelikož nechtěl být prezidentem nejchudšího státu světa a zahájil v září 2000 druhou intifádu, známou také – podle dohod z Oslo v roce 1993, které jí předcházely – jako Oselská válka. Palestinská správa eskalovala svůj ozbrojený boj, využívající ostřelovačské a sebevražedné bombové útoky.

Současný Fatáh, aby si udobřil Hamas, vznáší zcela pomýlené požadavky. Nabil Sha’ath, exministr zahraničí Palestinské správy v Judeji a Samaří za vlády Jásira Arafata, jeden z šéfů hnutí Fatáh, otevřeně vyzval k návratu k „ozbrojenému boji“ proti Izraeli s cílem vytvořit nový arabský stát v současných hranicích Izraele.

Proč? Opravdu tak Gazané trpí, nebo jen nenávidí Židy až za hrob? Jsou lokální Arabové z Pásma Gazy takoví chudáci, nebo spíš milionáři…?

Kuvajtský list Al-Qabas uveřejnil článek, v němž se píše, že Izraeli se podařilo ve válce v Pásmu Gazy zlikvidovat zhruba polovinu ze 750 tunelů. A takový tunel, to není jen obyčejná díra v zemi. Musí se napřed vybagrovat do hloubky deset i více metrů, pak udělat dřevěné obložení na “šalunk”, aby se dalo betonovat.

Vybudování jednoho takového tunelu stojí přes 60 tisíc USD. A k vykopání pašerácké chodbičky je zapotřebí alespoň dvacet dělníků, kopáčů, zedníků a betonářů, ale rovněž pašeráků. Dělník dostává plat 300 dolarů měsíčně, pašerák mnohonásobně víc.

Průměrný zisk už z fungujícího tunelu činí měsíčně více než 50 tisíc USD. Pro majitele i “obchodníky”. A zájem o “dodávky” zboží je veliký. Skoro všechno, co se prodává na tržištích Gazy se do Pásma dostává právě přes tunely, částečně po moři, ostřelovanými “rybářskými” čluny.

Město Rafah, které bývalo nejchudším městem Pásma Gazy, se postupně stává městem milionářů. Gazou už prý zdomácnělo přísloví: „Chceš-li být milionářem – kopej tunel!“ Palestinská správa se tak podobá vesmíru, v němž vše mizí jako v „černé díře“…

A že si nevymýšlím, to se prokázalo brzy poté, kdy izraelská armáda odkryla velký tunel, vedoucí ze severního Pásma Gazy pod bezpečnostním plotem do západního Negevu. Měl být použit k velkým teroristickým útokům.

Brigáda Golani tunel, který začínal v rajčatovém skleníku u Bejt Lachíja 700 metrů od bezpečnostního plotu, objevila na základě zpravodajských informací Všeobecné bezpečnostní služby Šabak.

Izraelci proto nyní testuje použití senzoru otřesů, který je schopen zaznamenat jakýkoliv pohyb okolo bezpečností zdi. Zařízení je schopno rozlišit podle druhu otřesů chůzi od jízdy auta a může být naprogramováno tak, aby např. jízdu auta pohraniční izraelské hlídky ignorovalo, ale vyvolalo poplach při zjištění lidských kroků.

Systém ihned na mapě ukáže oblast, kde k narušení došlo, a jsou-li namístě kamery, je možné na ně neprodleně přepnout. Systém je svojí podstatou nezávislý na počasí, viditelnosti, světlu a dalších meteorologických vlivech.

US Army se rozhodla opět svěřit Izraelcům prototyp zbraně k jeho důkladnému prověření – začala dodávat bomby typu Massive Ordnance Penetrator, které váží 15 tun a mohou prorazit bunkry. Podle spekulací jsou jejich budoucím cílem íránská jaderná zařízení.

Izrael si přesto právem vytrvale stěžuje, že Egypt nedělá dost pro to, aby zabránil pašování zbraní do pásma Gazy, které od června loňského roku kontrolují islamisté z hnutí Hamas.

Egypt argumentuje tím, že monitorování propustné hranice s pásmem Gazy se zkomplikovalo po podpisu mírové dohody s Izraelem v roce 1979, která zabraňuje Káhiře v rozmístění většího počtu vojáků v oblasti u hranic.

Začarovaný kruh. Nic se nemění, jen nenávist vůči Izraeli se dál vyhrocuje, přetože mnozí lokální Arabové, co si ještě nedávno říkali Palestinci, mají své logické názory.

Kalifornská Sionistická aliance svobody (Zionist Freedom Alliance) minulý týden na internetu rozšířila video, ukazující bývalého arabského izraelského poslance Azmiho Bišaru, popírajícího existenci „palestinského“ národa.

Video byla natočeno v době před tím, než se v roce 1996 stal Bišara jako předseda arabské strany Balad poslancem Knesetu. Bišara, který rezignoval na poslanecký mandát a uprchl ze země v roce 2007 ve chvíli, kdy se izraelské bezpečnostní složky chystaly jej zatknout za zradu a špionáž, je na videu zachycen, jak potvrzuje svůj arabský nacionalistický postoj, že neexistuje nic jako „palestinský“ národ.

Yehuda Katz, který vede ZFA v převážně protiizraelské oblasti severní Kalifornie, webu Arutz 7 – Israel National News sdělil, že lidé před tím, než dají najevo své pevné postoje, musí skutečně zkoumat základní tvrzení, týkající se blízkovýchodního konfliktu.

„Dějiny nezačaly v roce 1967. My Židé moderní doby máme skoro 4.000 let starou historii a nepřetržitou přítomnost v naší vlasti po více než 3.000 let. Palestinský národ byl vynalezen v 60. letech 20. století Jásirem Arafatem a rumunským diktátorem Nicolaem Ceauşescu ve snaze vymazat naši historii a ukrást naši zemi. Tato fakta nelze dále ignorovat. „Palestina“ byla původně cizí kolonialistický koncept, vynalezený Římany, kteří masakrovali, vyháněli do exilu a zotročovali židovský lid. Není to původní arabská identita…“ říká Katz a Bišara na to reaguje:

 „Dobře, nemyslím, že by vůbec existoval palestinský národ. Myslím, že existuje národ arabský. Myslel jsem si to vždy, takže jsem nezměnil názor. Nemyslím, že existuje palestinský národ, myslím, že je to kolonialistický vynález – palestinský národ. Kdy tu byli nějací Palestinci? Odkud přišli? Myslím, že existuje arabský národ. Nikdy jsem se nestal palestinským nacionalistou, navzdory svému rozhodnému boji proti okupaci. Mám za to, že do konce 19. století byla Palestina jihem Velké Sýrie.“

Konečně pravda také z úst úhlavního nepřítele Izraele. A to o mně říkají, že jsem neobjektivní a protipalestinský. Dobře, ale v tom případě jsme už dva – já a poslanec Azmi Bišar..

Reklama:
 1. 23 reakce na “Jen psychopati chtějí jako Palestinci, víc smrt než mír”

 2. Pořád platí přísloví:čiň čertu dobře,peklem se ti odmění.Čím víc budou židé Arabům ustupovat,tím víc na to doplatí.A Egypt?To jsou stejní spřaženci s Araby.Kdy už židé dostanou rozum(jejich vláda) a vykašlou se na všechny „proarabské mírotvorce“,hlavně v Evropě.!Jediný rozumný v izraelské vládě je podle mne Avigdor Liebermann.Ten zřejmě „pochopil“ ve své předchozí „vlasti“.Nevěřím ,i když je mi to moc líto,že někdy bude v IZR mír.Toho nelze s Araby nikdy dosáhnout.

  od hugous.z.lipek v Lis 24, 2009

 3. My pragmatici to říkáme stručněji; zrob susedovi dobře, osere ti plot…

  od olser v Lis 24, 2009

 4. Pane Olšer máte velikou pravdu.Žádné ústupky nikdy nepomůžou.Arabové,Palestinci budou vymýšlet stále nové a nové požadavky-je to líná verbež,která jenom tyje z práce a výsledků jiných,tak je to u nás i s Romy.Zastávají se jich jen lidé,kteří s nimi nikdy nepřišli do styku,nežijí s nimi a jen se chtějí zvitelnit,tak jako u nás Kocáb a Uhl.

  od Salajka František v Lis 25, 2009

 5. Pana Kocába nemusím, ale s dynamitem kolem pasu si ho přece jen představit neumím. A pan Uhl už dávno spáchal morální sebevraždu, když naletěl agentu SrB Zifčákovi a práskl Svobodné Evropě, že na Národní třídě byl „zabit“ student Šmíd…

  od olser v Lis 26, 2009

 6. Bože můj,kdy ty ústupky Židů těm Arabákům skončí?!To je tak neskutečná naivita věřit,že když se těm lhářům budou snažit vyhovět,aby je dostali k jednání,že si pomohou.Jediné slovo:lháři,podvodníci a vyděrači ve jménu Alláha!Vykašlat se na světové mínění,protože lidem mimo IZR arabské rakety na hlavu nepadají,tak do toho nemají co kecat, Židé ať si prosazují své historické nároky,nakonec potvrzené i OSN!!!

  od hugous.z.lipek v Lis 27, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *