Silikony všech zemí, spojte se a hrrrr do Johannesburgu…

7. Listopad, 2009 – 19:10

Máme epochy ledové, kamenné, bronzové i železné, ale také století páry, elektřiny, mobilů, bohužel též debilů, ale hlavně kosmických letů a umělých hmot. Že to není atraktivní věk? Omyl. Zeptejte se plastických chirurgů. Anebo našich skvělých chemiků.

Je to už šestadevadesát let od narození Otto Wichterleho, výrazné osobnosti české vědy dvacátého století, vynálezce umělé hmoty zvané silon – polykaprolaktam. Asi by se dnes obracel v hrobě, kdyby zjistil, k čemu všemu se dá použít materiál, z něhož jsou měkké hydrofilní kontaktní čočky, jeho vynálezecký “majstrštich”, bez bohatství a slávy…

Poprvé jsem se setkal navážno s plastickými operacemi dívčích těl v Sun City, což je miniaturní Las Vegas, místo ale v Nevadské poušti uprostřed jihoafrické buše. Konala se tam totiž soutěž o královnu krásy Miss World 1995.

Českou republiku zastupovala první česká vicemiss Kateřina Kasalová, půvabná brunetka z Pardubic, děvče sličné pouze od přírody, žádné  polykaprolaktamové či jiné detaily, o nichž jsme se učili na fakultě kůže, gumy a plastických hmot. Moje babička by řekla, že mají „zfušované detaily“…

(Samozřejmě, že ještě vím, že silon není silikon, ale také vím, že mají stejný umělý základ, který stanovil svým vynálezem pan Wichterle. Od oční čočky není zase tak daleko k silikonovým implantátům…)

Monika Žídková jako Miss České republiky 1995 byla v ten rok vyslána na Miss Europe do Turecka, kde získala titul nejkrásnější dívky starého kontinentu.

Čas je šílený podrazák; nedávno se opět do JAR vydala čerstvá držitelka titulu Miss ČR 2009 Aneta Vignerová, modelka z Havířova. Odletěla z pražské Ruzyně do Londýna, odkud po důkladné přípravě poputuje na jih Afriky, která se stává pravidelným dějištěm soutěží královen krásy.

Nejkrásnější ženou světa se na Miss World 2008 v Johannesburgu, kde jinde, stala ruská studentka Ksenija Suchinovová. Podle poroty byla Ruska krásnější než 108 dalších dívek z celého světa. Na druhém místě skončila Gabrielle Walcottová z Trinidadu a Tobaga a třetí příčku obsadila indická kráska Parvathaj Omanakuttanová. Naše slečna Jandová neuspěla…

Pan Wichterle by se divil, jak se jeho vynález rozšířil a místo plastových hmot velikosti očních čoček se dnes vyrábějí podstatně větší polštářky ze silikonu, podobné huspenině, česky sulc, aby jako implantáty zvětšovaly ňadra zamindrákovaných dívek.

V jihoafrickém Sun City jsem proto občas, než přiletěla slovenská miss, držel v psychické pohodě osamělou českou vicemiss Kateřinu Kasalovou, aby nebyla smutná ze svých umělohmotných konkurentek.

“Já tady nemám šanci, jsem jenom tak, jak mě Panbíček stvořil, ale třeba Venezuelka má umělé skoro všecko,” vzdychla si Kateřina Kasalová v roce 1995, když jsem s ní točil v Sun City rozhovor. “Její bohatý tatínek se postaral, aby měla umělá prsa, liposupci, zeštíhlené boky, umělé vlasy, řasy, zuby, “vyžehlenou” kůži pod bradou…”

Kateřina byla skvělá, jako ostatně všechny české dívky. Své zklamání si nakonec vynahradila výletem na hranice Zambie a Zimbabwe k Viktorijiným vodopádům.

“Nejraději vzpomínám na osobní setkání s prezidentem JAR Nelsonem Mandelou a na svoji cestu do Harare. Byla to nejúchvatnější podívaná, jakou jsem v životě zažila,” libovala si po návratu. “Už vím, kde je nejpůsobivější příroda na světě…”

Miss World se nakonec v jihoafrickém Sun City stala plastiková Jaquelina Maria Aquilera Marcanová z Venezuely; získala s korunkou královny krásy i 80 tisíc dolarů a šperky z platiny. Druhá byla skoro dvoumetrová Chorvatka, spolubydlící Kateřiny Kasalové, a třetí Miss Izraele.

Dívce od Jadranu pomohl soucit poroty s válkou na Balkáně, Izraelka zase „vydělala“ na vraždě izraelského premiéra Jicchaka Rabina. Kondoloval jí dokonce i prezident Mandela. Takže, nejen silikony, ale také politika dělají pravidla krásy.

Havířovskou krásku Vignerovou čeká v Jihoafrické republice souboj se 120 finalistkami o titul nejkrásnější dívky světa. Česká reprezentantka se zúčastní také dalších dílčích soutěží, mezi něž patří Miss World Fashion, Miss World Beauty with a Purpose, Miss World Talent nebo Miss World Beach Beauty.

Dívky mají též povinnou účast v různých sportovních akcích – třeba golfového dne v Johannesburgu. V rámci soutěže Miss World Sports Woman bude muset naše zástupkyně prokázat všestranné sportovní nadání.

Do Johannesburgu jsem odlétal vždy na podzim ze dvou důvodů – letěl jsem do tamního léta, navíc každoročně doplněného golfovým turnajem Nedbank Milion Dollar Golf Challenger v Sun City.

Tohoto supergolfu v umělém zábavním centru uprostřed buše, tedy nejen většina missek byla umělá, které nechal v roce 1978 za rekordních osmnáct měsíců postavit necudně bohatý obchodník Sol Kerzner za dvě miliardy randů, se vždy zúčastnila dvanáctka momentálně nejlepších golfistů světa.

Jedním z marshalů, kteří s dřevěnou pálkou s nápisem Quiet, please! Nerušit, prosím! hlídali naprostý klid před každým úderem pana velehráče, byl kamarád Zdeněk, jenž v JAR pracoval už třicet let jako šéf jednoho z oddělení platinové rafinérie v Rustenburgu. Měl několik volňásků pro přátele. Mohl jsem tak jít na golf…

Turnaj trval čtyři dny, vstupenka stála tři sta randů, včetně vstupu k pětihvězdičkovým hotelovým komplexům, kasínům a hernám i k pralesu se stromy až z Brazílie, rovníkové Afriky a dalších tropických koutů světa. A rovněž k dvěstěmetrovému moři s umělým příbojem, jehož vodu tam vedli potrubím až z Johannesburgu.

Vítěz turnaje dostal milion dolarů, posledních šest pak každý sumu rovných sto tisíc. Pan Coubertain by se asi divil, jak lukrativně se změnilo jeho heslo: Není důležité zvítězit, ale zúčasnit se…!

To ostatně platí většinou i pro české missky, kromě slečny Kuchařové, která se v roce 2006 stala Miss World. Poprvé za 59. ročníků soutěže byla Češka na nejvyšším stupínku…

Nerad bych jí lezl do jejího silikonového hájemství, ani virtuálně…

 

Reklama:
 1. 3 reakce na “Silikony všech zemí, spojte se a hrrrr do Johannesburgu…”

 2. Budu neustále opakovat…

  ZMISSKY

  Už zas spěchají masy
  Na přehlídku
  krásy

  Jako první Zdoběna
  Musí být
  oceněna

  Na výstavě intelektu
  Vyhrála už láhev
  sektu

  Teď porazit chce Verunu
  chce nosit zlatou
  korunu

  Chce být misska česká
  Protože je
  hezká …

  A jinak silikon je přece jen silikon…
  http://i4.korzik.net/2009-10/1254400481_e348fe7c9aab482212a4637b2f5ad12b.jpg

  od Anonym v Lis 7, 2009

 3. Prosím Tě, Jene, můžeš mi poslat znovu ten komentář o „letadlu“. Četl jsem ho a najednou mi zmizel před očima. Asi byl někdo rychlejší. Ať mně zase nanadáváš, že jsem cenzor… Jinak Tvoje baseň je fajna…

  od olser v Lis 8, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *