Potkal jsem kamaráda, aneb Překlad Lisabonské smlouvy z „bruselštiny“…

3. Listopad, 2009 – 15:43

Někdy se to tak stane, že potkáte po letech kamaráda, kterého jste podceňovali a on se najednou projeví, jako docela bodrý chlapík, co umí napočítat do deseti. Vlastně do dvaceti.

Občas má něco k vyřizování v Torontu, jindy zase v Chebu, naposled byl viděn v Bruselu. Tentokrát měl na mě čas v Ostravě a přeposlal mi zajímavý „dvacetibodový překlad Lisabonské smlouvy z „bruselštiny“…

Skoro už se podobá zhruba čtyřicetistránkové Ústavě Spojených států i s dodatky, zatímco Lisabonská smlouva má stránek asi čtyři sta. Dneska už s dolňkem jí říkám zkrátkou LSD. Inu, pro Berndta Posselta droga jako droga…

Navíc to nebyl Edvard Beneš, ale Postupimská konference, kdo dne 2.8.1945 v části XIII. rozhodl o „Spořádaném odsunu německého obyvatelstva“ z Polska, ČSR a Maďarska, a stanovil konfiskaci a vyvlastnění bez náhrady veškerého německého majetku.

Každý odsunutý Němec v SRN přesto obdržel v 50. letech asi 8500 marek. Naopak Češi si museli o reparacích od Němců za útrapy během války nechat jenom zdát… Odsun Němců tedy nebyl pouze záležitostí ČSR, ale byl hromadně uskutečněn podle Postupimské konference z Polska, Maďarska a dále z Východního Pruska (připadlo SSSR), a Rakouska.

Původcem a šiřitelem návrhu na poválečný odsun Němců byl Neville Chamberlain, který se oprávněně cítil být podveden sudetskými Němci, kteří podle Hitlerova scénáře během podpisu Mnichovské smlouvy předstírali, že chtějí mírové řešení.

Prezident Beneš měl společného se zmíněnými dekrety jen to, že byl v roce 1945 během Postupimské konference prezidentem ČSR…

A nyní s dovolením převzatých dvacet bodů, podle nichž bude už od 1. prosince 2009 jednat pod vedením exkomunisty Barrosa Lisabonská smlouva, přeložená z „bruselštiny“, a pochopíte, proč se prezident Václav Klaus bál ztráty české suverenity:

1) Německo si v Evropě bude dělat co chce. Běda, jestli ne.

2) Francie si v Evropě taky bude dělat co chce, pokud nenarazí na bod 1.

3) Pokud se bod 2 dostane do sporu s bodem 1, platí ZATÍM bod 1 (ještě se uvidí…)

4) Na Anglii z vysoka, ta je za vodou.

5) Na Španělsko ještě z větší výšky, jelikož je za Pyrenejemi.

6) Stejně jako Itálii, co je za Alpami.

7) Na ostatní státy EU kálíme o to víc, jsou mrňavé a zaostalé a můžou být rády, že dostanou čuchnout k rektální kariéře. Státy, zmíněné v bodech 4 – 7 budou radostně odebírat zboží Německa, popř. Francie.

9) Dojde-li ke konfliktu s domácí konkurencí, domácí konkurence se přizpůsobí.

10) Pokud se domácí konkurence nepřizpůsobí, bude zlikvidována.

11) Státy, zmíněné v bodech 4 – 7 budou za všech okolností podporovat prosperitu a hospodářský rozvoj Německa… i Francie.

12) Dojde-li ke stagnaci či k recesi Německa, když jinak nedáte, Francie taky, je to vina USA a ostatních států EU. V tom případě Brusel neprodleně zajistí nápravu a potrestání viníků.

13) Rozhodování Bruselu se řídí zájmy Německa a možná i Francie. Bruselský úředník se zdrží jednání, které by mohlo Německo a Francii popudit. Za odměnu dostane také čuchnout k rektální kariéře.

14) Národní parlamenty států zmíněných v bodech 4 – 7 mají právo schvalovat rozhodnutí Bruselu aklamací. Pověřený úředník kontroluje spontánnost projevu. Při nedostatku spontánnosti budou zjištěné nedostatečnosti neprodleně odstraněny (i s jejich nositeli).

15) Národní parlamenty států zmíněných v bodech 4 – 7 mají povinnost vysvětlovat občanům svých států blahodárnost rozhodnutí Bruselu.

16) Občané států zmíněných v bodech 4 – 7 mají právo:
a) držet hubu a krok
b) radostně přijímat a naplňovat všechna usnesení Bruselu
c) pověřeným úředníkům oznamovat osoby, které dle jejich názoru nedostatečně využívají práva dle 16a a 16b.

17) Pokud u občana vznikne podezření na nedostatečné využití práva 16c, bude považován za neuvědomělého a podroben převýchově.

18) Bruselský úředník bude vybírán ze zvláště uvědomělých občanů, pokud Německo a Francie neurčí jinak.

19) Kursy rektálního alpinismu pro uvědomělé občany pořádá každý stát ve vlastní režii pod dohledem pověřeného úředníka.

20) Platnost bodů 3 – 19 se řídí rozhodnutím Německa a Francie…

Inu, chytrost nejsou žádné čáry, ani v RVHP, přetransformované do Lisabonské smlouvy EU, nad níž si právě Landsmanšaft neprozíravě mne své hajlující ruce…

Reklama:
 1. 49 reakce na “Potkal jsem kamaráda, aneb Překlad Lisabonské smlouvy z „bruselštiny“…”

 2. Tak je to definitivně bruseli…
  http://images.bugaga.ru/posts/2009-10/1256803650_kreativ1.jpg

  od wbgarden v Lis 3, 2009

 3. Pne Olšer,když to tak čtu,tak bychom na tom byli ještě horší než za minulého režimu.Kam jsme se to dostali?

  od Frantisek Salajka v Lis 4, 2009

 4. Díky, je to vystihující přehled. Jen jsem si potvrdila své názory na některé velkohubé politiky, zuřivě obhajující Lisabon. Pana prezidenta si vážím a považuji ho za člověka, který to má v hlavě řádně srovnané.

  od jveg v Lis 4, 2009

 5. Bohužel, prezident Klaus je jediným důvěryhodným politikem v české žumpě. Není proti EU, ale proti barrosovské Lisabonské smlouvě, jak známo, pan Barroso byl předsedou Komunistické strany Portugalska a dnes je vášnivým socialistou. I proto je zřejmě EU dost podobná RVHP…

  od olser v Lis 4, 2009

 6. Budu neustále opakovat, sem tam mám takový pocit Břetíku, že to tu píšete dva, možná i tři…, ale dobrý…
  Veselé krizování…
  http://i2.korzik.net/2009-09/1253183834_012.jpg

  od wbgarden v Lis 5, 2009

 7. Inu, též velký Michelangelo měl nádeníky ve svém sochacím výrobním družstvu…

  od olser v Lis 5, 2009

 8. OLSEROVI – máš výstižné jméno, naštval jsi mě. Nesmím mít podle tebe svůj vlastní názor a prezentovat ho?

  od jveg v Lis 5, 2009

 9. Milá jveg, jsem rád, že si tykáme. My kluci, co spolu mluvíme, jsme vždycky v žertu říkali: Je tam, milostivá, můžeme si tykat. Navíc jsem ten poslední, kdo by někomu bránil ve vyjádření jeho vlastního názoru. Také jsi chválila Klause, já také, hanělas EU a Lisabonskou smlouvu, já také. Důvod Tvého naštvání tedy nechápu…

  od olser v Lis 5, 2009

 10. Zdravím Michaloolsero sro…
  http://i1.korzik.net/2009-10/1254746030_062.jpg

  od wbgarden v Lis 5, 2009

 11. Od majzlíku, resp. od havířské sbíječky, jsem měl vždycky krvavé mozoly. To není trojjedinost, ale z nouze ctnost…

  od olser v Lis 5, 2009

 12. Priznam se, ze lustit 400 stranek jsem lina. Diky za prehledny „chochmes“, o co JDE !! Ale moje polska teta vzdycky rikala : Jak nieviadomo, o co chodze, to zavse chodze o pienonze“ !!!

  od Mia Ullmann v Lis 6, 2009

 13. OLSEROVI – snad to tak moc nevadí, že tykám, ale už jsem začala, tak promiň(te). Co ty povídačky o nádenících Michelangela? Nebo to měla být „ironie“? V tom případě jsem nechápavá baba.

  od jveg v Lis 6, 2009

 14. OLSEROVI – hlavně jsem ale chtěla poděkovat za tvou odpověď. Díky.

  od jveg v Lis 6, 2009

 15. K. H. Borovský: „Plivni si do moře, ono se nevzpění!“

  od Ataman Jermak v Lis 6, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *