Je vylévání mléka zločinem nebo snad ochranou lidského života…?

30. Říjen, 2009 – 8:53

Zemědělci v údajném zoufalství právě trestuhodně vylévají po hektolitrech mléko do polí, luk a na komunikace. Málo prý vydělávají, byť berou dotace. Inu, všechno se dělá jen pro peníze. Je ovšem otázka, zda-li jde v případě mléka a jeho propagace o dobrý úmysl či o promyšlený tah firem, pro které je „mléčné lobbování“ jen velkým byznysem.

Piju denně litr mléka. Vždycky mi tvrdili, že je „mléko dobré na kosti“. Ovšem je to pravda? Logicky a lapidárně řečeno; každá kyselina, tedy i ta mléčná – acidum lacticum, je pro tělo nezdravá. Nejen tím, že způsobuje svalové křeče a revma. Vzniká mikrobiálním kvašením z mléčného cukru.

Tělo chce tuto svoji kyselost neutralizovat a proto si k tomu bere. lapidárně řečeno, vápník z kostí. Čím víc mléka, tím víc vápníku, ale tím též víc osteoporózy.

Každý producent léků proti osteoporóze tím pádem podporuje mlékárenský průmysl, přitom je jasné, že mléko není nápoj, ale potrava, jídlo. Kravské mléko odpovídá žaludečnímu systému telete, aby za pár týdnů přibralo metrák i víc. Není prostě pro konzumaci člověka, aby se pěkně zakulatil a šel na porážku.

Je to právě mléko, které u lidských jedinců vytváří toxický povlak na veškerých sliznicích, od nosu a až po tlusté střevo. Za alergiemi a astmaty je opět mléčný produkt. Kdyby byli všichni lidé zdraví, nebylo by zapotřebí léků. A ti šťastní z nás, kteří je skutečně skoro nepotřebují, očividně nenakupují v potravinových řetězcích.

Naši prapředkové umírali ve věku kolem 45 roků na choleru, mor či tyfus nebo padli v boji či jiným násilím dřív, než mohli dostat rakovinu a infarkt. Přestože jedli maso a pili mléko, ale pracovali většinou těžce fyzicky a jejich aktivní život byl tedy plný pohybu, na rozdíl od svých současných potomků.

Jen pro zajímavost. Vepři nemají lymfatický systém a všechny jedy jim zůstávají v těle. Kuřecí maso má jiný problém – kuřata nemají močový měchýř a jejich moč je hustá, kašovitá, obsahuje hlen a kyselinu močovou, zůstává v jejich těle, částečně vychází z kloaky v trusu, proto nám kuřecí maso připadá tak šťavnaté a křehké.

Nyní je na světě chováno na 20 miliard brojlerů, po jakešovsku bojlerů… Nejhorší je to s vajičky; každé z nich má na 38 milionů patologických organismů – bakterie, plísně, houby či kvasinky. Našemu tělu to trvá nejmíň tři dny, než se zbaví toxinů z jediného slepičího vejce…

Od roku 1988 do 1993 vyšlo a v medicinskych archivech je uložených více než 1500 článků, které pojednávají o účincích mléka. Je zvláštní, že ani jeden z těchto textů nepíše o kravském mléku jako o „dobrém jídle“. Naopak, články dávají kravské mléko a výrobky z něho do souvislosti se střevními kolikami, střevním krvácením, anémií, salmonelózou, srdečními nemocemi, leukémií a dalšími rakovinovými chorobami.

Podívejme se kolem sebe do přírody a života jiných savců. Žádný z nich nepije v dospělosti mléko, které je mateřským vylučováním laktózy. Když skončí období kojení, lidské i zvířecí psí, kozí, kočičí, opičí či jiné savčí mládě se dál stravuje výhradně nemléčně.

Neexistuje případ, aby matka jakéhokoli savce produkovala mléko po celý svůj život a kojila s ním své dospělé potomky. Zkrátka žádné zvíře v dospělosti už mléko od své matky nepije.

Na prvním místě je tedy kravské mléko. Proč zrovna kravské a ne psí, koňské, kozí či od jiných samic savců? Možná proto, že kráva není přítelem člověka a je ekonomičtější; dává mléka hodně, stejně jako masa. A kravíny bere společnost přirozeněji než psince a kozince…

Před půl stoletím dala dojnice v průměru ročně cca 900 litrů mléka. Dnes je to několikanásobně víc.  Jak je možný takový nárůst? Pomocí léků, antibiotik, hormonů… Jednoduše chemie i agresivní stravovací plány a speciální oplodňování krav.

A hormony mohou způsobit zánět vemen, kráva také vylučuje při „kojení“ v mléce pesticidy a rovněž krev. Kontrolní úřady o tom vědí a povolují až 1,5 milionu bílých krvinek na mililitr mléka. Proto není daleko od pravdy fakt, že mléko je nejnebezpečnějším produktem v lidské stravě.

Britský lékařský žurnál v březnu 1990 napsal: „V Norsku bylo v průběhu jedenenácti let sledováno 1422 osob, které pily denně dvě a víc sklenic kravského mléka a měly poté třikrát větší výskyt rakoviny lymfatických uzlin…“

V roce 1992 Američan Dr. Benjamin Spock, jeden z nejuznávanějších pediatrů světa, prohlásil:“ Chci vzkázat všem matkám; kravské mléko je nebezpečím pro vaše děti. Lidské mléko je pro děti to nejlepší. Svět musí dát přednost zdraví před ekonomickým ziskem z prodeje mléka…“

Prof. Ing. Rudolf Poledne, CSc., člen vědecké rady 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kdysi v krátkém rozhlasovém příspěvku prohlásil, že nejblíže k ideálnímu stavu má výživa na základě celozrnných obilovin, luštěnin, ryb, ovoce a zeleniny. Mléčné výrobky do toho jednoduše nepatří…  

Jsem z těch vědeckých disputací zmatený. Nesmím tolik číst. Už se ale nepohoršuji nad likvidací mléčných zásob. Vylévat mléko je proto pro mě z tohoto hlediska docela záslužný čin. Tedy byl by záslužný, pokud by měli zemědělci na mysli nejen svoje zisky, ale hlavně zdraví své a svých dětí. Ovšem dnes, ve světě konzumních společností, si o této druhé možnosti musíme nechat jen zdát.

Byznys je prostě byznys, ať to stojí, co to stojí. Třeba i znárodnění stovky bank. Než někdo napíše knihu, trvá mu to dva tři roky soustředění a duševní dřiny, a když si stěžuje, že si tím málo vydělá, chytráci mu lakonicky radí, možná právě zmínění zemědělci, ať tedy přestane psát a dělá něco užitečnějšího…

Třeba by to mohlo platit i pro naše velkomožné malorolníky, že by se měli přeorientovat na nějakou lukrativnější komoditu. Stejně jako jejich rolničtí soukmenovci, kteří nedávno pálili přebytky obilí a jablka dávali ve velkém do kompostů.

Mléko budu patrně pít dál, starého psa novým kouskům nenaučíš; rozhodně je zdravější než fernet, rum a pivo. Dosti jsem jim holdoval, vím svoje. V Česku jsme se už mandatorně projedli a propili ke státnímu dluhu přes bilion korun a k zadluženosti domácností ve stejné výši. A každý třetí český pacient trpí rakovinou…

Inu, je třeba si naplnit své životní sny okamžitě, protože život je smrtelná choroba. S kravským mlékem či bez něho…

Reklama:
 1. 10 reakce na “Je vylévání mléka zločinem nebo snad ochranou lidského života…?”

 2. … souhlasím – s tím, že mléko piju tak dva až třikrát do roka, protože mi nechutná (do jisté míry následek masivní komunistické masáže v dětství)…

  od Anna v Říj 30, 2009

 3. To si ma vydesil, začínam riadenú hladovku!

  od eugen v Říj 30, 2009

 4. Budu neustále opakovat, jak je jistě všeobecně známo, mléko je především určeno pro výživu savčích mláďat, pak je již dobré jenom na výrobu knoflíků, nicméně návyk se dá pořídit skoro na všechny jedy, tak proč ne na mlíko,že.
  Zbožňuji sýry, i když vím, že většina z nich, hlavně kravských, mi nedělá příliš volno…, ale zbavit se toho a nejít si tak před půlnoci zakrojit do špajzu kousek ementálu…
  http://i3.korzik.net/2009-09/1254045507_096.jpg

  od wbgarden v Říj 30, 2009

 5. Pivo ve všech podobách neškodí ani v žárovkách…

  od olser v Říj 30, 2009

 6. Tiše slavím lisabuň…
  http://korzik.net/uploads/fotos/foto_29116.gif

  od wbgarden v Říj 30, 2009

 7. Da, pravilno…

  od olser v Říj 30, 2009

 8. O mléku jsme si pane Olšere už psali…
  Já mléko nepiji,co jsem začala rozum brát a protože jsem na něj měla také pořádnou alergii.Dnes ,s blížící se sedmdesátkou, se nade mnou podivují ortopédi,že mám osteoporózu i artrózu na úrovni čtyřicetiletého člověka.Věřím,že to není jen z pohybu,ale i tím nepitím hnusné bílé vody z tetrapaku.Raději místo toho oříšky a další plodiny,které také obsahují vápník a jsou jedlejší a že jich je!
  Zítra dám koupené“mléko“ toulavým kočkám.Lepší než to vylívat do pole nebo kam to lijí ti naši zemědělci.

  od hugous.z.lipek v Říj 30, 2009

 9. Právilno zdes…
  http://ru.warnet.ws/img4/123/pod/2.jpg

  od wbgarden v Říj 31, 2009

 10. Litr denně? To by ze mně byla plynárna. Proto jen do kávy, čaje a sem tam usrknout jako lahůdku. Ale tvarohu a sýrů všeho druhu tolik, že na to bylo třeba určitě těch bílých litrů víc.

  od Vladislav v Říj 31, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 14, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *