Jak bruselský salašnický pes hlídá stádo českého Ovčákova…

21. Říjen, 2009 – 8:14

Otázka stará jako sama korupce; za kolik a pro koho jsou ochotni Češi kopat v jeho barvách? Nemám na mysli kanály, ani naše geniální fotbalisty, hokejisty či neochvějné podnikatele na Seychelách, Bahamách či v JAR. Řeč je o nejryzejší české vlastnosti. Konformnosti, jež přerostla v typicky český terminus technicus – tunelování.

Vypočítávat, kolik jsme už jako národ měli Big Brotherů, je zbytečné. Vždycky jsme slovy klasika se uměli přiklonit k jakémukoliv dubisku. Úmysl byl dán naší malostí. Nejen geografickou.

Po RVHP přišla EU a s ní Lisabonská smlouva, která neguje a oklešťuje téměř vše, co si Češi vybojovali nebo se štěstím jim spadlo do klína. Svobodu, samostatnost a suverenitu. Dodnes proto nevíme stoprocentně, jestli budou Benešovy dekrety platit nebo ne, zda je možné je prolomit a zpochybnit.

Milostivě máme povoleno pivo a tvarůžky, jinak nám Brusel také diktuje, kolik máme do „letadla EU“ vložit, a kdy přijdeme na řadu, abychom též něco dostali zpátky. A to nás baví, miliardy eur za ztrátu sebevědomí a jistoty. Prodejní Češi. Salašnický pes z Bruselu hlídá české stádo jménem Ovčákov.

Měl-li soused vykrmené prase, nechtěli jsme ho také, ale zoufale jsme si přáli, aby mu chcíplo. V tomto duchu se kdysi chudina stahovala do žižkova Tábora, kde do velkých sudů vkládal lid venkovský veškeré své bohatství, od peněz až po drahé kovy.

A v duchu Adamitů se „husité“ dělili také o manželky a prahli po bohatství jiných. Stejné „komunistické“ gesto udělali o pár století dál i čeští zloději a kapsáři, kteří se v roce 1968 na počest Pražského jara zavázali, že měsíc nebudou krást. To sice splnili, ale pak si svůj ztracený čas dvojnásobně vynahradili…

Také během 2. světové války jsme si to též uměli zařídit. Zbabělci vládli nacistickému Barrandovu, aby svět zvěděl, že Třetí říše je pouze zábava, smích a skvělé nálada. Českým hercům Burianovi, Novému, Mandlové či Baarové nevadilo, že ve stejné době natáčení jejich komedií umíraly miliony lidí v koncentrácích či v zákopech.

Chtěli přece jen v klidu přežít. Stejně jako dělníci v českých hutích a zbrojovkách, které se staly Hitlerovou zbrojnicí. Pokorně jsme Němcům odevzdali nedobytné pevnosti v pohraničí, jen abychom nemuseli bojovat. Když se někdo snažil žít hrdinsky, jeho kámoš ho za deset milionů protektorátních korun nacistům jednoduše práskl.

Pak se Jan Žižka vrátil a v únoru 1948 zase bral bohatým a rozdával chudým. Jen s tím rozdílem, že se jmenoval Klement Gottwald. A válkou znavený národ zaplesal. Pak sice brzy začal skřípat zubama, ale jen tak, aby to StB neslyšela. Kdo skřípal hlasitě, ten byl skřípnut.

Ale dalo se to vydržet, když našinec držel hubu a krok v rytmu Internacionály. Pak přišly tanky, s nimiž se také dalo počesku dvacet roků spolužít. A k tomu normalizace a s ní kapitán Minařík a oslavná píseň Pepka Laufera.

Nakonec to byla letenská pláň, na níž se ozývalo: Češi, Češi… Kdo neskáče, není Čech… Přesně v duchu klasika Jaroslava Haška, který si ve Švejkovi vymyslel strážmistra Flanderku, jenž naverboval do státních tajných služeb Josefa Vyskočila, jinak místního imbecila Pepka Vyskoče. Stačilo na něho zavolat: Pepku, vyskoč! a Pepek vyskočil a ještě zamečel…

A dnes opět skáčeme. Lisboa, Lisboa… Máme nové velké bratry ve Washingtonu a Bruselu, takže se musíme zasloužit o tu čest, s níž jsme vstoupili do NATO, jen abychom byli jedni z těch členů Aliance, jež dají souhlas s bombardováním svých slovanských soukmenovců v bývalé Jugoslávii.

Nevážíme si ani svého prezidenta, voláme o ponižujícím impeachmentu jen proto, že hlava našeho státu chce chránit národní zájmy a mít záruky, že do jeho rukou navrácená pravda se zase nevytratí na pár století znovu do sudetské náruče. Za peníze v Praze dům, třeba pro sudetský Landsmanšaft…

To jenom Američané chtěli sesadit Billa Clintona, protože křivě přísahal před celým národem, že neměl žádný sex se svojí stážistkou Monikou. Prý si neuvědomil že i orální sex je sex. Nicméně mu to prošlo.

A tady si zcela duševně impotentní poslanec za SZ Liška dovolí odvolávat stejným způsobem i Václava Klause a podat na něj kompetenční stížnost k Ústavnímu soudu jen proto, že se prezident odmítá podřizovat EU pod vedením nynějšího socialisty a bývalého předsedy Komunistické strany Portugalska José Barossa.

Usnesení vlády č. 471 z 25. dubna 2007 svědčí o tom, že vládní koalice dobře věděla o rizicích spojených se schválením Lisobonské smlouvy, přesto je odmítla brát na vědomí. Zase tedy lžou a Václav Klaus má opět pravdu a státnickou zodpovědnost za Česko.

Inu, floskule sem, floskule tam; co Čech, to srab a submisivní korouhvička, převlékač kabátů a přeběhlík – kam vítr, tam plášť…

PS: Josef Laufer a jeho statečný kapitán Minařík.
http://www.youtube.com/watch?v=yeY1XPnoPD4

Reklama:
  1. 3 reakce na “Jak bruselský salašnický pes hlídá stádo českého Ovčákova…”

  2. Souhlasím s panem Olšerem skoro ve všech bodech,ale musím se ohradit v jedné věci.Pan Olšer se zmiňuje i o tom,jak jsme pokorně odevzdali Němcům naše pevnosti,naši výzbroj atd.Koho tím myslí „my?“Můj otec v té době narukoval a s ním spousta můžů,aby bránili svou zem a byli odhodláni i zemřít.Kdo je zradil?KDO JE ZBABĚLEC A ZAPRODANEC?

    od Frantisek Salajka v Říj 21, 2009

  3. Vážený pane Salajko, měl jsem na mysli obecný vzorek Čechů, který je prokazatelně zbabělý. Samozřejmě, že byli také ti, co bojovali, i když to vládní Háchova elita zmařila. Že byli zrádci, je jasné ze zrady člena londýnského výsadku, který udal své kolegy. Podle současného vztahu k Lisabonské smlouvě je však vidět, že jsem se v celkovém odhadu české veřejnosti nemýlil. Klaus je jediný, kdo nás chce jako prezident chránit, mj. před sudetskými nájezdy…

    od olser v Říj 21, 2009

  1. 1 Trackback(s)

  2. Úno 10, 2016: Břetislav Olšer – blog, Olser.cz » Blog Archive » Jak si USA vytvořily k obrazu svému z německých nacistů a japonských fašistů své spojence Německo a Japonsko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *