Politika je vlastně jedna velká sranda, proč si to nepřiznat…?

8. Říjen, 2009 – 7:22

Pořád jen lamentujeme, jak je politika taková či maková, co všecko nám politici zavařili, v čem nás obelhali a jak nás připravili o práci, přitom je tak snadné vyřešit základní principy globálního světa. Jak jsem se dozvěděl od expertů, stačí prý mít ve svém portfóliu investičních zdrojů pouhé dvě krávy, dvě obyčejné stračeny…

Ideální se zdá být tradiční kapitalismus. Máš dvě krávy, jednu prodáš a k druhé koupíš býka. Stádo se ti bude zvětšovat a hospodářství poroste. Nakonec všechny své výdobytky prodáš a jdeš do pense.

Když jsi křesťan a máš dvě krávy, jednu si necháš druhou dáš prostě sousedovi a máš proč být na sebe pyšný, jelikož muslim si jednu krávu nechá a za druhou si pořídí manželku.

Hůř na tom budeš v socialismu, máš dvě krávy a nemáš; stát ti obě vezme a dá ti trochu mléka. Pořád jsi na tom ale líp než v komunismu, kdy tě stát obě krávy vezme a tebe nechá zavřít jako kulaka.

Nacismus vše řešil ještě radikálněji; také ti vzal obě krávy, ale tebe zastřelil. Evropská unie už má sofistikovanější metody, stát ti sice rovněž obě krávy zabaví, ale nezavře tě, ani nezastřelí, kulku ušetří pro jednu krávu, druhou podojí a mléko pak vyleje do řeky.

Český kapitalismus je ale světový formát. Máš dvě krávy, vezmeš si na ně půjčku od banky ve výši 1,6 milionu Kč a odstěhuješ se na Bahamy. Tvá banka posléze zjistí, že to nebyly krávy ze zlata, jak bylo soudním znalcem doloženo, ale dvě rachitické kozy. Rozdíl zaplatí daňoví poplatníci a soudní znalec bez újmy pokračuje ve své živnosti.

Trochu jako v českém Kocourkově pracuje americká akciovka. Máš dvě krávy. Prodáš jednu a nutíš druhou, aby dávala mléko za čtyři. Později najmeš konzultanta, aby zjistil proč to kráva nevydržela a musela být utracena.

Mnohem rafinovaněji jedná francouzská akciovka. Když máš pouze dvě krávy, jdeš do stávky, protože chceš mít tři. Japonci se ale vyznají víc v miniaturizaci.

Máš-li dvě krávy, navrhnou je tak, aby byly desetkrát menší a dávaly dvacetkrát tolik mléka. Pak vytvoříš leporelo o chytré krávě nazvané Kravakimono a budeš je prodávat po celém světě.

Číňanů je skoro jeden a půl miliardy, proto musí kombinovat, ať se lidská práva pudrují. Čínská akciovka pracuje na principu reprodukce. Máš dvě krávy, k tomu 300 lidí, kteří je dojí. Vykazuješ plnou zaměstnanost, vysokou produktivitu skotu a zatkneš novináře, který tato čísla zveřejňoval.

V britské akciovce je to britsky anglické; Máš dvě krávy a obě jsou šílené. Ani v italské akciovce se s tím Berlusconi nepáře a soudy zase s ním. Máš sice dvě krávy, nevíš ale kde jsou, a tak jdeš na oběd.

Vsjo budět, náda organizovat, je motto ruské akciovky. Máš dvě krávy. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš pět. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš třicet. Spočítáš je potřetí a zjistíš, že jsou jen dvě. Přestaneš proto počítat a otevřeš další láhev „staličnoj“…

Už Goethe tvrdil, že dvě a dvě jsou in concreto jen dvě a dvě a ne čtyři.

Suma sumárum, máme dvě krávy (tu Bursíkovu nepočítaje), jednu úřednicko-prázdninovou vládu a odvolané předčasné volby… Prostě slibuji, co jsem odvolal a odvolávám, co jsem slíbil…

Reklama:
 1. 17 reakce na “Politika je vlastně jedna velká sranda, proč si to nepřiznat…?”

 2. Bezva,ale zapomněl jste na Veselou krávu!!!A k té Bursíkově i tu (s)něžnou.Ať žije Švejk!!

  od hugous.z.lipek v Říj 8, 2009

 3. I když optimistka, přesto bych politiku v českých krajích spíše nazvala tragikomedii… to totiž už sranda není

  od czerneková v Říj 8, 2009

 4. Budu neustále opakovat…
  http://www.ateo.cz/f/images/k/kdo-by-se-ji-divil.jpg

  od wbgarden v Říj 9, 2009

 5. Doporučuji diskusi na http://www.vnasemzajmu.cz

  od PKa v Úno 22, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *