Vážení voliči, neblázněte, neexistuje menší a větší zlo…

2. Říjen, 2009 – 19:00

Nevím, jak vy, ale pro mě je zlo jen zlo. Neexistuje menší a větší zlo. Zlo je výraz, popisující cokoliv, co je špatné, nevhodné, nemorální či škodlivé. Jedná se o vyjádření absolutní negativity a odporu. A žádna absolutní negativita, jelikož je jen jedna, není menší a větší…

Pokud má někdo v sobě tento gen, je schopný čehokoliv. Richard Wagner byl geniální hudební skladatel, ale jakmile se někdo zmínil o Židech, otevíral se mu v kapse nůž.

Se svým zetěm Houstonem Stewartem Chamberlainem napsal několik antisemitských pojednání, mj. o eugenice, sociálně-filosofickém směru zaměřeném na studium metod, které povedou k dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka.

Adolf Eichmann napřed vedl tábor mladých Židů a dbal, aby dobře jedli, protože musí mít sílu, aby mohli založit svůj vlastní stát. Pak jich šest milionů v rámci „konečného řešení židovské otázky“ byl schopen nahnat do plynu a krematorií.

Jen Stalin a Hitler byly výjimky; odjakživa zlosynové, prorostlí zlem až do morku kostí, jejichž zlo přerostlo do zvrhlého pocitu, že jde o charisma, přitom to byl jen patologický strach z jejich nezřízené moci. Od gulagů po koncentráky, vylepšené plynovými komorami a krematorii…

U nás se zatím lidé jen fackují, kopou či bijí pěstmi, ale už i tady se projevuje vlastnictví zbrojních průkazů, když si ozbrojení lidé místo do držky prostě vystřelí vzájemně mozek nebo kus srdce. Viz. Mrázek, Kájínek či Ďuričko a Kočka.

Čím víc zbraní, tím víc zla a mrtvých. V USA, kde je několik set milionů zbraní, je ročně přes desítku tisíc zastřelených obyvatel. To vše jen proto, že mají v dodatku Ústavy pátý odstavec, zaručující právo občanů nosit zbraň.

(To asi proto, že aby se zaměstnaní mohli bránit těm bez práce. Míra nezaměstnanosti v USA se totiž v září 2009 zvýšila na 9,8 procenta ze srpnových 9,7 procenta. Dostala se tak na nejvyšší úroveň od června 1983. Zaměstnavatelé v září zrušili 263 000 pracovních míst…)

Friedrich Wilhelm Nietzsche tvrdil, že morálka neexistuje, pouze osobní disciplina, která buď zlo zvládne nebo ne. Osobní disciplina je pouze jedna, morálek je bezpočet. Jinou máme v hospodě, jinou u své manželky, jinou v zaměstnání, při flirtu, sexu nebo v kostele, na pohřbu či na svatbě…

Je zlé, pokud si pletete pojmy s průjmy. Je řeč o filosofické kategorii zla, měli byste si proto raději přečíst nejen Nietszcheho, ale i Kanta či Schopenhauera, místo příručky První pomoci…

Proto když jde někdo k volbám a tvrdí, že půjde volit menší zlo, je to hloupost, zvláště dnes, kdy neexistuje poctivá politická strana, která by netahala peníze z kapes daňových poplatníků pro jejich krásné oči.

Napřed, krize nekrize, socialisté zrušili Topolánkovu vládu, aby mohly být předčasné volby, které vždy stojí občany stamiliony korun. Z cizího krev neteče, zvláště když je zaměstnavatel-daňový poplatník na hlavu padlý.

A pak Janotův úsporná balíček, který se vysmál hlavně důchodcům. Proč nebýt solidární, místo toho, aby si poslanci a vládní bossové snížili svoje nehorázně vysoké statisícové platy?

Následovala ODS, jež se napřed slovy svého prvního místopředsedy Davida Vodrážky prořekla, že bude žalovat stát, aby jí uhradil škody, které jí vznikly odsunutím voleb.

„Zaplatí to všichni občané – stejně jako jakoukoliv jinou arbitráž se státem,“ řekl podle deníku Mf Dnes Vodrážka moderátorovi Frekvence 1. Podle ODS jsou ale slova vytržena z kontextu. Jaký kontext, o tom slova následující, která ještě stačil Vodrážka ze sebe vyplodit:

„Chceme od státu nahradit miliónové škody, které nám vznikly kvůli předvolební kampani. Jako první místopředseda nemůžu přijít před členy strany, říci, že jsme vyhodili tolik a tolik miliónů (200) z okna a že jedeme dál.“

„ODS nikdy neuvažovala o tom, že by podávala žalobu. Vedení strany o tom nikdy nejednalo. Možná se David vyjádřil nepřesně, ale toto jsou fakta,“ obrátil hned místopředseda strany Ivan Langer.

Komunisté raději už zase mlčí. Stačilo, když jejich dva funkcionáři byli ochotní bez mrknutí oka vzít úplatek milion za krytí hazardu, který měl levně přinést kasína a hrací automaty až do domácností přes internet.

Komu věřit? TOP 9 je v hazardní aféře až po uši, její člen a předseda rozpočtového výboru Ladislav Šustr také natáhl ruku pro milion, ale i když rychle odstoupil a vystoupil z TOP 9, má na hlavě pár kilo másla.

Stejně tak představitel KDU-ČSL Jiří Stodůlka, který se též poroučel, protože nezabránil, aby mu při slovu „milion“ netekly sliny z jeho křesťanských úst.

A zelení? Mají za důvěrného kamaráda Václava Havla, který jako správný disident ví, co se kde šustne a třeba je varoval, že s tím milionem za hazad je to léčka novinářů.

Proč nevolit malé strany, nové tváře? Klidně, když budu vidět, že nejdou do politiky ze svých lukrativních míst v televizích, novinách, lékařských ordinacích či právnických kancelářích jen proto, aby se „opeřili“, klidně.

Když se vzdají proplácení městského dopravného, letenek a nebudou nakupovat v poslaneckém bufetu alkohol a šunku za pár šupů, není problém. Když si nebudou za naše peníze podnikat výlety do orientálních zemí…

Ale, kdo z nich takový je? Který či která z nich chamtivě neshrábne tučný poslanecký plat i s doplatky, bratru za sto tisíc netto, a zapomene na svět i na své voliče…?

Slyším to pokaždé, když řeknu, že k volbám nechodím, protože je to zbytečné. Hned se na mě všichni utrhnout a oboří, prý jako alibista pak nemám právo nadávat na vládu a na parlament, když nechci přispět svým voličským hlasem ke změně.

A pak ještě že v demokracii prý přece pouze voliči rozhodují o tom, jak si budeme žít a kdo nám bude vládnout. A jaký je údajně národ, taková je prý vláda… a fráze a jiné demagogické hloupůstky.

A prý lepší je volit menší zlo v podobě pravice, jinak vyhrají ti zlí socani a komunisté, co jsou odjakživa dobře organizovaní svojí stranickou disciplinou.

Vážení voliči, neblázněte, ještě jste nepochopili, že neexistuje menší a větší zlo: Zlo buď je nebo není. Jiná varianta nepasuje. Jen si z vás před volbami vždycky dělají papaláši šoufky, abyste jim pomohli ke korytům.

…“Bůh není původcem zla, poněvadž ze všech možností vybral to nejlepší, to zlo, které se na světě děje, je v pravdě tím nejmenším možným zlem.“ G.W. Leibniz, nejvýznamnější německý filosof a matematik před Kantem…

Zlo je prostě jen jedna absolutní negativita…

Reklama:
 1. 7 reakce na “Vážení voliči, neblázněte, neexistuje menší a větší zlo…”

 2. Břetislave, ach Břetislave…

  od wbgarden v Říj 2, 2009

 3. Jo, jo, pravda je nepříjemná…

  od olser v Říj 2, 2009

 4. Souhlas,pane Olšere.Ale ať mi také někdo řekne,jakým způsobem se dá nyní dojít ke změně?Ti všichni se svých koryt drží a budou držet všemi silami.
  To by úplně všichni lidé museli volby bojkotovat,což je nemožné v našich poměrech,stejně bychom jim zaplatili za volby miliony(ne rovnou miliardy?) a nula od nuly by pošla.V tomhle kocourkově si nikdy Češi nebudou umět vládnout,protože peníze a koryta jsou až na prvním místě.
  Hnus a beznaděj…

  od hugous.z.lipek v Říj 2, 2009

 5. Milá paní Heleno, Sibila, věštkyně sídlící v jeskyni v Cumae, co si u Apollóna vymohla velice dlouhý život, byla zřejmě nadmíru bystrozraká dáma, pokud tedy vůbec žila. Jakoby tato věštkyně, co ji Apollón proměnil v šelest vánku, měla ve své jeskyni PC a google. Prý napsala, ale znáte to, básníci jsou všude, kdekdo se za ně vydává…

  “V dobách dnešních mužové naši, obchod provozující, obchodují tak, aby kupec dostal za svůj peníz to, co si koupil. Ale přijde doba, že kupectví zavrhne se na úplné lupičství, že obchodník nebude dbalým ani svých přátel. Založí své obchodování čistě na podvodném základu, aby sebe rychle obohatil a druhé do neštěstí a bídy uvedl…”

  od olser v Říj 2, 2009

 6. Všichni politici jsou nepoctiví, všechno je zlo, USA jsou plné zbraní a nezaměstnosti, Havel ví vše dopředu… Má smysl psát takové žvásty? Nebylo by lepší rovnou zosnovat novou VŘSR odstraňující nepoctivé politiky, nezaměstnanost a budující mírový svět bez zbraní?

  od Klavar v Říj 6, 2009

 7. pro pana Ondreje: Máte malý penis, půjčte si pana Klavara, větší úd už ani nemůže být…

  od olser v Říj 6, 2009

 8. Kdybych tady nebyla v této diskuzi jediná ženská,tak se připojím.Ale nyní se mohu jen chechtat(škoda,že není smajlík).A bude výročí VŘSR,naše ulice bývalá.

  od hugous.z.lipek v Říj 7, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *