Topolánek se stébla EU chytá aneb Lisabonská smlouva už zase není mrtvá?

29. Září, 2009 – 15:55

Když byl předseda ODS na sjezdu PiS v Polsku, nadšeně sdělil konzervativním euroskeptikům kromě přehršle cizokrajných výrazů, jimž ani on sám asi nerozuměl, i fakt, že Lisabonská smlouva je mrtvá a že se zhlédl ve společné vizi Evropy s polskými a britskými konzervativci.

Zřejmě si od ortodoxních polských křesťanů, co považují pohádkové bytosti za homosexuály a chtějí je zrušit, přivezl i živou vodu, aby si vskřísil nejen Lisabonskou smlouvu, ale též svoji politickou kariéru, jejíž plamínek po jednom výprasku za druhým skomírá.

Místo eurokomisaře je přece platově dvakrát lukrativnější, než premiérské křeslo ČR. Proto šupky dupky za šéfem Evropské komise Josém Barrosem, aby žaloval na prezidenta Václava Klause, že pokud smlouvu nepodepíše a senátoři podají stížnost Ústavnímu soudu, přijde Česko o eurokomisaře.

„Připadá mi to nesmyslné a opravdu nás tito lidé dostávají do velké izolace. A musím říct, tak, jak jsem spojil svou politickou kariéru s ratifikací Lisabonské smlouvy v obou komorách parlamentu – a bylo to pro mě jako předsedu strany, která měla výhrady, velmi složité -, tak i svou další politickou kariéru míním spojit s tímto krokem. Nemíním vzít na odpovědnost to, že by Česká republika byla bez komisaře,“ uvedl bez bližšího upřesnění.

Jakoby říkal; moje politická kariéra je spojena s existencí teplého místečka v EU, která by bez Lisabonské smlouvy nadále fungovala podle smlouvy z Nice, tedy se snížením počtu eurokomisařů ze současných 27 a zřejmě i bez toho českého.

A tak se lísá Barrosovi, co byl předsedou strany PCTP-MRPP, což je označení Portugalské komunistické strany pracujících – reorganizující hnutí strany proletariátu. V prosinci 1980 se držel českého vzorce a vstoupil do Partido Social Democrata (PSD), tedy do Portugalské sociální demokracie.

Dovedete si představit, že by předseda ODS jednal ochotně s předsedou KSČ nebo ČSSD…?

Inu, když se tonoucí stébla chytá, nevadí mu ani politická strana bitá…

Reklama:
  1. 17 reakce na “Topolánek se stébla EU chytá aneb Lisabonská smlouva už zase není mrtvá?”

  2. Budu neustále opakovat…
    http://www.ateo.cz/f/images/v/velky-king-kong.jpg

    od wbgarden v Zář 30, 2009

  3. Topolánek je bezpáteřní prospěchářská korouhvička, o tom nemám žádnou pochybnost a kupodivu to jeho straně ani nijak zvlášť nesnižuje preference. Myšlení některých lidí (voličů) je patrně velice zvláštní, tedy pokud se to ještě vůbec myšlením dá nazvat. Každopádně předsedu ODS ochotně jednajícího z ČSSD i komunisty není třeba si představovat. Co třeba Václav Klaus?

    od Augustus v Zář 30, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *