Pane Miloši, významný přeběhlíku, objímejte dál stromy na Vysočině

21. Září, 2009 – 7:50

Wikipedie: „Pětašedesátiletý Ing. Miloš Zeman, CSc., je bývalý český premiér, ekonom, prognostik a významný porevoluční politik. Je podruhé ženatý a má dvě děti: z prvního manželství syna Davida, z druhého dceru Kateřinu…“

V roce 1968 vstoupil do KSČ, ze které byl vyloučen v roce 1970. Pak pracoval jako prognostik. A když už bylo každému jasné, dokonce i milicionářům, připraveným na zásah proti studentům, že KSČ to má spočítané, napsal tři měsíce před „sametem“ v srpnu 1989 v Technickém magazínu „objevný“ článek „Prognostika a přestavba“.

Obsah tohoto „revolučního textu“ si už dávno cvrlikali vrabci na střechách i bez jeho obrácení Ferdyše Pištory. Byl přesto prý nejotevřenějším „oficiálně“ vydaným projevem proti politice komunistické strany. Tím Zeman završil etapu svého prvního „přebíhání“…

Ta druhá nastala nyní. Expremiér a bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman zvažuje návrat do politiky. Prý zadarmo. Nechce být placeným poslancem, nýbrž jen předsedou-altruistou nové politické strany o“!literárním“ názvu Strana práv občanů.

Potvrdil to v televizních Otázkách Václava Moravce, kde svým roztomile kolohnátských způsobem s vážnou tváří líčil své virtuální sci-fi vize, vzbuzující soucitné úsměvy přísedících. Vzbuzoval lítost i rozpaky. Ty tam jsou doby jeho jiskrných bonmotů; slova jako šaškárny či Kocourkov jsou dávno vyčichlé floskule.

Věřit ale politikovi, co se proslavil konformní, submisivní a alibisticky opoziční smlouvou, která vznikla Mezi ČSSD a ODS jen proto, že bezmezně prahl po křesle ministerského předsedy a bez tohoto do očí bijícího kompromisu by se mu nikdy jeho úhlavní sen nevyplnil…?

Jeho ambice však rostly dál, až se rozbily o jeho prezidentské Waterloo, Bílou horu a a Pearl Harbor v jednom. Se sebevědomou jistotou, že bude zvolen hlavou státu a porazí tak svého odvěkého soka už z Prognostického ústavu, pardon, ne komunistu Ransdorfa, ale Václava Klause, kráčel 24. ledna 2003 Španělským sálem Pražského hradu…

Pýcha však, jak je chronicky známo, předchází pád a ten Zemanův byl tak osudný a hlavně ostudný, že se rychle uraženě sbalil, aby se socialisty zhrzený usadil na Vysočině a zklamaně prohlásil, že už navždycky bude jen objímat stromy, což také učinil.

Velkopansky poté občas přijímat ve venkovské usedlosti své nekonečné adorátory z řad dobrodějů typu Topolánka, Paroubka či svazáka Mirka Šloufa a dalších pět stovek soudruhů ze Sdružení Přátel Miloše Zemana.

Podle průzkumu společnosti SANEP – Střediska analýz a empirických výzkumů, které se ptalo ve druhém zářijovém týdnu po internetu reprezentativního vzorku 9 470 lidí ve věku od 18 do 65 let, jasně zaznělo:

Návrat Miloše Zemana si přeje pouze 21 % dotázaných, přičemž 70 % z nich tvoří voliči ČSSD a 20 % voliči ODS. Sedmnáct lidí ze sta nemá na Zemanovu budoucnost jasný názor. Přes 62 procenta je však zásadně proti návratu Miloše Zemana do politiky…

Nejhůře, jak také po předcházející ostudě, dopadl Miloš Zeman v otázce volby hlavy státu. Pokud by se ještě jednou ucházel o post prezidenta, přes 74 procent respondentů by ho nezvolilo. Přeběhlíky a osoby, co dostávají na frak, prostě voliči nemají rádi, o těch vícenásobně zneuctěných narcisech ani nemluvě.

Věřili by voliči Zemanovi, který byl hlavním strůjcem opoziční smlouvy mezi ODS a ČSSD, přičemž dnes její potenciální novou podobu tvrdě odsuzuje a zesměšňuje…? Asi pro Zemana a Paroubka platí: „pěšky jak za vozem“ aneb „jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet“. Kdo jiný tak dokonale lavíruje ve svých názorech o 180 i víc stupňů jako Jiří s Milošem…?

Přesto slibuje, nebo straší, že „pokud bude Česku ještě hůř, tak se vrátí“, a patolízalsky dodal, že „šrotovné je extrémně pitomé…“

Takže, pane Miloši, nejvýznamnější český přeběhlíku; pro blaho českého národa zůstaňte už napořád na Vysočině a dál objímejte své léčivé stromy.

To Vám vzkazují důchodci nad hrobem, co jim nemíníte svojí stranou egoistické pýchy populisticky dopřát třináctý důchod a místo toho chcete postavit další domovy důchodců. Těch je pro ty, co na ně mají, dost.

A proč by si ti, jimž zbývá pár roků života a domov „spokojeného stáří“ si stejně namají z čeho zaplatit, nemohli ještě užít alespoň trochu lidského štěstí z minimální výše důchodu? K čemu jim budou po smrti zařízení jménem hospic…?

Co Vy na to, Ferdyši Pištoro a chudý důchodče z Vysočiny? Nebylo by lepší za ty ušetřené třinácté pense už raději stavět hřbitovy či nová krematoria…?

Reklama:
  1. 19 reakce na “Pane Miloši, významný přeběhlíku, objímejte dál stromy na Vysočině”

  2. Jsem důchodce a ještě chci žít.Zemanovi se to lehce mluví,když má boční tučné příjmy.Na hospic ještě nemyslím .Máte pravdu, pane Olšer-je to nabubřelý egoista.

    od FRANTIŠEK SALAJKA v Zář 21, 2009

  3. Papež dostane růženec za sto tisíc, státní zaměstnanci budou mít snížený plat o čtyři procenta, důchodci dostanou prd. Ať se jdou vycpat i se Zemenem…

    od olser v Zář 21, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *