Jediné místo v Česku, kde nefunguje pošta, hádejte proč…?

18. Září, 2009 – 13:39

Bohumín je město, které má dnes přes 25 tisíc obyvatel. Sousedí s Polskem, patří do okresu Karviná a protékají jím řeky Odra a Olše. První zmínka o starém Bohumíně (dříve Bogun) byla v roce 1236.

Město má rovněž několik ojedinělostí. Na prvního máje 1847 přijel na nádraží první vlak do stanice Šunychl-Bohumín. V roce 1924 byl Bohumín povýšen na město. Velké záplavy v roce 1997 silně postihly město i okolí. Nejvyšší naměřené hodnoty byly místy až 2,3 m.

Do historie města se zapíše také fakt z posledních dnů, kdy zde jako jediné místo v Česku nemají poštu. Jde o část Bohumín – Pudlov, v níž bydlí v inkriminovaných osmi vchodech několik desítek romských občanů.

„Napřed mě sprostě nadávali, vysypali mi tašku se všemi listovinami, potom mě začali škrtit,“ stěžuje si jedna z poštovních doručovatelek. A protože se tyto situace opakovaly, odmítla žena chodit do těchto končin s poštovními zásilkami. Dopisy, pohlednice a stvrzenky či peníze. Nic.

Její kolegyně o těchto pochůzkách též nechtěly ani slyšet. Děsí je rovněž fakt, že český řidič kamionu, otec několika dětí, byl v Rumunsku tamními Romy ubit k smrti jen za to, že při svém odpočinku chtěl, aby zeslabili hudební produkci. Zbraně poštovní doručovatelky nosit nesmějí…

„Je to baba! Když té svojí práci nerozumí, tak jí nemá dělat,“ vysvětloval škrcení a násilí na doručovatelce jeden z místních Romů. „Někdy přinesla důchod až o den dva zpožděně. To přece tak nejde dělat…“

Jelikož však občané mají nárok na poštu až do domu, musela zaskočit jedna z romských žen, zmocněnkyně, na kterou si její soukmenovci netroufnou. Ostatní Romové jí podepsali plnou moc, aby jim nosila i peníze.

Není to snadné, v Pudlově, kde skoro nikdo z Romů nepracuje, jsou většinou invalidní důchody a sociální dávky jediným hnacím motorem pro místní obyvatele.

A není poblíž ani pojišťovna, která by lákala nové klienty na čtyřstovkové poukázky na nákup zboží, ovšem s výjimkou heroinu, marijánky nebo skunku…

Ani cigarety, pivo či rum nikde zadarmo nedají, do kasína nebo herny vás dnes také bez peněz nepustí, lichváři jsou prostě lichváři a baby pošťačky se někde flákají…

Gadžové vědí své a z obav, aby nebyli nařčeni z rasismu, mlčí o tom, že sní o situaci, kdy nastane ten spásný den a osm problémových vchodů se vyprázdní s tím, že všichni jejich obyvatelé dostali azyl v Kanadě.

Reklama:
 1. 5 reakce na “Jediné místo v Česku, kde nefunguje pošta, hádejte proč…?”

 2. Pane Olšer,plně s Vámi souhlasím,Romové jsou jen vředy naší společnosti.Některý jde vyléčit,ale co s ostatními?Poraďte!

  od FRANTIŠEK SALAJKA v Zář 21, 2009

 3. Znám spoustu slušných Romů, kteří se za ty sociálně nepřizpůsobivé stydí, ale to je všechno. Proč se právě tito lidé víc neexponují, aby jejich soukmenovci pracovali, nekradli a neházeli odpadky z oken? Tento problém se bude řešit ještě za sto let, ale to tady už bude islámská republika, které bude všechno šumafuk…

  od olser v Zář 21, 2009

 4. Obavam se, ze Tvoje vize je pravdiva. Nic dobreho nas asi neceka, resp. nase vnoucata. Mia

  od Mia Ullmann v Říj 24, 2009

 5. Budu neustále opakovat, pesimisti pesimističtí, čekají nás přece krásné panny…
  http://i1.korzik.net/2009-09/1254237505_photopodborka_062.jpg

  od wbgarden v Říj 24, 2009

 6. Trochu od tématu:je zajímavé,že se nikdo nepozastavuje nad tím,kolik romů je v invalidním důchodu.V poměru ke gádžům,je to neskutečné!Z čeho jsou tak postižení a nemocní?Z nedostatku obživy,když jsou převážně vypasení?Ze špatných životních podmínek,když se jim peníze cpou předem zadem?Gádžové makají,tak na nějakou invalidku nemají moc nárok.Ještě chybí,aby měli ve zdravotnictví větší přednosti než bílí-no to ostatně musejí stejně asi mít,aby nebyli diskriminovaní.Už je lepší raději o nich nevědět!

  od hugous.z.lipek v Říj 24, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *