Nepřeceňujeme význam Miloše Zemana, co si koleduje o nové faux pas?

16. Září, 2009 – 20:10

Jakoby těch šokujících zvěstí nebylo málo. Některé se podobají typickým novinářským kachnám. Expremiér a bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman prý zvažuje návrat do politiky. Chce toho dosáhnout přes novou politickou stranu o názvu Strana práv občanů.

V žádném případě by to prý neměla být partaj, která by kopírovala programy jiných stran.Tím novým tématem by mělo být rozšíření práv občanů. Nechci se pani Milošovi vměšovat do jeho mysli, ale to chce přece každá druhá politická sešlost, neonacisty nevyjímaje.
Už několik roků objímá stromy na Vysočině, takže je údajně odpočinutý, zklidněný a oddaný myšlénce, že v politice se nikdy neříká nikdy.

Hlava mírně na stranu, jak „velký šéf“ s těžkým mozkem, na první pohled rozvážná chůze s dlouhými vláčnými kroky, které marně zastírají vrozené kolohnátství, a jeho uměle vykonstruovaná mluva s knedlíkem v krku, zjevně úporně se snažící hlídat svá v mysli vytanulá slova a tvořit z nich správné věty a souvětí, aby z jeho úst vylétlo jen to, co by bylo zaznamenatelné kronikáři doby.

Další svůj „objevný“ trumf charakterizoval velký Zeman prostě: „Chtěl bych vyzvat, abychom se i na vážné věci dokázali dívat s úsměvem a nevážili si příliš těch politiků, kteří zamračeně ať už z televizní obrazovky nebo od jinud, se zachmuřenou, upocenou tváří, pronášejí svoje tisíckrát vyvrácená moudra…“

Namířil bez studu a hany na Jiřího Paroubka, s nímž se kromě stromů ještě ne tak dávno na Vysočice také objímal. A teď si přidal další rýpanec:

„Třebas nedávat tam hokejisty ani zpěvačky, ale dávat tam lidi, kteří jako starostové uspěli ve výkonu své funkce. (Že by si vzpomněl na Jiřího Čunka, starostu Vsetína?) Zeman by fandil progresivní dani a zvýšení daňové kvóty, zamítl by nesmysly, jako je šrotovné-klozetovné nebo 13. důchod…

Inu, jako bohatý důchodce může kašlat na své penzijní kolegy na hranici bídy, navíc jako absolvent zkoušky z politické ekonomie a marxisticko-leninské filozofie zřejmě ví, co je to zákon negace negace.

Jeho slova: „Vyvarujte se politiků, kteří se nedokáží smát, včetně toho, aby se smáli sami sobě,“ by se dala parafrázovat:

„Vyvarujte se politiků, kteří mají své ambice za hranicí trapasů s další novou nejmíň třicátou českou politickou stranou“.

Věřit politikovi, co se proslavil konformní, submisivní a alibisticky opoziční smlouvou, která vznikla jen proto, že bezmezně prahl po křesle ministerského předsedy a bez tohoto do očí bijícího kompromisu by se mu nikdy jeho úhlavní sen nevyplnil.

Jeho ambice však rostly dál, až se rozbily o jeho prezidentské Waterloo, Bílou horu a a Pearl Harbor v jednom. Se sebevědomou jistotou, že bude zvolen hlavou státu a porazí tak svého odvěkého soka už z Prognostického ústavu, pardon, ne komunistu Ransdorfa, ale Václava Klause, kráčel 24. ledna 2003 Španělským sálem Pražského hradu…

Pýcha však, jak je chronicky známo, předchází pád a ten Zemanův byl tak osudný a hlavně ostudný, že se rychle uraženě sbalil, aby se zhrzeně usadil na Vsočině a prohlásil, že už navždycky bude jen oblímat stromy a velkopansky občas přijímat ve venkovské usedlosti své nekonečné adorátory z řad Sdružení Přátel Miloše Zemana.

Ty neúnavně usilují o podporu své ikony pro příští prezidentskou volbu. Občanské sdružení bylo 24. července 2008 oficiálně zaregistrováno ministerstvem vnitra ČR. Miloš Zeman už tak má přes pět set zaregistrovaných přátel.

A dávají o sobě patřičně vědět; chtějí údajně kultivovat české politické prostředí, jehož jedním z prvních červíků jeho nákazy byl před lety právě Miloš Zeman. Ten je s Paroubkem na kordy od chvíle, kdy se Jiří nemínil smířit s miliardovou aférou, za níž byl právě Zeman, s jím podepsaným palmáre pro advokáta Altnera za vysouzený Lidový dům.

Věřili by voliči Zemanovi, který byl hlavním strůjcem opoziční smlouvy mezi ODS a ČSSD, přičemž dnes její potenciální novou podobu tvrdě odsuzuje a zesměňuje…?

Asi pro Zemana a Paroubka platí: „jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet“. Kdo jiný tak dokonale lavíruje ve svých názorech o 180 i víc stupňů jako Jiří s Milošem…?

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *