Paroubek právě prohrál volby, aneb Jak lze prokaučovat preference?

15. Září, 2009 – 17:39

Takže je po starostech; ČSSD popřela vše, co ještě včera slibovala a podporovala. Aniž to zatím tuší, prohrála si tím volby, které se její zásluhou budou konat přece jen v létě 2010. Odmítla totiž hlasovat o rozpuštění Sněmovny. Za všim nehledej ženu, ale peníze… Cherchez la monnaie…

Prý proto, že jde o sestavení rozpočtu a možnou napadnutelnost tohoto kroku u Ústavního soudu. Stejně reagovala i KSČM, jelikož by soudruzi asi přišli o peníze; nemohli by totiž pracovat až do předčasných voleb. SZ, která zatím neměla jedinou šanci se dostat do Sněmovky, vsadila na štěstí, že příští rok jí bude víc přát štěstí a voliči se možná nechají zblbnout.

Jen ODS, TOP 09 a část lidovců reagovali kupodivu čestně, protože se tak už na sto procent dohodli právě s ČSSD. K rozpuštění Sněmovny bylo třeba 120 hlasů, pro zařazení tohoto bodu však hlasovalo pouze 83 poslanců.

„Vítám prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů v čele s prezidentem republiky adresované Ústavnímu soudu, ve kterém definují konání předčasných voleb v co nejbližším termínu,“ řekl ještě včera tiskovém prohlášení Paroubek.

Sice se chatrně hájil, že v pátek, kdy byl pro okamžité zrušení sněmovny a až poté provedl svůj ekvilibristický obrat o sto osmdesát stupňů, neměl ještě v ruce analýzy a rozbory svých právníků, kteří mu až včera řekli, jaké hrozí opětovné riziko střetu s ÚS.

Poslanec Juraj Raninec byl tím esem v rukávu; kdyby se Sněmovna nakonec dohodla na svém rozpuštění, podal by ústavní stížnost a stejně by údajně vše zhatil. A kdoví, kdo z poslanců by chtěl ještě na poslední chvíli „melčákovat“. Sám Melčák totiž už nemínil podávat další stížnost…

Prý to mohla být lest ODS; Ústava ČR Hlava 2 čl. 33 (1), totiž praví, že dojde-li k rozpuštění Poslanecké sněmovny, přísluší Senátu přijímat zákonná opatření ve věcech, které nesnesou odkladu a vyžadovaly by jinak přijetí zákona…“ 

(Smutnou a nejvíc postiženou tím vším je Petra Paroubková, které její choť přichystal zřejmě větší martýrium, než všecky karikatura a komiksy, včetně následných ponížení a urážek dohromady. Tu vzedmutou vlnu kritiku, jež se nyní snesla na hlavu jejího manžela, jejímu vysokému stavu těhotenství rozhodně neprospěje.) 

Přesto platí, že ve všem je bordel, jenom v mléce je radioaktivita a v české politice jsou psychopaté. Psal jsem nedávno a moje vize se potvrdila. Je to jen zlý sen, který začal pověstnou defenestrací, kdy se po čtyřech pokusech o vyslovení nedůvěry povedl až ten pátý.

Pyrthovo vítězství zrádců a přeběhlíků, které přineslo víc škody než užitku. Byl to zbytečný akt, který Česko poškodil před Evropou i zbytkem světa. ČSSD svrhla Topolánovu koalici, aniž by se sama mohla pochlubit mandátem od dritivé většiny Sněmovny. Rozpoutalo to všeobecné veřejné osočování, co nadále trvá.

„Paroubek působí dojmem, jakoby ho poháněla neukojitelná chuť na politický chaos,“ konstatuje komentář na webu Die Presse. Připomíná svržení vlády během předsednictví EU a nynější názorový obrat sociálních demokratů k předčasným volbám v ČR. „Paroubek je něco jako ztělesněná ‚neřízená střela‘,“ dodává.

Jen Mirek Topolánek se konečně našel a zachoval se jako každé správné a zásadové Valašisko, co má údajně politiky plné zuby. Jak řekl, tak udělal a vzdal se poslaneckého mandátu. Ví, že jedině čas je jeho partner. Čeští voliči to jen ztěží vydýchají, že socialisté jednali hůř, než Chamberlain a Daladiér v Mnichově.

ČSSD doplatí definitivně na to, že vypřahala koně uprostřed brodu. Lhát voličům a licitovat s jejich důvěrou se nemá…

Reklama:
  1. 15 reakce na “Paroubek právě prohrál volby, aneb Jak lze prokaučovat preference?”

  2. Pane Olšer,myslím,že nemáte tak dalece prabdu.Ony ty emoce vyprchají a lidem,kterým se příčí politika pravicových stran,stejně budou volit socialisty a nebo komunisty-nic jináho jim totiž nezbývá.A ještě jednu poznámku:sledoval jsem včera večer besedu předsedů politických stran,-moderoval Moravec- a musím přiznat,že jediný,kdo měl opravdu solidní připomínky byl Filip.

    od František Salajka v Zář 16, 2009

  3. Pane Františku, máte naprostou pravdu, nevím, jestli je to dobře nebo ne, ale Filip prostě exceloval. Je to dokonalý právník a mluvil tak jasně a přesvědčivě, že mu ani jeho sokové zprava, co mu jinak nemůžou přijít na jméno, neoponovali. Bylo to hlavně tím, že neměli zkrátka protiargumenty…

    od olser v Zář 16, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *