Ve všem je bordel, jen v mléce je radioaktivita a v politice tupci

14. Září, 2009 – 15:56

Vše kolem předčasných voleb je už tam, kde mají prodloužená záda vyměšovací otvor… Platí to o jejich rušení a znovuzavedení, včetně výkonů šibalských žonglerů české Ústavy, která je tak „pevná“, že stačí aby se jediný poslanec rozhodl, že podá stížnost a všecko bude ve „veřejném zájmu“ naruby…

Koho by to napadlo koncem roku 1989, kdy šampus tekl proudem na oslavu zrušení vlády jedné komunistické strany, že po dvaceti letech se ve veřejném průzkumu zjistí, že pro voliče je lepší mít ve vládě komunisty s ČSSD, než velkou koalici ČSSD a ODS?

Je to jen zlý sen, zkamuflovaný monitorink nebo neuvěřitelný fakt, zkrat voličů, že vládní koalici obou levicových stran by uvítalo 11 procent voličů, zatímco spojení socialistů a občanských demokratů chce jen necelých šest procent lidí. ..?

Nač jsou v době krize stamiliony korun vražené do volební kampaně a podbízivé sliby, když jim v Česku věří jim jen necelá dvě procenta voličů. Ostatní slibům buď nevěří vůbec, nebo je berou s rezervou a tvrdí, že lepší jsou komunisté než vykukové z byznysu; myšleni jsou „toskánští“ politici, byznysmeni a jejich a lobbisté z ODS i ČSSD…

Kdo může za tyto věci, které dávají jasně najevo, že politici se už dávno odtrhli od lidu, jemuž patří podle české a všemi velebené Ústavy vláda nad jeho zemí. Začalo to pověstnou defenestrací, kdy se po čtyřech pokusech o vyslovení nedůvěry povedl až ten pátý.

Pyrhovo vítězství zrádců a přeběhlíků, které přineslo víc škody než užitku. Byl to zbytečný akt, který Česko poškodil před Evropou i zbytkem světa. ČSSD svrhla Topolánovu koalici, aniž by se sama mohla pochlubit mandátem od drtivé většiny Sněmovny. Rozpoutalo to všeobecné veřejné osočování.

Paradoxně nejvíc ponižování a potupy si zažila Petra Paroubková. Prý si naplánovala dítě jako předvolební trumf. Co ale může udělat žena, který potratila a jejím jediným snem bylo další dítě? Že by i onen tragický a ztěží předvídatelný potrat byl rovněž součástí její „předvolební hry“…?

A rodily se další trapasy. Občanští demokraté zveřejnili na světovém serveru YouTube vlastní video, ve kterém srovnávají současné svržení vlády s mnichovskou zradou v roce 1938 a vpádem sovětských vojsk na české území v roce 1968. To vše reprezentoval pouze herec, dobrák a senátor za ODS Tomáš Töpfer, ostatní zbaběle stáhli ocas mezi nohy…

Ostudné pády vlád se dějí jen v ekonomicky krachujících a politicky labilních zemích, kde podobné vládní defenestrace mají až bojovný a na civilizovaný svět velmi špatně působící podtext.

Představili jsme se světu jako malá země, která je skutečně malá svojí bezvýznamností a nepotřebností pro své partnery. Kdo dnes půjde investovat do české nejistoty, jaká bude nová vláda, kdy bude a jak dlouho vydrží?

Splní to, co naslibovala, nebo zase přijde v bratrovražedném, byť jen verbálním boji, o všechny své ambice a nebude schopná plnit své obchodní či vojenské závazky…?

Kdo za to může, když se nedaří dlouhé roky sestavit pevnou a nezkorumpovatelnou vládu, a až ji jakžtakž máme, vypřáhneme ji zrovna ve chvíli, kdy je v čele a snaží se táhnout dopředu. Vypřahat koně uprostřed brodu…?

Panoptikum, fraška, zesměšňování daňových poplatníků, z jejichž peněz politici nad poměry zadarmo žijí. Co voličům vzkázat? Nenechejte se urážet kariéristy a nedouky. Malí jste, jen když klečíte na kolenou…(vietnamské přísloví)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *