Narcis Kalvoda vyhrál tučné palmáre a komunista Melčák svůj milion?

10. Září, 2009 – 16:15

Devět roků byl soudruh Milo(u)š Melčák členem KSČM, poté přeběhl k ČSSD, aby nakonec svoji partaj podrazil svým sněmovním sto prvním hlasem, jímž rozhodl o Topolánkově vládě. Ta však byla vloni defenestrována a to byl pro Miloše průšvih.

Koncem srpna 2009 podal stížnost prostřednictvím svého advokáta Jana Kalvody individuální stížnost proti ústavnímu zákonu, který jednorázově zkracoval volební období Sněmovny. (Jan Kalvoda si podvodně dával před své jméno titul JUDr, i když tenkrát ještě neměl rigorózní zkoušky, co by ho k tomu opravňovaly). Melčákova stížnost se formálně opírala o fakt, že bylo narušeno jeho právo na mandát po celé řádné volební období.

Ústavní soud mu dnes ale vyhověl. A národ, co se smál, až se za břicha popadal, zůstal zírat s otevřenou pusou. Předseda KDU-ČSL a právník Cyril Svoboda přece Melčáko-Kalvodově stížnosti nepřikládal valný význam.

„Pan Melčák přišel s křížkem po funuse,“ prohlásil nedávno Svoboda. Vše je ohledně voleb podle něj již rozhodnuto a vše je hotovo. „Pan Melčák se měl probudit v době, kdy byl přijat ústavní zákon, který sněmovnu rozpustil,“ dodal.

V roce 2006 byl zlínský poslanec Melčák po své skoro desetileté komunistické minulosti zvolen do Poslanecké sněmovny za ČSSD, ze které však byl v únoru 2007 vyloučen.

Zhruba měsíc poté, co spolu s Michalem Pohankou umožnil vznik vlády, složené z koalice ODS, KDU-ČSL a Zelených, tuto pravicovou vládu pak pomáhal držet nad vodou až do jejího pádu v březnu letošního roku.

Kdyby však tato vláda předčasně nepadla a vydržela až do řádných voleb v červnu 2010, celkem by si na konto připsal 1,44 milionu korun…

„Nový termín voleb bude možno stanovit až na základě konečného rozhodnutí Ústavního soudu,“ uvedl předseda soudu Pavel Rychetský. A jelikož ÚS právě rozhodl definitivně, mimořádné volby dřív jak začátkem listopadu nebudou. Pokud vůbec…

Jak Kalvoda, co už vysoudil na českém státu pro pana Štávu z Diag Human devět miliard korun, přišel zase k dalšímu tučnému palmáre.

Třeba mu ho vyplatí exministr vnitra Ivan Langer, stejně jako Melčákovi v naturáliích – řekne, že Kalvoda je v ohrožení života a poskytne mu z osobního účtu finance doživotně na osobní automobil, s řidičem i ochrankou…

Volební komise vzápětí zastavila přípravu voleb a musela konstatovat, že v době krize, když hrozí deficit státního rozpočtu ve výši rekordních 230 miliard korun, jsme přišli o další desítky milionů. Možná by pomohly při oodmítnuté valorizaci důchodů… 

Zkrátka další český Korourkov; Jen není jasné, co je vlastně ve veřejném zájmu a kdo je ten vlk, co se nažere a kdo je ta koze nebo ten vůl, co zůstane celý…

Reklama:
 1. 7 reakce na “Narcis Kalvoda vyhrál tučné palmáre a komunista Melčák svůj milion?”

 2. Velká pravda-český Kocourkov.Nemám moc rád pana prezidenta Klause,ale shoduji se s ním na názor o rozhodnutí Ústavního soudu,že je zpolitizované a že Ústavní soud (a nejen ten)si začínají přisvojovat práva,jenž jim nepřísluší a je načase ujasnit odkud a kam sahá jejich rozhodování a čím se mají řídit.Zdá se mi,že si začínají vykládat zákony dle svého uvážení a neberou ohled na zájmy lidí a že chtějí být nedotknutelnou kastou.

  od František Salajka v Zář 10, 2009

 3. Nedá se nic dělat, lobbisté zase vyhráli. Všichni brečí, že je krize, ale stovky milionů vyhozených z oken jim nevadí. Hlavně že jako první na to doplatí důchodci, kteří zůstanou bez valorizací…

  od olser v Zář 11, 2009

 4. Budu neustále opakovat, jsem již téměř rok legální český důchodce, mám co mám, ale rozhpodně je to víc, než jsem měl do svých třyaštyryceti, tzn do doby, kdy se v česku tzv. a prý nekradlo, bo soudruzi by to přece nikdy nedovolili, že.
  Veselé krizování, vepřové chřipkování a ůstavněsoudní hodování včíl…

  od wbgarden v Zář 11, 2009

 5. Jo, jsou tací, veksláky počínaje a účastníky různých letadlových a pyramidových her konče. Je to jako s válkou v Afgánistánu, o níž někteří tvrdili, že na Vánoce 2001 bude po boji. Zatím povstalecké hnutí Tálibán je podle Mezinárodní rady pro bezpečnost a spolupráci (ICOS) osm let po invazi spojenců do Afghánistánu zpět na 97 procentech území. Jenom letos zde bylo zabito na 2000 civilistů a desítky spojeneckých vojáků… Nebudou náhodou letos už Vánoce 2009…?

  od olser v Zář 11, 2009

 6. Břetíku ty to teď bereš za alládíka. Holt, jsou funkce a funkce že…
  http://www.novinky.cz/koktejl/178812-staricky-zakladatel-playboye-se-rozvadi-zije-se-tremi-divkami-soucasne.html

  od wbgarden v Zář 11, 2009

 7. Nevím, kdo je to Alladík, ale vím, že ještě nejsi starý, ale už dávno ne playboy. Nebo pořád platí domluvy po telefonu, kdy stačilo vytočit číslo a jít na tramvaj…?

  od olser v Zář 11, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Úno 2, 2017: ?????

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *