Potrefená husa opět zakejhala…?

9. Září, 2009 – 7:26

Inu, kdo se cítí, ten se vtípí, aneb Potrefená husa zakejhala či Jen hluchý se pušky nebojí… Takhle by se dalo s pořekadly pokračovat donekonečna. Všechna by měla jedno společné – patologickou paranoiu viny, i když by šlo jen o její presumpci. Pokud ovšem nejde pouze o záměrný poplach na radu pana poradce…

Předseda ODS Mirek Topolánek se totiž včera na tiskovce svěřil novinářům, že se na něho chystá aféra Toskánsko číslo dvě. Prý někdo jejich prostřednictvím zveřejní dokumenty, které jsou snadno rozpoznatelné jako falzifikáty.

Mají prý dokázat, že je vlastníkem některé z firem, o nichž se v souvislosti s kauzou média zmiňovala. Na každém šprochu, pravdy trochu. Třeba ale ne, třeba je Mirek Topolánek čistý jako Grossův křišťál, každopádně je podivné, pokud by něco bylo prokazatelně padělek, který by každý však laik rozeznal od originálu, proč ta panika a ten strach?

Že by syndrom Kubiceho zprávy, jež nařkla kdysi rovněž těsně před volbami socialisty ze zločinného spiknutí a pedofilie, čímž jim prohrála poslanecká křesla i to premiérské?

Nebo chce ukázat, jak neférovou má konkurenci a míní ze sebe udělat módního obětního beránka a těžce pronásledovaného čističe Augiášova chlívu, co mu všichni jenom ubližují a křivdí, jako českým fotbalistům…?

„Je to nemožné, a protože nelze dokázat neexistenci něčeho, tak to říkám dopředu, abyste viděli, že jsem na to připraven, že je budu rozporovat,“ hlásil Mirek Topolánek, který ještě nedávno brojil proti tzv. náhubkovému zákonu, vyhrožujícímu novinářům za jeho nedodržení těžkými sankcemi.

K čemu to všechno? Má snad pan předseda ODS pocit, že se něco provalí a tak se dopředu obezřetně hájí? Nebo že by nevěřil ve spravedlnost „právního státu“, který přece vždy dokáže vše špatné rozpoznat, aby včas oddělil zrno od plev…?

Že by měl Topolánek obavy, aby nedopadl jako Paroubek, který na základě falešných obvinění prohrál volby, a když se zjistilo, že jeho pedofilství byla jen sprostá lež, bylo pozdě lámat voliče…?

Je též možné, že mu se stoupajícími preferencemi ČSSD došlo, že by po vzoru Paroubka měl konečně i on začít pragmaticky vzbuzovat u voličstva odpovídající lítost pronásledovaného poctivce, navíc z Valašska…

Že nemá volební trumf v podobě rodící manželky, asi si to s Lucií špatně s Nicolasem rozvrhli. Navíc nikdy neřekl, že by chtěl, aby lidé plakali až jednou umře, jelikož Paroubek je jako boxer Mečiar, který zase zpíval do televize: Neublížil jsem nikomu z vás…

Ovšem, předčasné paranoidní reakce jsou stejně někdy mnohem horší, než sto padesát falešných dokumentů o vlastnictví čehokoli; jachty, firmy či vily v Toskánsku 2 nevyjímaje…

Reklama:
  1. 3 reakce na “Potrefená husa opět zakejhala…?”

  2. Výborně,pane Olšer!

    od Salajka František v Zář 9, 2009

  3. Jsem rád, že mě čtou též soudní lidé. Dík…

    od olser v Zář 10, 2009

  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *