Kdo pohlídal naše hodné hochy, aby zase neudělali ostudu…?

6. Září, 2009 – 8:07

Bylo to letos v dubnu, když jsme prohráli ve fotbale se Slovenskem 1:2. Na domácím hřišti. Fanoušci to neunesli, hlavně zásluhou faktu, že utkání bylo spolukomentované slovenským komentátorem Slavomírem Jurkou.

Uražení a ponížení fotbaloví nickové vzteky šíleli, psali něco o televizní schizofrénii a vlastizradě, kdyby se jim někdo z “nováků” dostal pod ruce, vsadím se, že by nezůstalo pouze u platonických výhrůžek, ale televizák by neušel pokusu o lynč.

Proč jim tolik vadila tato sentimentální připomínka dob, kdy jsme byli Československo a Karol Polák byl i českým národem vcelku vážen a ctěn?

„K tomuto modelu jsme přistoupili už při minulé kvalifikaci a na komentátorské stanoviště jsme pozvali také Čecha a Slováka. Tehdy jsme soupeře na hřišti jasně přehráli a způsob komentování se setkal veskrze s pozitivní kritikou. Nyní bohužel výsledek pro náš tým dobrý nebyl, což se negativně odrazilo u vnímání diváků,“ řekl zástupce TV Nova.

Jo, když Češi Slováky na jejich hřišti rozdrtili, nikdo ze Slováků, dokonce ani extrémista slovenského nacionalismu Ján Slota, by to nenazval vlastizradou, že utkání komentovali Slovák s Čechem.

Včera to v Bratislavě skončilo remízou 2:2. I bez společného komentování. Slovákům to zvýšilo šance na účast na MS 2010 v JAR na více než 90 procent, Česku zbývá jen teoretická šance. Pořád totiž máme na vedoucí Slovensko ztrátu sedmi bodů. Na zatím druhé Severní Irsko pět…

Minule jsem svým blogem o „vlastizradě“ vzbudil velký ohlas. Skoro 8100 čtenářů, z toho přes 150 nicků, kteří mi vynadali, co se do mě vešlo. Urazil jsem prý čestné a oddané fanoušky, jež jsem nazval nickami. Fakt je ten, že “nick” je z anglického “nickname”, tedy přezdívka či pseudonym, užívaný běžně v podobě zkratky v internetových diskuzích a ne potupnou nickou.

Omlouvám se, že jsem se dnes znovu dotkl fotbalových ikon, za nimiž poběžím jako první, když mě potká infarkt či jiná zhoubná choroba, vyžadující operaci. Kdo jiný by mi také zachránil život, než-li Baroš, Beckhem nebo Nedvěd s Kollerem…?

“Pane Olsere, zaprvé ocividne o fanouskovstvi (slusnem fanouskovstvi) nic nevite, tak o nem nepiste! A zadruhe jste kapanek mimo…..Je mezi nami mnoho “dobrych blaznu” , pro ktere je fotbal smysl zivota. Nejsou to hulvati, vandalove, jsou to jen srdcari, pro ktere je Baros nebo Cech clenem rodiny. Kazdy reprezentacni zapas je pro ne svatkem… i kdyz vy se tu snazite pri teto vasi trapne onanii byti Cechoslovakem…”

Faktem je, že se mě pár nicků zastalo, ale i ti si užili od té zuřící drtivé většiny, třeba následující mozkový výron:

“Nesnášíte ” ta vymaštěná “sportovní” hovádka”? A co snášíte? Kromě toho, že by mě velice zajímalo, jak jste dospěl k názoru, že každý člověk, co má rád sport je vymaštěný hovádko? Mluví Vám ten článek z duše? Ten pán, co napsal ten článek o fotbale neví absolutně nic…”

Ano, nevím o fotbale vůbec nic, co též může vědět buran z horské ligy na Valašsku? Jen jsem měl obavy o naše hodné hochy, aby se nezopakovali svůj bohémský tah se společnicemi, když táhli noční Prahou po ostudně prohraném a Slovákem komentovaném utkání.

Proč ne, měli přece už po šichtě, jsou to svobodní lidé, jako každý jiný. Bulvár je přece jen bulvár, ti si toho navymýšlejí, jako v Liberci v roce 2007 před utkáním s Kyprem, kdy bylo pět fotbalistů zachyceno paparazzi na hotelovém pokoji č. 433, opět s děvami nevalné pověsti…

Ale jinak určitě nekouří, ani neholdují alkoholu a promiskuitě, jejich maminky i manželky z nich mají jistě náramnou radost a jsou na ně patřičně hrdé…

Vzít si Baroše, Ujfalušiho a jiné borce za členy rodiny by bylo super. Zvláště pokud by si přivedli i svoje polonahé společnice. Navíc, za týdenní platy kolem tří milionů jim přece může být celý nároďák ukradený…

Je mi ale líto Ivana Haška. Držel jsem mu palce, když se vzdal petrodolarů, aby vytáhl náš fotbal z marasmu české fotbalové mafie. Vnitřně jsem aplaudoval jeho vítězství na poli funkcionářském a věřil, že se štítem pojede i jako trenér z Bratislavy.

A Jan Koller, co za něho expert sliboval, že ukáže Slovákům, jak ještě není na fotbal starý, už zase definitivně končí s reprezentací….

Smutným paradoxem je, že rozhodčí utkání Nor Tom Henning Övrebö, který nechal zvítězit Barcelonu nad Chelsea, když pro ni nezapískal čtyři stoprocentní penalty, si nenechal ujít, aby tentokrát jednu nařídil proti Petru Čechovi, právě z Chelsea.

Náš hráč sice jasně fauloval, ale podražení útočníků Chelsea v zápase s Barcelonou bylo mnohem evidentnější. Viz. Didier Drogba. Že by nějaký mindrák, pane Övrebö…?

Naděje ale umírá předposlední, když poslední umírá logika, co ji fotbal stejně nikdy neměl…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *