Čím hůř, tím líp, aneb Právníci, co se nestydí lhát…

4. Září, 2009 – 14:26

Jenom stručně. Místo toho, aby se poslanci a vláda zabývali důležitými legislativními změnami, jako je státní rozpočet, důchodová reforma či privatizace ČSA, musí teď mrhat svůj čas novým koumáním, jak to udělat, aby byly předčasné volby v čas dávno určený.

Za celý ten zmatek může Jan Kalvoda a jím nastrčený senilní dědoušek Melčák, Kalvodův „nosič vody“, co si chce hojit své mindráky po zásluze zesměšňovaného poslance. A samozřejmě dalším Kubou Kubikulou je Ústavní soud, který neumí rozlišit, co je ve veřejném zájmu a co ne.

Solventní klienti vědí, proč se obracet na takové „kalvodovské“ právníky, kteří mají jasné krédo: V žádném případě se nezdržovat jako ex offo a za pár šupů hájit ty, jimž obhájce platí stát, když je tu Josef Šťáva s kontroverzní kauzou Diag Human. Že odměna pro advokáta u rozvodové pře a mnohamiliardového sporu je nesrovnatelná, jistě není třeba připomínat.

Možná si tak chce Jan Kalvoda vydělat oněch 60 milionů, které si jeho ODA půjčila na volby, a jež stále dluží zkrachovalým bankám. Jako advokát firmy Diag Human, které vysoudil na státu více než 9 miliard korun, si je vydělá levou zadní…

Podívejme se, co za komplex sžírá Jana Kalvodu, kdysi poslance za zcela zbytečnou stranu ODA. Stoupl mu už jen hřebínek, že se spolupodílel na tvorbě nové české ústavy. Kdoví, jestli má však být uznána jako smysluplná, když do ní zasahoval právník, co si podvodně dával před své jméno titul JUDr.

V roce 1996 předsedové tří koaličních stran Václav Klaus (ODS), Josef Lux (KDU–ČSL) a Jan Kalvoda (ODA) podepsali koaliční dohodu, jež umožnila vytvoření vlády ČR. Rezignoval ale z důvodů výše uvedené trapnosti už 17. prosince 1996 na všechny své funkce, jimiž byly místopředseda vlády, ministr spravedlnosti a předseda ODA.

A Česko šlo z louže pod okap – ministryní spravedlnosti se stala pouťová zpěvačka a profesionální funkcionářka Vlasta Parkanová, nedávno i šéfka ministerstva obrany ČR.

A pan Kalvoda si dál hojí dávná příkoří a chce ukázat, že mu do „jeho“ Ústavy nebude nikdo zasahovat. Zkrátka, čím pro tento stát hůř, tím líp splácejí dluhy falešní doktoři práv…

Reklama:
 1. 2 reakce na “Čím hůř, tím líp, aneb Právníci, co se nestydí lhát…”

 2. Dovoluji si skromně podotknout, že tu existuje ešče jeden svět, svět podle jičínského…
  Veselé krizování a vepřové chřipkování…
  Jinak opusť chmury, pozdravuje tě Libor, docela jsme si užívali….
  http://wbgarden.com/nove/wbgarden%20-%20painter%20Libor%20Vojkuvka/index.html

  od wbgarden v Zář 4, 2009

 3. Ten chovanec zvláštního ústavu mě už dávno nezajímá…

  od olser v Zář 4, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *