Vždycky se najde nějaká jiná země, kde je mnohem hůř…

24. Srpen, 2009 – 8:03

Opakování matka moudrosti. Proto znovu říkám; Češi jsou rozmazlení nevděčníci, co si žijí nad poměry, ale permanentně jen fňukají, jak se mají ukrutánsky zle a že za všechno může někdo jiný, třeba totalita a ne pouze jen oni sami, co si neuhlídali svoji vlastní čest a slušnost…

A někteří konformisté se chovají, jak praví narcisté: „…Ut pueris placeas et declamatio fias!“ – „Jen aby se zalíbili chlapcům a stali se tématem řečnických cvičení…!“

V kverulantství, hospodském žvanění a simulování jsme mistry světa. Dlouho jsem si myslel, že když komunisté vyhodili mého tátu – venkovského učitele – ze školy, protože byl praktikující katolík, že větší nespravedlnost na světě neexistuje. Dnes už vím, že to byla jen procházka růžovým sadem proti tomu, když někoho pro jeho víru poslali rovnou do plynu…

A zase jsem si uvědomoval, že vlastně Česko je ta pravá vyvolená země, v níž si už nikdo nepamatuje boj na bodáky, v níž se neumíralo a neumírá v rozvalinách po zemětřesení, ani pod vlnami tsunami a následkem explozí sebevražedných atentátníků, kde byly a jsou teploty mírné, revoluce sametové, ceny regulované, naboženství nekonfliktní a bída jen na vlastní žádost.

Jenom se necháme vodit za nos a rozhodit věcmi, které jsou jinde mnohem horší, krutější a smrtelnější. Předvčerem byl 21. srpen, jedenačtyřicáté výročí od šokujícího okamžiku, kdy se Moskva totálně zbláznila a poslala k nám vojáky pěti armád Varšavské smlouvy.

Prý aby chránili ohrožený socialismus a zahnali plíživou kontrarevoluci. Bylo to tragické ponížení, psychické trauma a sovětsko-ruský mindrák na celý život. Kolik ale podobných šoků, zrad a podrazů každý den zažívají jiné národy?

(Jen Albánie se na Bilaka vztekala a protestovala, Rumuni s Jugoslávií kategoricky odmítly účast v té krvavé šarádě…)

Byla ale okupace Česka horší, než proniknutí stejné armády do Afgánistánu, kde byly desetitisíce obětí na lidských životech? Měli jsme se snad hůř než Vietnamci po deseti letech kruté války se třemi miliony mrtvých a bombami zničenou zemí…?

Bylo to větší neštěstí, než které prožívali i s českým přispěním Židé v koncentrácích během holocaustu? Horší než Osvětim a plynové komory? Cyklon B byl do nich vhazován v plechovkách stropem do speciální drátěné klece.

To vylučovalo, že by ho padající mrtví zakryli svými těly a zabránili tak přeměně jedovatých krystalků nasycených kyanovodíkem v plyn. Smrt nastávala za deset minut vnitřním udušením, jelikož kyanovodík rychle ničí veškerý kyslík v krvi a tkáních…

Mrtvoly pak byly pomocí elektrického výtahu přemístěny do krematoria, tam je speckomanda vhazovala na pohyblivý pás, na němž předjely před čtyři další komanda.

První sundávalo mrtvolám prsteny, druhé jim stříhalo vlasy, třetí vytrhávalo zlaté zuby a čtvrté je házelo do kremačních pecí. Zlaté zuby odstraněné z mrtvol byly roztavovány ve zvláštní peci v krematoriu č. 3. Ve „vydařených dnech“ se podařilo takto “vyprodukovat” až čtrnáct kilogramů zlata, které šly do říšských bank…

Je sovětsko-spojenecká potupa z 21. srpna 1968 srovnatelná s 11. zářím 2001, kdy bylo náletem unesených letadel do Obchodního centra v New Yorku zabito fanatickými muslimskými sebevrahy na tři tisíce nevinných lidí?

Je srovnatelné srpnové „hájení zájmů“ SSSR před jedenačtyřiceti roky se stejným záměrem Izraele, Francie a Británie, když rozpoutali válku po Násirově znárodnění Suezského průplavu, nebo s hájením národních zájmů USA, když vtrhly s vojsky na agenta CIA Noriegu, jelikož jim jen vyhrožoval znárodněním Panamského průplavu…?

Vždycky se najde nějaký národ, místo, město či země, kde se mají mnohem hůř než my. Nabo spíš, kde se nemají tak dobře, jako my. Zatím u nás neumírají hladem statisíce dětí denně jako v polovin světa, neschází nám pitná voda. Přesto podléháme nepatřičně „blbé náladě“…

Podle prezidenta Václava Klause jde o směšování světa iluzí, snů a očekávání se světem skutečnosti. Pro Lidové noviny mj. napsal:

„Lidé se spokojují s nepozorným hodnocením skutečnosti a s přejímáním její zkarikované podoby jako věrné reflexe skutečnosti samé,“ myslí si Klaus. „O vytvoření tohoto stavu někteří naši profesionální vyvolávači deziluzí téměř programově usilují…“

Je to ještě vážnější. Proč zrovna Češi se řadí mezi nejvíc ubližované? Jsou snad malé a velké zločiny? Je to stejné, jako když někdo spáchá 250 justičních vražd, nebo když umučí šest milionů Židů…?

Je větší zločin, když mi někdo zabaví pole a dá mi za něho záhumenek, nebo když někdo zničí tisíce hektarů rýžovišť defolianty Agent Orange a dioxiny…?

Bankroty bank máme dávno za sebou, co bychom asi říkali a jak skučeli, kdyby jen za letošních sedm měsíců u nás zkolabovalo na 70 finančních ústavů, jako v USA…?

Což tak si vzít přklad ze Spojených států a být stejně silní, odvážní a nerozmazlení jako Obamův národ, jemuž ani mnohabilonové státní investice do obnovy bankovního sektoru či automobilového průmyslu zatím nesebraly post světové země number one.

Proč tedy skuhrat nad rozlitým mlékem. Navíc, jak píše ve svém blogu František Stočes, stejně se toho moc nezměnilo od 21. srpna 1968, dovolím si citovat:

…“Média lžou jako za bolševika, politické strany se mění v mafie. Mravní úpadek i arogance politiků v tomto státě jsou otřesné… Zkrátka již nyní jsme ztratili dalších 20 roků; ale to, jak vypadá vláda peněz jsme přece věděli i předtím….“

Takže, nezapomínejme na ponížení a zradu jménem 21. srpen 1968, ale hlavně si uvědomujme, že jinde je mnohem a mnohem hůř. A že vlastně máme jen „hadí“ dobu, co jsme si ji svým konformistem a submisivností sami na vlastní hrudi vyhřáli…

Reklama:
  1. 15 reakce na “Vždycky se najde nějaká jiná země, kde je mnohem hůř…”

  2. Ještě jsem tady naposled:skvělá superpravda,pod kterou se podepisuji.Budete mi chybět,pane Olšere.

    od hugous.z.lipek v Srp 24, 2009

  3. I za mraky svítí slunce…

    od olser v Srp 24, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *