Alkohol je metla lidstva, největším zabijákem přesto však je…?

29. Červenec, 2009 – 7:23

Statistický úřad, červenec 2009: Česká republika zaujímá v konzumaci alkoholu čtvrtou pozici za Lucemburskem, Irskem a Portugalskem. Průměrný Čech podle statistik ročně vypije deset a půl litru čistého alkoholu. Úměrně narůstající spotřebě se zvyšuje i počet lidí závislých na alkoholu, kterých je v současné době 350 tisíc.

Na následky nadměrné konzumace alkoholu zemře ročně v České republice pět tisíc lidí a dalších osm tisíc jich onemocní. Podle údajů statistiků vypije každý Čech včetně kojenců 170 litrů piva, 19 litrů vína a navrch ještě více než deset litrů tvrdého alkoholu.

V Bologni jsem se seznámil se sympatickým italským barmanem s „pravým“ italským křestím jménem Williams. Jezdil k nám a moc si pochvaloval, jak si v Česku bezva žijeme. Bez krvavých revolucí, válek, bídy, zemětřesení a tsunami. Jen nechápal, proč tolik pijeme alkohol, když nejsme nešťastní…?

„Pijeme přece, abychom byli veselí!“ plácl jsem nesmysl, asi proto, že to byla pravda. Jdeme na návštěvu s flaškou, dáváme někomu pozornost, opět láhev alkoholu, přejeme k narozeninám – znovu demižon…

„A vy nedokážete být veselí, když jste střízliví…?“ usadil mě ten dobrácký barman.

Rozveselil mě až můj přítel-šprýmař Tomi z Tel Avivu, který mi poslal výsledky nejnovějších „vědeckých“ výzkumů. Možné odchylky od reality jsou vyhrazeny….

V Japonsku, kde je spotřeba tuků minimální, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší, než v Anglii a USA. Na druhé straně ve Francii, kde je spotřeba tuků velmi vysoká, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů také nižší, než v Anglii a USA.

V Indii, kde sotva pijí červené víno, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů rovněž nižší, než v Anglii a USA. Ve Španělsku, kde pijí červené víno ve velkém a jedí hodně různých paprikových klobás, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů též nižší, než v Anglii a USA.

Od pádu Sovětského svazu se v Rusku zvýšilo pití alkoholu v průměru na obyvatele z pětí litrů na dvojnásobek, míň však než u nás. Přesto je v Rusku v průměru ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší než v Anglii a USA.

V Alžírsku, kde se minimálně milují, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší, než v Anglii a USA.
V Brazílii, kde se hodně, ale opravdu hodně milují, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší, než v Anglii a USA.

V Číně je nechráněný sex téměř zakázán, přesto je zde ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší, než v Anglii a USA. Na Blízkém východě je porodnost žen mnohonásobně vyšší, přesto je zde ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší, než v Anglii a USA.

Konečné resumé je zcela jasné: Dál naplno jezte tučná jídla, pijte alkohol, souložte každý den a hlavně mluvte jak vám zobák narostl, protože, jak se zdá, tak to, co zabíjí lidi stále víc, je angličtina…

www.gruber.cz,

Reklama:
 1. 5 reakce na “Alkohol je metla lidstva, největším zabijákem přesto však je…?”

 2. Před nějakou dobou vyšel článek v jednom časopise:jakýsi pan Luťanský z Plzně-ajznboňák-tehdy devadesátiletý kmet,prozradil tajemství svého věku.Každý den si dal štaprli vodky s chlebem a špekem.Doktoři se mohli zbláznit.Ale on měl argument:“….vždyť to je s papričkou!“On totiž dával do lahve s vodkou macerovat papričky chilli,které si vozil ze Španělska a dalších zemí.Přežil prý pět svých doktorů.Dále je v článku vysvětlován blahodárný účinek těchto pálivých paprik.které údajně i eliminují negat.vliv etanolu.Nechci být propagátorem alkoholismu,ale mám známé i bývalé spolupracovníky,kteří pracovali na Blízkém východě a aby tam vydrželi bez újmy na zdraví,každý den zahajovali „stakánem“.A podle i mých zkušeností se bez toho v horkých a méně hygienických krajích nedá vydržet ve zdraví.A nevím o nikom,kdo by se z toho stal notorikem.
  Ale zase platí,že všeho s mírou…..

  od hugous.z.lipek v Čec 29, 2009

 3. Budu neustále opakovat…

  SPOLEHNĚTE SE

  Tepe srdce tepe Maře
  Přesně podle
  kalendáře
  Pepičky malý budíček
  Na klíček
  Bohatý zas natáhne
  páníček
  a pak tu máme Anču
  šotka
  tu probudí jenom
  vodka…

  JInak mám něco stejně dobrého, možná lepšího než šnaps. Posílám ti to se zavináčem, abys předčasně furt nesvěšoval…

  od wbgarden v Čec 29, 2009

 4. Milá paní Heleno, alkohol je bezva, ale i já vím, jak blahodárně působí. Pil jsem hodně, měl jsem dobré spalování, takže jsem se skoro nikdy neopil, i když jsem vyhrál několik soutěží v pití vodky. Pak se osud namíchl a zařídil, že až jsem se znovu naučil chodit, už jsem se od té doby podnes na alkohol ani nepodíval. Možná někomu neubližuje, mně ublížil hodně…

  od olser v Čec 29, 2009

 5. Milý Jeníku, máš super fotobook. Krainová by Ti ho mohla závidět. To musí být tedy ve Tvém zahradnictví šik zákaznic…

  od olser v Čec 30, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 14, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *