Obraťte se na „tetu Miladu“ alias na ministra Kocába…?

24. Červenec, 2009 – 7:57

Psát o squatterech je riziko; jak říkáme u nás na Hovězí, je to o přes držku. Když napíšete, že jsou to vyžírkya vyčůránci, co nelegálně obsazují neobydlené domy vlastníků a dělají v nich bordel, dostanete co proto. Učinil jsem tak a mohl bych citovat opravdu „husté“ nadávky a vulgarismy, jež se sesypaly na moji šedivou hlavu.

Nebudu je tentokrát jmenovat, mnozí, jako jejich autoři, víte, co mám na mysli. Jiným nebudu otravovat poklidný den. Zkrátka byl jsem ten, co se „zapomněl v minulém století“ a „neví ani, jak takový squatter vypadá, co dělá a čím si zaslouží naši úctu“.

Dostal jem řadu ponaučení. Oni jsou svobodomyslní a já blbůvzdorný, poněvadž jim nechci dopřát, aby si za cizí (i mé) prachy užívali své soukromé svobody a anarchie… „Squatteři se prý nemnoží jako cigáni a nevydělávají si rozením děcek. Taky neřvou, že chtějí sociální dávky. A je jich málo…“

Co prý já o tom můžu vědět; pravda, byl jsem sice jen asi v sedmi desítkách zemí, ale jak mně bylo řečeno, jen s cestovkami. Ano, jsou takové CK, které organizují i rozhovory s prezidenty, premiéry či ministry rozličných zemí, co vozí novináře do válčících zemí nebo na americké základny či do černobylských „zón smrti“ atp.

Sypal jsem si popel na hlavu, když jsem si včera přečetl, jak se několik skupinek prudce inteligentních squatterů v noci na uplynulou středu opět střetlo v Praze s policejními hlídkami.

Největší bitka vypukla před profláknutou vilou Milada v Praze. Marijánkou rozjaření squatteři zablokovali magistrálu, kde se snažili provádět svoje umění „street art“.

Žonglovali s hořícími pochodněmi jako kdysi Hitlerova mládež, dělali i přes hlubokou noc nevídaný randál a řidiči jim za to neprávem spílali, jelikož si „neuvědomili“, co je to žít svobodně na cizí účet.

Fakt squattery neznám, nevím, co jsou zač, nestačí mi ani, že jsem jich potkal pár stovek v dánské Christianii uprostřerd Kodaně, nebo v New Yorku či Amsterdamu, Johannesburgu, Moskvě a Berlíně Squatter je totiž k nerozeznání od jiných řádných občanů.

Jen má masné nemyté vlasy, trochu víc zapáchá potem a špínou, na sobě má kdeco, prostě něco mezi hippíes a bezdomovci, a obyčejně si vodí nějaké psí bojové plemeno. Vzhledem squatteři připomínají členy Kocábovy skupiny Pražský výběr nebo figurky podivného to klonu muzikantského génia s hudebním hluchem zvaného PlasticPeople of the Universe…

A občas na svých webových stránkách zveřejňují výzvy, aby se různí obvinění z jejich řad, případně přátelé, kvůli právní pomoci obrátili na „Tetu Miladu“. Pod tímto kryptonymem se již tradičně skrývají osoby komunikující jménem squatterů s veřejností.

Každý ví, že momentálně tou nejmocnější „tetou Miladou“ je jediný člen vlády bez vysokoškolského vzdělání Michael Kocáb. To nemám ani já, ale také nejsem ministr na baterky, resp. pro lidská práva, výhradně však pro Romy a squattery. Jak by ne, squatteři se přece svojí nebývalou péčí a starostlivostí zasloužili o to, aby vila Milada přežila rok 2000.

Také nemám vysokou školu, ale zato nejsem ministr ve vládě odborníků. Můj táta byl učitel, praktikující katolík, a na rozdíl od pana faráře Kocába dostal za to hodinový vyhazov a stal se pomocným dělníkem.

A rovněž nejsem duchovním otcem nového Slabikáře pro děti. Asi bych neměl to správné básnické střevo, abych se dopustil následovného veršování. Navíc mám netýraná vnoučata předškolního věku a tento pamflet jim rozhodně zakážu:

“Ema má malér. Máma volá: Co na to teta? Táta volá: Táhni! Ema táhne za Julou, za Pepou, za Olou. Jula pije. Pepa smaží. Ola šlape… Ve škole jsem dostal kouli, udělám Ti za to bouli…“

Zkrátka, nekamenujte squattery, neb pěvci jsou jak ptáci; kdo hodil po nich kamenem, k těm víc se nenavrací… Dovoluji si zhřešit a parafrázovat Víťu Hálka a jeho Večerní písně.

Myslím si, kdyby dnes ještě žil, že by naopak přímo toužil, aniž by po nich hodil kamenem, aby se k němu squatteři nikdy nenavrátili…

PS: Obyvatelé domu na Truhlářské ulici v Praze, kam ministr Kocáb přestěhoval squattery z vily Milada v Troji, jsou už několik dnů bez pošty. Doručovatelky se totiž bojí bojových psů squatterů, kteří bezprizorně pobíhají po chodbách. Mnozí nájemníci se chtějí z domu vystěhovat, rovněž proto, že ze tří bytů squatterů se ozývá až do ranních hodin hluk, bubnování a rámus. Zřejmě jde vše dle zájmu majitele domu, vystrnadit své nájemníky…

Reklama:
 1. 26 reakce na “Obraťte se na „tetu Miladu“ alias na ministra Kocába…?”

 2. Pane kolego, co zkusit zpochybnit tzv. svobodu squatterů odhadem toho, kolik jich je z bolševických rodin, kolik z jejich rodičů práskalo StB a jaký je vztah prochlastaného Dienstbiera ke squatterce jaujaukáče?

  Mimochodem, farářské dítě Kocáb (brzy bude zesměšněn v mém Kytkovci) je klonem práskače Matzenauera, kterýžto se motal z příkazu StB kolem Plastiků za totáče.

  od Ataman Jermak v Čec 25, 2009

 3. Vážený příteli, patrně toho víte o dost víc než já, ta kauza „Matzenauer“ by mě dost zajímala…

  od olser v Čec 25, 2009

 4. To Ataman Jermak-kde Vás najdu na webu v Kytkovci?Děkuji.

  od hugous.z.lipek v Čec 25, 2009

 5. Souhrnná odpověď

  Ad Hugouš:
  Svůj Kytkovec posílám jen přátelům mejlem a záleží na panu Olšerovi, kterého považuji za přítele, zda usoudí, zda bude PRO VŠECHNY užitečné Vám ho přeposlat.

  Ad p. Olšer ohledně Matzenauera:
  Veřejná odpověď by byla příliš osobní a příliš by se dotkla žijících protagonistů, pošlu co nejdříve osobním mejlem. I kdyby byl Matzenauer vejlupkem na kvadrát, jen b-h, budiž jeho jméno pochváleno, to rozsoudí…
  :-)

  od Ataman Jermak v Čec 25, 2009

 6. Děkuji za důvěru. Jsem velmi potěšen. Paní Helena, alias „hugouš“, což je nick podle jejího kocourka, je velmi bystrá a sofistikovaná paní, potřebná milých věcí, k nimž Váš Kytkovec bezesporu patří…

  od olser v Čec 26, 2009

 7. No pane Olšere,teď jste mě dostal!!!!!!Takhle dlouho jsem se už nezasmála!Ale snad tedy dostanu důvěru na toho Kytkovce,o Kocábovi a jeho původu jsem své mínění psala už dávno.A zato máte u mne x-krát karmu!!!!!Zdravím!!

  od hugous.z.lipek v Čec 26, 2009

 8. No teď jste mne dostal Vy, pane Olšere!
  Kytkovec je pokračováním mého předlistopadového antibolševického nasměrování se zvláštním důrazem na zdraví prostých lidí. Kytkovec se moc mile netváří, je jako skalpel, co řeže do hnisajících vředů a bez nároku na senzačnost dává úlevu mé krevní skupině, tedy přemýšlivým a samostatným čtenářům.
  Nicméně Vám moc děkuji, :-)

  od Ataman Jermak v Čec 27, 2009

 9. Děkuji pane Atamane Jermaku za vyjádření se k mému zájmu o Kytkovec a myslím,že není tedy třeba,abych se nějak doprošovala.
  A ještě jednou dík,pane Olšere.

  od hugous.z.lipek v Čec 27, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *