Kdo je „odpudivá osobnost“; špion- erotoman nebo bezohledný vrah?

4. Červenec, 2009 – 8:33

Všechno souvisí se vším. Moudrá dialektika, prý od Lenina, i když se neví, jestli ji Vláďa jen od někoho neobšlehl. Nicméně jsem si včera uvědomil, že má něco do sebe; kamarád z Tel Avivu mi sdělil, že Natan Ščaranský byl ve čtvrtek správní radou zvolen jako příští ředitel Židovské agentury (Sochnut).

Ta vznikla v roce 1929 na území Palestiny jako obdoba místní židovské správy, s cílem zabezpečovat přistěhovalectví a osídlování území. Společně s milicemi Hagany začala počátkem 40. let 20. století systematicky sbírat a vyhodnocovat informace o svých zejména arabských protivnících.

Ščaranský je bývalý ministr, známý jako sionistický aktivista a tzv. vězeň Sionu. V Sovětském Rusku byl za žádost o vízum do Izraele vězněn 9 let. V roce 1986 byl osvobozen a bylo mu na základě mezinárodního tlaku povoleno vystěhovat se do židovského státu. V roce 1996 založil stranu Jisrael B’Alija, věnující se pomoci přistěhovalcům z Ruska do Izraele.

Cesta Ščaranského byla napínavá; byl 11. února 1986 vyměněn za sovětské špióny československého původu; manžele Karla a Hanu Köcherovi. A tak mi pozvolna jednotlivé dílky tajenky začaly zapadat do sebe.

Vzpomněl jsem si totiž na nejsledovanější televizní talk show Jana Krause „Uvolněte se, prosím“ a na jeho hosta Karla Köchera, resp.na stížnost , kterou publicista Karel Pacner zaslal Radě České televize s odůvodněním: „…Že takové vystoupení nemá ve veřejnoprávní televizi v demokratické zemi místo.“

Jan Kraus se bránil, že chtěl pozváním Karla Köchera do svého pořadu vyprovokovat diskusi. Připomeňme si nejprve, kdo Karel Köcher je a proč o něm třeba Erik Tabery v Respektu píše jako o „odpudivé osobnosti“. Jaký je rozdíl mezi agentem CIA a KGB? Snad v tom, kdo z nich víc zabil či svrhl prezidentů, premiérů či loutkových vlád a politicky nevyhovujících vůdců…?

Marně jsem listoval Respektem, abych našel další „fundované“ vyjádření Erika Tabery o účasti v talk show „Uvolněte se, prosím“ proslulého „odbojáře“ Milana Paumera, jednoho ze skupiny bratrů Josefa a Ctirada Mašínových, kteří se na počátku 50. let prostříleli z Československa do NDR, poté do SRN a dál do USA. Nezřídka bestiálně zabili při tomto útěku sedm lidí.

„Rozhodli jsme se po roce 1949, že něco začneme dělat. Roznášet letáky nemělo význam, protože jen za to byl trest deset let,“ říkal novinářům Milan Paumer. „Tak lepší bylo začít s něčím více výrazným, třeba někoho zastřelit. A když vás chytnou, tak ta druhá strana je o jednoho člověka, o jednoho komunistu slabší,“ sdělil, že na věc nahlíží z „vojenského hlediska“.

Nejedná se náhodou právě o tento gang, jež by si zasloužil přízvisko „odpudivé osobnosti“? Kolika tajným službám tito psychopaté sloužili a dál slouží, aby někoho jen tak… zastřelili…?

Karel Köcher se narodil v roce 1934 v bratislavské židovské rodině. V roce 1939 se přestěhoval do Prahy, kde navštěvoval francouzské a anglické gymnázium. Členem komunistické strany byl od roku 1958, kdy také ukončil matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a o tři roky později fakultu filozofickou.

V roce 1963 se seznamil s Hanou Pardamcovou (* 1944 v Táboře). Až do roku 1965 učil na vysoké škole a zároveň začal od roku 1962 spolupracovat s I. správou FMV – československou rozvědkou, šarže – agent PEDRO. Jako důstojník československé zpravodajské služby byl poté vysazen v USA.

Manželé Köcherovi přijeli do New Yorku 4. prosince 1965. Do roku 1969 působil Karel Köcher jako poradce v rozhlasovém vysílání Svobodná Evropa. V roce 1972 dostal i občanství USA.

Studia zakončil na dvou fakultách; na filozofickém a ruském institutu, kde byl mimo jiné žákem Zbygniewa Brzezinského. Od roku 1972 do roku 1976 pracoval v CIA, od 5. února 1973 jako analytik a překladatel bezpečnostních projektů.

Padesátiletého dr. Karla Köchera a jeho o deset let mladší ženu Hanu zatkla FBI v listopadu 1984 v New Yorku. Manželé byli obviněni z dvacetiletého vyzvědačství ve prospěch Československa. Paní Köcherová dělala manželovi v letech 1974-1983 kurýra. Köcher dostal trest doživotního vězení.

„Köcherovi byli nejspíše sexuálně nejvýkonnějšími nelegály v historii prosovětské špionáže,“ uvedl bývalý šéf archivu KGB Vasilij Mitrochin. V této činnosti „se nejen zdokonalovali na večírcích, kde se střídali jejich partneři, ale i při skupinových orgiích v newyorských sex klubech.“

O tom, že byl skutečně důležitý agent, který se podílel na boji proti „demokratickým“ státům a tím udržoval a prodlužoval existenci totalitních režimů, evidentně svědčí to, že ho nakonec Rusové vyměnili 11. února 1986 mimo jiné za sovětského disidenta Ščaranského.

V knize „Vyzvědač proti vyzvědači“ popsal Ronald Kessler v kapitole „The Swinging Mole“ řadu podrobností o sexuálních aktivitách manželů Köcherových…

„Když jsem se dotazoval na manžele Köcherovi organizátorů sexuálních her, řekli mi: Pamatuji se na ně velice dobře. Byla to zajimavá dvojice. On byl asi profesorem. Ona obchodnice s diamanty. Úžasně krásná. Ohnivá, příjemná, půvabná… Neuvěritelný orgasmus. Byl jsem s ní v posteli mnohokrát. Ale vzpomínka na Karla je trochu podivná. Myslím, že on používal nějaký druh specielní drogy. On byl vždycky úplně nahý na všech večírcích. A měl vždy erekci, tedy ztopořený penis….“

A potom, že Karel Köcher není vhodný pro zábavný televizní pořad. Kdo si hraje nestřílí po lidech. Srovnání: Köcher a Paumler: Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet…

Jen s malým rozdílem; dobrovolný sex ještě nikoho nikdy zákeřně nezavraždil…

Reklama:
 1. 7 reakce na “Kdo je „odpudivá osobnost“; špion- erotoman nebo bezohledný vrah?”

 2. Pěkné, pane Olšere, provokující, ale velmi podnětné. V zásadě s Vámi souhlasím, ale jste jeden z opravdu mála, kdo má odvahu takto psát. Díky za to. Velmi osvěžující, v té pustině. Na eurábii vás číst nebudu, tak je to v diskusi samý psychopat.

  od Jan Schneider v Čec 13, 2009

 3. Cha,cha,Vy jste tedy p.Olšere provokatér,to musím souhlasit,ale podnětný a občas i pro zasmání,narozdíl od předcházejícího článku.

  od hugous.z.lipek v Čec 13, 2009

 4. Sranda musí být, kdyby na chleba nebylo…

  od olser v Čec 13, 2009

 5. Děkuji, pane Schneidere, vždycky rád čtu komentář, ať je souhlasný nebo ne, hlavně, že je slušný, bez demagogie a nepostrádá logiku. Proto si vážím Vašich slov; ne vždy je také pro diskutéra snadné vyjádřit svůj skutečný názor, aby neriskoval, že také jeho nickové poplivají…

  od olser v Čec 13, 2009

 6. Prosil bych o adresu dr. Kechera, nebo jeho ženy Hany. Děkuji!!!

  od Petr Gabriel v Led 6, 2016

 1. 2 Trackback(s)

 2. Pro 22, 2015: Břetislav Olšer – blog, Olser.cz » Blog Archive » Byl Köcher špionem kvůli sexu, nebo že jen chtěl jako komunista pomoci StB proti USA…?
 3. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *