Jediný úspěch českého předsednictví EU – Konference o holocaustu..?

2. Červenec, 2009 – 7:49

Pokud by si české půlroční předsednictví EU nezasloužilo za nic pochvalu, tak pětidenní konference o holocaustu za účasti zástupců 49 zemí světa v Praze a Terezíně patřila určitě k tomu nejvýznamnějšímu počinu. Hlavně přijetí Terezínské deklarace a institutu dědictví šoa.

Mezi diskutovaná témata patřily restituce majetku, význam osvěty, vzdělávání a sociální programy pro oběti, jež přežily holocaust či odškodnění obětí otrocké a nucené práce v době druhé světové války.

Byl též posouzen stav restitucí uloupených uměleckých děl a předmětů kulturní, historické a náboženské hodnoty, majetkových restitucí a systémů finančního odškodnění.

Během holocaustu bylo mimo jiné zcizeno na 600 tisíc vzácných obrazů, statisíce uměleckých předmětů, budov skvělé architektury, např. velvyslanectví Ruska v Praze, a jiný majetek v hodnotě desítek miliard dolarů.

Další připomínky loupeží z mých minulých blogů…

Židům ukradené zlato Němci prodávali bankám v Bernu či Ženevě za švýcarské franky, za které potom od Švédska, Španělska, Portugalska a dalších zemí nakupovali důležité suroviny jako wolfram, chrom apod. Zlato zlodějnou získané ze státních pokladů okupovaných zemí a zlato ukradené Židům bylo roztaveno, slito do cihel a prutů a opatřeno předválečným cejchem Říšské banky.

Co ze zlata Židů a dalších okradených zbylo, to si ze dvou třetin odvezli příslušníci Rudé armády jako válečnou kořist do Sovětského svazu, nedá se však říct, že by šlo o kořist nezaslouženou. Třicet milionů padlých rudoarmějců a ruských civilistů a bilionové škody Němci rozbořeného sovětského Ruska hovořily za vše…

Židé ve Švýcarsku ve své době nebyli vítáni, jejich zlato však ano. Když se po válce potomci zavražděných Židů snažili získat zpět rodinný majetek, narazili na hradbu byrokratických průtahů, např. požadavek úmrtního listu původního majitele účtu zavražděného třeba v koncentračním táboře…

V celkové nakradené sumě se uvádí 615 tun zlata 17 tun stříbra a přes 5 tisíc karátů briliantů. Více než 90% konfiskovaného “židovského zlata” bylo odvezeno zejména do Německa, Portugalska a Švýcarska.

Až v roce 1998 přiznalo Portugalsko, že Salazarův režim koupil sto tun židovského zlata od Německa. Celkem získalo Prtugalsko na 348 tun zlata, z toho ze švýcarských bank to bylo asi 105 tun zlata po Židech, okradených v průběhu holocaustu.

„Můj strýc byl předsedou Židovské náboženské obce v Ostravě a ve dvaačtyřicátém ho Němci povolali do Prahy, aby tam řídil vyklízení bytů po Židech, kteří museli do čtyřiadvaceti hodiny opustit své domovy a odevzdat klíče od nich u Veletržního paláce, odkud byly organizovány transporty do Terezína. U mnohých zůstala i večeře na stole, voda ve vaně, tak rychle byli přinuceni se rozloučit se svými domovy a svým majetkem,” připomíná mi Eva Alterová z Jeruzaléma tragicky ponurá léta.

Bylo jí čtrnáct let. Přestože byl rok 1942 a zuřila válka a v holocaustu zmíraly tisíce Židů, měla pocit, že má krásný život. Najednou mohla jako Židovka chodit večer tajně po Praze, jezdit tramvají s ostatními “čistými” cestujícími, jít do kina či si večer číst, takže si chvíli připadala znovu jako člověk. Ale jen do června 1943. “Přepych” skončil.

Byty byly vyklizeny, Němci vše rozebrali, od nočníků, přes nábytek, koberce, příbory, šperky, obrazy i lustry. Židé museli za svými „nečistými“ spoluobčany do Terezína…

Současnost však řadu lidí zastihla nepoučitelných. Historii odporující výroky tradicionalistického biskupa Williamsona z V. Britanie, jimiž znovu pohnuly žlučí Židům. Prohlásil totiž:

“Nevěřím, že existovaly plynové komory. V nacistických koncentracích zahynulo jen asi 200 tisíc Židů, ale ani jeden z nich v plynové komoře. Takže vlastně žádný holocaust ani nebyl…”

A teď ještě šéf koncentračního tábora Osvětim Rudolf Höss a jeho s německou důsledností podrobně před pětašedesáti roky sepsané údaje…

… „Mrtvoly jsou pomocí elektrického výtahu přemístěny do krematoria, tam jsou vhozeny na pohyblivý pás, na němž předjedou před čtyři komanda. První sundává mrtvolám prsteny, druhé jim stříhá vlasy, třetí vytrhává zlaté zuby a čtvrté je hází do kremačních pecí. Zlaté zuby odstraněné z mrtvol jsou roztavovány ve zvláštní peci v krematoriu č. 3. Ve vydařených dnech se nám podaří takto “vyprodukovat” až čtrnáct kilogramů zlata, které posíláme do říšských bank…”

Stál jsem ve fascinujícím prostoru jeruzalémského Muzea holocaustu Jad Vašem, v němž bylo temno, jen na nočním nebi blikalo nekonečno holografických hvězd. A v uších mi zněla slova podle Izaiáše:

„Dám jim ve svém domě a na svých hradbách památník se jménem, jež nebude vymýceno.“

Jad Vašem – Věčné Jméno…

Závěrem vzkaz všem popíračům holocaustu; pokud nebyl, pak moji izraelští přátelé ani neví, že jejich příbuzní a blízcí Židé vlastně nezahynuli, nýbrž žijí dál tajně v USA či na ostrovech v Tichomoří. A plynové komory a krematoria, do nichž viděli vcházet tisíce Židů, bylo jen sionistické „šou“ a pouze záměnou písmenka se mu začalo říkat „šoa“ – úplné zničení…

Takže, Bedřichu Bachnere, cos přežil pochod smrti z Osvětimi do Buchenwaldu, Chano Ringová-Rožanská, který ses zachránila před plynovou komorou díky seznamu Oscara Schindlera, Yehudo Bacone, cos svými kresbami z Osvětimi svědčil proti Adolfu Eichmannovi a slyšel jeho přiznání, Evo Alterová, Roberte Moše Davide a Petře Bachrachu, co vám zabili vaše nejbližší…

Co vám ještě dnes říká slovo holocaust…? Chcete za ním udělat tlustou čáru…?

Reklama:
 1. 55 reakce na “Jediný úspěch českého předsednictví EU – Konference o holocaustu..?”

 2. Milý pane Olšere,
  díky za Váš blog. Jsem moc rád, že v Čechách taky někdo bojuje proti antisemitismu. Osobně se domnívám, že antisemitismus je zapříčiněn nízkým IQ a nedostatkem informací. Nedokážu ho pochopit a když už se s ním setkám, bouří se mi krev. Každopádně dík a držte se.

  od RiMa v Čec 2, 2009

 3. Vážený pane, jsem rád za Vaši přívětivou reakci. Když napíšu do blogu idnes blbinu o Kateřině Jacques, má až 30 tisíc čtenářů, když napíšu o holocaustu, jsou to necelé dvě stovky těch nejskalnějších. Také to hovoří za vše…

  od olser v Čec 2, 2009

 4. Děkuji vážený pane Olšere. Takové člány jsou vždycky potřeba. Ale antisemity nepoučíte, ti budou šoa buď schvalovat a nebo popírat.

  od Hana Lukešová v Čec 2, 2009

 5. Milá Hanko, jak se tak dívám kolem sebe, jsme sice národ z křemene a kvádrů, ovšem tvrdě antisemitských. Globální vize: oloupit, zahnat do plynu a spálit…

  od olser v Čec 3, 2009

 6. Včera byla zase štvanice na židy na centrumu-Aktuálně.cz.je doslova neskutečné,jaké blbosti dokáží lidé o židech napsat,snad na úrovni dítěte nebo komunisty.I když si dovolím na diskuzi něco podotknout,raději nečekám na reakci těch židobijců.Ano,kdyby vstal Hitler z hrobu,bylo by zde mnoho Čechů,kteří by mu i dnes se šoa pomáhali.Je to smutné,ale je to tak.zdraví hugouš.

  od hugous.z.lipek v Čec 3, 2009

 7. Vážený pane Olšere, za brutálně antisemitské reakce může také redace Aktuálně, když napíše nadpis „Izrael je válečný zločinec.Tím evokuje dojem, že každý Izraelec je válečný zločinec.
  Duch Julia Streichera se probudil. Kdo to byl Julius Streicher? Byl to nacistický pohlavár, vydával deník Der Sturmer, nazýval Židy „pijavicemi a krysami“. Nosil na krku přívěšek s oběšeným rabínem. Napsal si do deníku: „My vyhlazujeme prokletou rasu, kterou nikdo nechce“. Alespoň upřímná reč bez vytáček, ne jako Heinrich Himmler, který mluvil o vyhlazování Židů jako o „evakuaci na východ“. A tyto myšlenky bohužel někteří lidé zastávají. Je to ohavné.

  od Hana Lukešová v Čec 3, 2009

 8. Nemyslím, že by si NKVD zasloužilo židovské zlato tím, že deportovalo Židy, kteří před Hitlerem utekli na východ, zpátky gestapu k zavraždění.

  Pane Olšere.

  od BERAN v Čec 5, 2009

 9. Vážený pane Berane, je mi líto, ale musím Vás vyvést z kardinálního omylu. NKVD Židy nedeportovalo zpět, aby je zavraždilo gestapo, nýbrž dalo Židům šanci stát se členy Svobodovy armády v Buzuluku a s ní se vrátit do Československa. Je nabíledni, že zlato jako válečná kořist patřilo Rudé armádě. Stejně tak Američané po Pearl Harboru internovali všechny Japonce bez rozdílu, žijící v USA. Děkuji za pozornost. Srdečně zdravím. BO

  http://olser.cz/439/proc-stali-u-zrodu-svobodovy-armady-zide/

  od olser v Čec 5, 2009

 10. Znovu díky, pane Olšere, za Vaše názory. Na eurabii váš článek chválit nemá cenu, diskutují tam skutečně samí psychopati. neuvěřitelná stoka. – Oceňuji Vás vyvážený pohled na Rusko, jistě ne nekritický, ale komu čest, tomu čest. Jistěže byl v Rusku antisemitismus, ale za cara byl větší. Zkouším argumentovat občas tím, že Birobidžan není Osvětim. A přežití je základní hodnotou. Přeji mnoho síly do Vašich půtek!

  od Jan Schneider v Čec 13, 2009

 11. Děkuji, hlavně vydržet…

  od olser v Čec 13, 2009

 12. No ono je to s tim Mikinem docela zmvjaaiy. Pripada mi, ze on v posledni dobe posunul svuj boj proti nacismu a komunismu o pricku vys do dalsi faze. Jeho tazeni zacina nabyvat znamek jakehosi nabozenskeho zaniceni. Proc asi? Dlouhodoby pobyt na Yukonu muze byt jednim z duvodu. Je pravdepodobne, ze Mikin zacina tezko snaset tamnejsi dlouhe zimy s tuhymi mrazy. U nekoho se neco takoveho odrazi na dusevni rovnovaze a clovek se snazi najit neco, cim by ventiloval tu beznadej. Cesty na jih uz neprinasi psychickou ulevu, nebot jiz zapocalo nenavratne zmrazeni mozkove kury. At uz je skutecny duvod jakykoliv, je vic nez zrejme, ze pokud Mikin neodstreli aspon jednoho nacka nebo rudouse (indiany k nim nepocitam) denne pada na nej deprese a nemuze normalne fungovat. Jelikoz je temer vsechny uz na Yukonu vymlatil, nezbyva mu nic jineho nez to kompenzovat honbou na rudohnedce ve virtualnim svete. Neni ale sam. Cvicena zviratka z lehova cirkusu takto velice radi travi volne chvile. I oni me pripadaji, ze jim mozky zamrzly v case, kde zimni kralovna Hloupost ciperne mava zezlem. Nekdo zije v sedesatym osmym, jini zase v letech 70-tych a schopnost divat se na svet realisticky uz davno ztratili. A jeste dalsi vec maji spolecnou. Jsou to veliky jesitove. Jesitny lidi jako Mikin nemaji radi, kdyz s nimi nekdo nesouhlasi a nemaji respekt pro nekoho, kdo jim narusuje jejich videni sveta. Svoji pravdu budou branit za kazdou cenu a pouzivat cokoliv vcetne demagogie a hulvatstvi. Myslim, ze to ale vsechno zacina tim zakladnim respektem pro nekoho jinyho a jeho nazory. Pokud tohle Mikine nepochopis, tak nemas nadeji, ze bude nekdo respektovat tebe. habr

  od Steve v Čer 10, 2014

 1. 44 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan
 3. Dub 5, 2018: My Homepage
 4. Dub 10, 2018: Moving to Italy
 5. Dub 11, 2018: Moving Company
 6. Dub 13, 2018: Lamborghini Hoverboard
 7. Dub 15, 2018: Here
 8. Dub 18, 2018: forex signals
 9. Dub 24, 2018: how do I cure premature ejaculation
 10. Kvě 6, 2018: water damage restoration fort myers
 11. Kvě 12, 2018: learn
 12. Kvě 13, 2018: scribd without credit card
 13. Kvě 18, 2018: DMPK
 14. Kvě 21, 2018: payday loans
 15. Kvě 30, 2018: Elizabeth Bay Locksmith
 16. Čer 2, 2018: ADHD
 17. Čer 4, 2018: diyala sciences
 18. Čer 4, 2018: diyala coehuman
 19. Čer 8, 2018: SEO tree of innovation
 20. Čer 9, 2018: Online Reputation Management
 21. Čer 10, 2018: telefoonhoesjes
 22. Čer 15, 2018: Predrag Timotić
 23. Čer 15, 2018: copy trading binary
 24. Čer 20, 2018: Gifts Engraving
 25. Čer 26, 2018: loker lapas 2018
 26. Čer 27, 2018: iPhone ricondizionati
 27. Čec 2, 2018: College
 28. Čec 18, 2018: bitcoin-casino.review
 29. Čec 24, 2018: Sell to students
 30. Čec 26, 2018: Situs Judi Online di Indonesia
 31. Čec 26, 2018: penarikan agen judi
 32. Čec 27, 2018: read more
 33. Čec 29, 2018: home house london
 34. Srp 5, 2018: chistes cortos y buenos
 35. Srp 6, 2018: instakram orospulari
 36. Srp 12, 2018: matrimonial website design
 37. Srp 15, 2018: best online dispensary
 38. Srp 15, 2018: UK Chat
 39. Srp 17, 2018: This top site
 40. Srp 20, 2018: prepaid gift balance
 41. Srp 27, 2018: cc dumps
 42. Srp 27, 2018: buy hexen online
 43. Srp 27, 2018: digital marketing
 44. Zář 10, 2018: ICO Lists with detailed information about every initial coin offering and tokens crowdsale. Rating of all best ICOs. Review of all existing initial coin offering.
 45. Pro 15, 2018: Film streaming

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *