Socialisté – velké svaly, malý rozum a k tomu blondýnky…?

29. Červen, 2009 – 7:41

Je to jako peleton, na jehož špici dřou naivní troubové a v jejich vytřeštěných očích se zračí vidina vítězství, zatímco za nimi v závětří si šetří síly mazaní vyčůránci. Ti vzápětí, pár metrů před cílem, odpočatí zaberou a totálně znavené soky, rázem změněné v „nosiče vody“, zcela jasně převálcují.

Podobný peleton českých zhruba třiceti politických stran a hnutí právě vyrazil na trať zvanou podzimní mimořádné volby do Sněmovny. Favorité jsou dva; ČSSD a ODS. A ten první se nepoučitelně opět vrhl hned po startu do čela, jeho ústřední sok se drží zpátky jako vždy.

Socialisté znovu sázejí na své předvolební populistické sliby, na které jim ale tentokrát už asi nikdo nenaletí. Po zkušenostech z let ne tak dávno minulých si český malovolič už dá „majzla“.

Pastelkovné, třinácté důchody, zrušení regulačních poplatků, zvýšení daní milionářům, spolupráce s Marťany i komunisty a další socialistické utopie – pro proletariát rajská hudba, ovšem za předpokladu, že by se stala skutkem a ne rathovsko-drymlovskou ostudou.

Nepomohlo ani sesazení vlády, které je bráno jako nesmyslné vypřažení koní uprostřed brodu, jen proto, že pár „papalášů roku“ bylo nadržených vládnout, aniž by to uměli. Stejně dopadlo v očích voličů i licitování s Lisabonskou smlouvou, vojenskými misemi v Afghánistánu a radarem v Brdech.

Jako vždy socialisté zaváhají ve finiši. Před minulými volbami, kdy už se zdálo, že to mají v „kabeli“, bleskově „zapracoval“ úlisný šibal Langer s Kubiceho zprávou a bylo zle. Volič se zarazil a zaváhal; Paroubek v síti organizovaného zločinu, co držel „štangli“ mafiánovi Mrázkovi, a k tomu pedofil…? A bylo vymalováno…

Jestli to náhodou nebyla jedna velká lež? Co na tom, podstatné je vítězství. Kdo by si bral servítky v litém boji? Je třeba funkční taktika; umět udělat v cílové rovince vlnu v peletonu nebo podrazit nohy soupeři. Pozor: Jenom ne na začátku klání, to se může sok ještě vzpamatovat…

A teď naivita socíalistů znovu; ČSSD vedla suverénně a ejhle, přišla vajíčková smršť. Co mohlo být pro ODS lepší reklamou, než ponížený a zneuctěný Paroubkův obličej v televizi, na něhož už dopadlo asi dvacáté vejce a jeho tvář byla vyvedena do oranžova pomocí žloutkové šlehačky s bílkovou pěnou.

Voliči nemají rádi slabochy a potupně zesměšněné vůdce. A též mají svůj názor na blondýnky, což byl další předvolební kiks socialistů, co si přitrouble mysleli, že volič zahoří láskou nebývalou ke sličné, i když už ne zrovna nejmladší herečce.

Socialisté podcenili své příznivce, kteří nejsou v politice na silikony, ani na italské eroticko-pornografické filmy, v nichž se afektovaná blondýna prezentuje svojí nahostí a sexem se všim všudy. Navíc je profláklá v řadě televizních seriálů, jež se jako vejce vejci podobají jihoamerickým telenovelám.

A ke všemu se prokazuje, že legrácky o blondýnkám mají patrně reálný základ, zvláště když kandidátka ČSSD veřejně pronesla, že odjakživa měla sociální cítění a že potřebuje hodně peněz, aby „uživila“ svoje předrahé drahé auto.

Proč tedy vyhazovali z ČSSD znalce paní a dívek Mrštinu a neudělali si z něho odborného poradce pro výběr žen do Sněmovny? Majitel nočního náchodského klubu Na vyhlídce se jistě vyzná v zálibách socialistických malovoličů.

Vyšlo z toho zatimní rezumé: ODS si najala „nezávislé“ Centrum výzkumu veřejného mínění CVVM a bylo z toho dílčí vítězství a skore: 35 ku 30…

ODS si polepšíla, ČSSD naopak podle CVVM ztratila až osm procent. Předzvěst konce? Zřejmě ano; asi už nepomůže, i když si zase socialisté narychlo objednají to samé u Střediska empirických výzkumů.

Veřejné mínění totiž, byť se to nezdá, není blbec. Asi nepomůže ani poslední zoufalý počin, jímž má být pozvání premiéra Putina do Česka. Ovšem pouze v tom případě, že voliči dají přednost Paroubkovi a zvolí ho zprostředkovaně předsedou vlády…

Možná Vláďa Putin fakt přijede, ale na pozvání úplně někoho jiného. Zkrátka, kdo umí, ten umí, kdo neumí, čumí…

V případě socialistických otloukánků jde též tak trochu o falešné vábení nadržených jelenů v době říje. Nechají se zblbnout vábničkou a svými parohy a chtíčem po laních vládnutí. Rozhodně nejsou šachisty, kteří prozíravě vědí už tucet tahů dopředu, co bude dál…

Jeden nepozná, kdy se chlubí a kdy si stěžují. Nesvěšujte, jste v pořadí. Inu; velké svaly, malé racio…

Reklama:
 1. 4 reakce na “Socialisté – velké svaly, malý rozum a k tomu blondýnky…?”

 2. Dyž de do tuhého tak sockomouši vědí kam šáhnout. Bratrská pomoc je holt bratrská pomoc..
  http://www.ateo.cz/f/images/s/svaty-voloda.jpg
  Jo a prosím tě na ctihodnou kateřinu z brože rači nesahej. Mozeček má sice drobet oranžovej, ale jinak…
  Veselé krizování

  od wbgarden v Čer 29, 2009

 3. Odkdy jsi na zfušované detaily a silikonové náhražky? Navíc paní K. B. může hrát cokoli kdykoli, zvláště v nějakém seriálu z kamenolomu, jelikož je známá jako kamenná tvář české unylosti… Znáš to, proč blondýnky vyhazují hodinky dovzduchu…? Aby viděly, jak ten čas letí…

  od olser v Čer 29, 2009

 4. Jo,jo letí, asi to mám nějaký pošmodrchaný…
  http://www.ateo.cz/f/images/t/torzo___.jpg

  od wbgarden v Čer 29, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 14, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *