Je Michael Jackson ve čtvrtém muslimském ráji…?

27. Červen, 2009 – 12:20

Ano, připojuji se ke všem, kteří tvrdí, že Michael Jackson, popová megastar osmdesátých a devadesátých let a zřejmě jeden z nejznámějších hudebníků druhé poloviny 20. století, nezemřel, ale pouze svlékl svoji slupku, obnošený a rozpadávající se kabát, pod nímž měl nesmrtelnou čistou heroinovou duši.

Nesmrtelnost člověka je přece přímo úměrná lidské paměti; jak dlouho budou v nás a dalších generacích žít Jacksonovy písně, tak věčný bude jeho život.

Miliarda a čtvrt muslimů světa je o nesmrtelnosti Jacksona přesvědčena. Americký popový zpěvák totiž před několika měsíci konvertoval k islámu. Padesátiletý “král popu a plastických operací” poprvé při slavnostním obřadu v Los Angeles pronesl šahádu – vyznání víry a přijal nové jméno Mikaeel.

“Věřím, že není boha kromě Boha a že Muhammad je posel boží- La iláha illal -láhu va Muhammadun rasúl-ut-láhi” řekl arabskou formulku a bylo to. Muslim jako Brno. Alláhu akbar…

K islámu podle britského deníku přivedli Jacksona kanadský hudební skladatel David Wharnsby a producent Philip Bubal, s nimiž zpěvák spolupracuje. Oba už uctívají ramadán dávno, dokonce za sebou mají hadž – cestu do Mekky. Svorně tvrdí, že jako muslimům se jim lépe žije.

Ke změně víry ho přesvědčoval i jeho starší bratr Jermaine, mnoho let poctivý islamista. Jako dar, se kterým chtěl Michael vstoupit mezi vyznavače koránu, měla být mešita, do jejíž stavby chtěl investovat své miliardy v Bahrajnu, kde nějakou dobu žil.

Jacksonův spolupracovník uvedl, že jménu Mikaeel, které je jménem jednoho z andělů, dal Jackson přednost před dalším muslimským jménem – Mustafa, které znamená „vyvolený.“ V rozhodnutí konvertovat jej podpořil i zpěvák a skladatel Yusuf Islam, kdysi známý jako Cat Stevens.

Již v minulosti na sebe Jackson upoutal pozornost některými protižidovskými výroky a už v roce 2004 se spekulovalo o jeho tajné konverzi k islámu poté, co vyšly najevo jeho vztahy s organizací Islámský národ (Nation of Islam).

Před nedávnem prodal Mikaeel Jackson svůj kalifornský ranč Neverland, aby pokryl své dluhy.

Začalo proti němu totiž v Londýně soudní přelíčení, vyvolané žalobou bahrajnského šejka Abdully Bin Hamada Bin Isy Al Chalífa, který tvrdí, že zpěvákovi v roce 2007 poskytl 4,7 milionu liber (2,2 milionu dolarů) poté, kdy v důsledku soudních procesů kvůli obtěžování dětí Jackson zbankrotoval.

Zpěvák měl výměnou pro šejcha exkluzivně nazpívat nové album, což nedodržel a arabský miliardář se nyní domáhá vrácení svých peněz.

Jackson byl dalším známým americkým představitelem show-byznysu, který se zhlédl v isláimu. Před ním to byl “boxer všech dob” Muhhamad Ali (1942 ) narozen jako Cassius Marcellus Clay Jr. v Lousville ve státě Kentucky.

Brzy po začátku své sportovní kariéry prozradil, že je členem Nation of Islam ( Islámský národ ) a změnil si své jméno na Cassius X. Odhodil své příjmení, které se dostalo jeho předkům v dobách kdy byli otroky.

Takže, fanoušci celého světa, vězte: Michael Jackson žije ve čtvrtém islimském ráji, kde se prochází po březích řek plných mléka, vína a medu a ve vo(i)lných chvílích obcuje s černookými huriskami…

Alláhu akbar!

Reklama:
  1. 16 reakce na “Je Michael Jackson ve čtvrtém muslimském ráji…?”

  2. To byla tak trochu podpásovka, pane Olšere. Co je vám proboha do toho, jakého byl vyznání? Umenšilo to snad nějak jeho výkon zpěváka nebo tanečníka? Udělal pro svět málo? Neburcoval lidi, aby se zamysleli co bude se světem, když si ho sami zničíme? Nevěnoval mil. USD charitě?
    Nestaral se o děti v Africe? A co vy? Přispěl jste byť jedinkrát na očkování děcek v Africe nebo někde jinde? Ale vás především zajímá KDE spočine duše M.J.. Než konvertoval k islámu (2003), byl miláčkem médií. Pak padaly pomluvy a obvinění jedno za druhým. Snažili se ho uštvat a podařilo se. A vy se styďte.

    od Aleksa v Čec 4, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *