Explodující sopky opět bodují pro Václava Klause…

22. Červen, 2009 – 9:29

Kolega Vítězslav Kremlík napsal ve svém rozkošně fabulačním blogu šokující zvěst; vědci zjistili, že za globální oteplování mohl jeden z úředníků v pobočce Státní banky československé. Jmenoval se Václav Klaus, který si v pracovní době si odskočil do města koupit rohlíky ke svačině a na stole zapomněl zapnutý vařič s vodou na kávu.

Nehlídaný elektrospotřebič způsobil oteplení ve Střední Evropě o jednu triliontinu miliardtiny stupně Celsia. Vznikl kaskádový efekt, který se lavinovitě šíří do celého světa jako globální oteplování, proto se dnešní prezident Česka dal na stranu těch alibistů, tvrdích něco o zavinění přírody a ne lidského faktoru, co má stát za globálním oteplováním…

Dnes už ovšem ani tato zvěst neplatí; konec srandy – aljašská sopka Mount Redoubt, vzdálená asi 180 kilometrů jihozápadně od Anchorage, se po téměř 20 letech probudila k životu. V noci na pondělí už popáté vybuchla. Oblak popela dosahoval do výšky více než 15 kilometrů.

Mount Redoubt je 3108 metrů vysoký a má podíl na proměnlivosti letošního červnového počasí. Zatímco v dlouhodobých srovnáních se červen jeví jako měsíc s relativně stabilním počasím, letos meteorologové zaznamenali již čtveřici frontálních systémů, které přinesly výrazné ochlazení o pět až deset stupňů.

Za nynějšími výkyvy může být právě předcházející březnový výbuch zmíněné sopky. Některé studie uvádějí, že po sopečných výbuších docházelo v minulosti v následném letním údobí k ochlazení

Výbuchy vulkánů v oblasti rovníku doprovází stav atmosféry, kdy do Evropy snadněji pronikají frontální systémy od Atlantiku. Ty následně přinášejí relativně teplejší zimy.

Oproti tomu výbuchy v blízkosti pólů vedou k chladnější zimě. Chladný průběh léta i zimy byl na severní polokouli pozorován například po výbuchu vulkánu Katmai na Aljašce v roce 1912.

Takže, vše je jasné. Václav Klaus opět vítězí. Za globální oteplování může nejen Slunce, ale také asi padesátkrát víc vodních par než CO2 a hlavně exploze světových vulkánů a ne Klausův zapomenutý vařič…

V Guatemale naleznete 37 sopek, čímž se tato jihoamerická země řadí na druhé místo na světě v počtu sopek po Indonésii, na třetím místě je Aljaška. Celkem je na zeměkouli asi 1500 činných vulkánů.

Aktivní sopka Etna měla svůj zatím poslední výbuch v roce 2006, apeninský Vesuv řádil v roce 1944, Stromboli na Liparských ostrovy explodovala v roce1989, pak ještě Hekla na Islandu, Pico de Teide na Tenerife…
Takže je jasné, odkud se otepluje Evropa. Jenom vytékající magma v podobě až 1200 stupňů horké lávy vychrlí do ovzduší spoustu přírodních plynů, bez lidského zavinění. Když se nepovedlo poručit větru a dešti, těžko se to zdaří v případě k explozi se chystajícím sopkám či proudům žhavé lávy.

Když k tomu přidáme výbuchy sopek Kamerunská hora (Kamerun, Nyiragongo (Demokratická republika Kongo), Kerinci (Sumatra), Semeru (Jáva), Krakatau (Sundská úžina), Fudžisan (Honšú, Ključevskaja (Kamčatka), Mount St. Helens (Washington, Spojené státy), Colima (Mexiko), Fuego (Guatemala) či Mont Pelée (Martinique), máme jasno…

Kromě sopečných alotrií je to pak, jak již bylo řečeno, hlavně Slunce, které má největší vliv na klima na Zemi, stejně jako záleží na vzájemných oběžných drahách těchto dvou nebeských těles, na pohybu zemské osy a tisíci stupních permanentního a nevyzpytatelného slunečního žáru.

Tvrzení tzv. klimatického panelu IPCC, že od roku 2000 se zvyšuje teplota v atmosféře, je pouhá hypotéza, která byla postupně tichým duchem vydávána za nezpochybnitelnou pravdu. Přesně v duchu goebbelsova rčení, že stokrát opakovaná lež se stane skutečností.

A nereaguje ani na základní fyzikální zákony, jež se týkají přenosu tepla, jehož zdrojem, stejně jako veškeré tepelné energie, je slunce, z něhož se teplo přenáší sáláním na povrch zeměkoule podle zákona Stefan-Bolzmannova…

Globální klima je to prostě velký byznys, především s veksláckými bony, jež jsou pojmenované jako emisní povolenky. Na jednoho kongresmena USA připadají čtyři klimatičtí lobbisté.

Jejich ostudnou předpovědí bylo tvrzení, že během roku 2008 roztají vlivem globálního oteplování ledovce ze severního pólu. Se sebezapřením však přiznávají, že letos v této v oblasti ještě zůstalo půl miliónu čtverečních kilometrů ledu, což je víc, než kolik ho tam bylo v letech 2005 až 2008.

Prezident Václav Klaus opět výrazně boduje jako zásadový zastánce teorie, že člověk nemůže za globální oteplování, ani kdyby produkoval dvakrát tolik oxidu uhličitého, než dosud …

Ani kdyby adoptoval všechny aljašské vulkány…

http://www.paulczynski.cz/vedci-zjistili-ze-za-globalni-oteplovani-muze-vaclav-klaus.html

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *