Odkdy věří „rudobijci“ milicionářům a poradcům Fidela Castra…?

21. Červen, 2009 – 6:33

Je to dnes takový národní sport a celospolečenský (zlo)zvyk – rušit KSČM, zakazovat KSM, srovnávat komunismus s nacismem a srp s kladivem považovat za fašistické symboly. Kdo to nedělá, není prostě „in“ a zahrává si s dobrou pověstí, i když všechny mnou vyjmenované anachronismy jsou dávno mrtvé a ve srovnání s islamisty a šárií zcela neškodné.

Snažím se vyhýbat polemikám na toto réma, jelikož si poté vždy jako zarputilý nestraník vysloužím nálepku židobolševika, staré struktury, přinejlepším přisluhovače těch, co chtějí znovu znárodňovat a revolucí či nesmiřitelným třídním bojem zničit báječné výdobytky dvacet roků čerstvé české demokracie.

Když jsem si ale přečetl blog svého kolegy, nemohl jsem jinak, než zareagovat. Blog má titulek „Statečná Horáková a zbabělec Fučík“a je za tímto mým textem přiložen.

Zarazilo mě nejen inkriminované tvrzení, ale to, jak zmíněný bloger lavíruje; jedním šmagem odsuzuje milicionáře a jiné pozůstatky neblahých dob, ale v momentě, kdy mu to účelovost nabízí, odvolává se na slova ženy jednoho z československých fanatických komunistů super kalibru.

Možná ho chápu, že jeho text byl vyprovokován článkem v Haló novinách, kde stálo černé na bílém, že prý Milada Horáková byla vlastně zbabělec, co si asi svoji popravu přímo s posedlostí sobě vlastní přála.

Z louže pod okap. Mě zase vytočilo, jak se kolega v případě nutnosti zaštiťuje jedním z nejradikálnějších komunistů dávné éry – Františkem Krieglem, resp. slovy jeho manželky, která prý tvrdila, že naopak se jako strašpytel choval kdysi glorifikovaný Julius Fučík.

Je zbytečné rozebírat osobu Milady Horákové, jelikož každý soudný člověk zná ten tragický příběh justiční vraždy spáchaný na oběti komunistického zvůle a bezprávní. Chovala se statečně, gestapáci z ní i přes brutální násilí nedostali důležité informace, aby ji pak za její odvahu komunisté pověsili.

Jinak tomu bylo s Juliem Fučíkem, toho ze zbabělosti usvědčila Eda Krieglová, manželka jediného charakterního vůdce z roku 1968 Františka Kriegela. Ta pronesla zhruba tato slova. „Fučík mluvil, na gestapu ochotně vypovídal, a při zatčení se choval zbaběle. Měl u sebe dvě pistole a namísto toho, aby po gestapácích začal střílet, tak se vzdal.“

Je tedy jasné, píše kolega bloger, že Fučík má do národního hrdiny hodně daleko a jedná se o komunisty uměle vytvořenou legendu.

Naopak František Kriegel byl a zůstal „charakterní“ borec. Narodil se v židovské rodině ve Stanislawově, později se zapisuje na lékařskou fakultu německé části Karlovy univerzity, protože jeho rodině se mluvilo jen německy a polsky.

V Praze se stává aktivním členem levicového studentského hnutí, obdoby dnešního, soudem zakázaného, Komunistického svazu mládeže, a v roce 1931 vstupuje do KSČ a jako takový se stává frontovým lékařem na madridské frontě, jeden z dnes haněných tzv. „Španěláků“.

V roce 1960 přijíždí do Prahy kubánská vládní delegace a jeden z jejích členů vyhledává Kriegla, kterého znal ještě ze Španělska. O několik měsíců později odjíždí MUDr. F. Kriegel jako poradce kubánské vlády pro otázky zdravotnictví do Havany, kde zůstává až do konce roku 1963.

Kubánská vláda v čele s údajným teroristou Fidelem Castrem, vrahem mnoha svých odpůrců, vysoce ocenila Krieglovu pomoc při budování nového zdravotnického systému na Kubě, země, v níž jsou prý už desítky roků porušována a Českem obzvlátě pranýřovaná lidská práva.

Po zvolení poslancem se stává členem předsednictva Národního shromáždění a předsedou zahraničního výboru. Před XII. sjezdem KSČ jej k sobě pozval A. Novotný a nabídl mu členství v ÚV KSČ.

Jestli byl Fučík zbabělec nebo ne, to už dnes asi ztěží stoprocentně někdo potvrdí, pokud se však nebudeme účelově odvolávat na slova manželky doktora Kriegla, vyřčená či nevyřčená, ale hlavně že se nám hodí do krámu.

Proč nevěřit čestné ženě muže, který byl významný milicionář a v padesátých letech podílník na justičních vraždách nejen svých židovských soukmenovců, ale také právě Milady Horákové.

A jenž v sobě nikdy nenašel jako dnešní komunisté dostatek slušného vychování a sebereflexi, aby toho veřejně litoval a procesy odsoudil?

Copak mu jeho žena Eda neříkala, když komunisté soudili Horákovou, že její popravou páchají zločin? Nevnímala to sama jako žena, že jde o zhůvěřilost zfanatizovaných psychopatů…?

A tahle nevyrovnaná soudružka má podávat věrohodné svědectví o tom, byl-li Fučík zrádce a zbabělec, nebo ne…?

Reklama:
  1. 3 reakce na “Odkdy věří „rudobijci“ milicionářům a poradcům Fidela Castra…?”

  2. Břeťo, já se divím, že na ty šmejdy vůbec reaguješ. Jsou to zbabělci a jejich slova a články mají cenu posraného hajzlového papíru. Hrají si dnes na hrdiny a komunistobijce, kdy jim nic nehrozí. Velmi laciné a blboučké, ale soudruh Bůh to vidí a slyší a dle jejich jednání je také jednou bude soudit. Kladu si někdy otázku: Co to jsou za lidí, co to je za národ, který nacistům, kteří zdejší občany mordovali staví pamatníky a těm, co nás osvobodili od nacismu ničí a poškozuje hroby ?To nebude mít HAPPY END !

    od kurasz v Čer 21, 2009

  3. Trochu budu parafrázovat Descartese: Reaguju, tedy jsem… A na ty, co mě serou, reaguju obzvláště s gustem…

    od olser v Čer 21, 2009

  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *