Pomsta ztrapněné Katušky Jau Jau naČerno nevyšla…

20. Červen, 2009 – 13:04

Připomeňme si základní teze průseru, o který se postaral nedávno pseudosochař Černý a jak jsem je popsal ve svém blogu. Byla to velká sláva, od níž si nejvíc sliboval Saša Vondra. Uvěřil sobě i podobnému libovému frajerovi, co ze sebe též dělal, co není – Davidu Černému, vydávajícímu se za výtvarníka.

Domluvili se spolu na „sochařském“ díle, co by oslavilo naše předsednictví EU. Podepsali smlouvu o vytvoření Entropy, o níž David Černý původně tvrdil, že onu pozdější slátaninu vytvoří umělci ze všech 27 členských zemí Unie.
Nakonec se ukázalo, že autorem je on sám s několika kolegy, ostrými hochy. Stát za projekt zaplatil 1,9 milionu korun a za jeho půlroční pronájem v Bruselu měl dát Černému 1,2 milionu. Dalších 10,3 milionu korun pochází ze sponzorského daru Bakalovy těžařské společnosti NWR.

Ihned se ozvala po světle ramp patologicky prahnoucí Kateřina Jacques-Pajerová, která samozřejmě ochotně reagovala na hysterii kolem Entropy a prohlásila, že neunese-li Evropa umělecké dílo, není připravena na zlé časy.

Měla s tím asi své zkušenosti, když ví, jak jí Česko pomohlodo Parlamentu ČR, když nebylo připraveno na její trapné divadélko v rámci předvolební bezplatné televizní reklamy při jejím poštuchování s policií.

Vypadá to, že David Černý se zhlédl v markýrování Kateřiny Jau Jau. Také podvodně hrál umění, vzbudil pohoršení i obdivný zájem médií ve vysněných a prestižních výstavních prostorách. I negativní reklama je reklama. O kom se nepíše, jakoby nežil…

Pak jsem si ale uvědomil, že celý tento údajně mystifikační problém Davida Černého se svým principem podobá známým podvodům nejen českých “falzifikátorů”. Třeba těch, co jeden byt prodávají třikrát i vícekrát a své zákazníky dychticí po klidném životě v útulném bytečku se záměrem se obohatit.

David šel prostě s kámošema z mokré čtvrti do hospody a domluvil s nimi, že to udělají úplně sami. Víc hlav, víc peněz, ale málo pro ně.

Tedy podvod, kdy vytvořili falešný seznam evropských tvůrců, kteří o tom samozřejmě neměli ani zdání. Prostě v duchu českých podfukářů, kteří se řídí heslem: že se všechno smí a nic nemusí…

Vypadalo to prý slibně. V britském deníku Independent o nich psali a všechno jim „zbaštili i s navijákem“. Opsali jen vymyšlená jména autorů. Ti kluci, co spolu chodí, se prostě chtěli podívat do Bruselu, aby tam završili svoji taškařici za cizí prachy.

Pak přišla další ostuda, stížnosti a omluvy. Dnes se vitrtuální pseudoumělec a hochštapler rozhodl, že s Fischerovou vládou nemá nic společného a skládačku, podobající se práci žáčka ZUČ a zachycující urážlivě pseudosymboly všech zemí sedmadvacítky, rozebere už 11. května místo stanoveného konce června 2009, což také udělal…

Tak skončila podivná anabáze partičky vyčůránků, co chtěli přechcát Evropu a přitom se sami pokáleli až po uši…

Pomsta naČerno Kateřině Jau Jau nevyšla. To když moderátor pořadu „Uvolněte se, prosím“ Jan Kraus podle Lidových novin odmítl natáčet s výtvarníkem Davidem Černým. Ten přišel do pořadu pozdě, navíc si přivedl tři dvojníky. Čtyři černě oděné muže v parukách, černých brýlích a s nalepenými černými kníry Kraus z televize vykázal.

„Čtverníky“ měli Černému v pořadu „Uvolněte se, prosím“ dělat filmař Jaroslav Pašmik, kameraman a dokumentarista David Čálek a choreograf a tanečník Petr Krušelnický.

„Pan Černý jen zapomněl dodat podstatu celé věci. Možná, že si ji dodnes není vědom. Hosté pořadu se dle dohody mají na představení dostavit do 18.30 – v 19.35 začíná představení. Pan Černý se nedostavil ani do 19.00 hod. Dovolat se mu nešlo. Velmi stresující situace. Po 19.00 hod. přišel nějaký mladík v klobouku, s parukou a zbytečně předstíral, že je D. Černý. Rozhodli jsme s dramaturgyní, že je třeba rychle sehnat náhradního hosta,“ uvedl moderátor Uvolněte se, prosím na svém blogu.

Černý totiž původně chtěl zesměšnit Jan Krause a jeho pořad, aby se pomstil za „ublížení na psychickém zdraví“ Kateřiny Jacques-Pajerové, jež zcela pohořela jako host v Krausově pořadu „Uvolněte se, prosím“.

Jak celý národ už chronicky ví, že umělá adeptka Katuška Jau Jasu na „odbornici“ a europoslankyni Strany zelených, totiž dojela na absolutní neznalost základní terminologie ekologů – tedy na biomasu.

Slovo nakonec patří kritickému hlasu jedné z čtenářek blogů iDnes:

Děkanka filozofické fakulty Ostravské univerzity Doc. PhDr. Eva Mrhačová, CSc.: Kam ty peníze ze státní pokladny pořád mizí? S autorovým textem plně souhlasím. Vydávat svou vlastní slátaninu za kolektivní umělecké dílo 27 autorů ze zemí EU a pak přiznat, že jde o osobní produkt, to je podvod, ať se to halí do jakýchkoli zmirňujících slov (vtip, legrace, satira, mystifikace…) a jako podvod by celá záležitost měla být také stíhána. A Alexandr Vondra, který nechal vyplatit obři sumu ze státní pokladny, aniž dal zkontrolovat, na co byla využita, je “prostě za idiota”. Vzniká však otázka, zda člověk s takovýmto vztahem ke státní pokladně by měl zastávat vysokou vládní funkci…?

Suma sumárum: Pomsta naČerno nevyšla, za blbce není Kraus, ale už asi po stopadesáté David Černý…

Reklama:
  1. 16 reakce na “Pomsta ztrapněné Katušky Jau Jau naČerno nevyšla…”

  2. Pan Černý doufám své prachy dostal a z ostudy kabát se dnes nosí.A Káča??Doufám,že se po ní brzy slehne země jako po Bursíkovi,ale když jde o nějakou ostudu v rámci Evropy,nesmíme zůstat daleko od Berlusconiho.Ať se Česko zviditelňuje! aspoň o něm všichni budou vědět,kde že leží.Čím víc ostudy,tím budeme známější a to je podstatné!Jako u našich šoumenů!!A Vondra?Co je on vlastně zač?J eo něm jen známo,že je jeden z příživníků na Havlovi.

    od hugous.z.lipek v Čer 20, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *