Víš, občane, proč málo vyděláváš? Protože málo pracuješ, lenochu…

14. Červen, 2009 – 7:21

Už to vypadalo na obrácení Ferdyše Pištory. Ale ne; dál je hulvátem a arogantním křupanem – tak lze dál charakterizovat expremiéra a předsedu ODS Mirka Topolánka, který se veřejně v nejsledovanějším médiu vyjádřil o více jak dvou třetinách občanů ČR v produktivním věku, že jejich platy jsou nízké proto, že se jim nechce dělat! Lenochům…

Ponížil tím tisíce horníků, kteří ztrácí kilometr pod zemí své zdraví, když těží uhlí – jednu z nejvíc potřebných surovin, bez nichž se žádný průmysl neobejde. Urazil rovněž chirurgy, kteří transplantacemi orgánů zachraňují životy lidí, aniž by měli svůj roční plat vyšší, než čutálista s týdenním příjmem kolem pěti milionů CZK.

Dotkl se na nejcitlivějším místě pedagogů, vědců, zdravotního personálu i statisíců nezaměstnaných, kteří díky špatným manažerům mnoha podniků přišli o práci, zatímco tuneláři odcházejí prznit jiné firmy se „zlatými padáky“.

A to nemluvím o skupině ožebračovaných občanů-důchodců, kteří bez důstojných podmínek umírají v hospicech a hrůzách zvaných LDN. Nevěřícím Tomášům doporučuji exkurzi; klecová a síťová lůžka jsou proti nim procházka růžovým sadem…

Pustil se rovněž do žen a jejich počtu v politice: “Pokud by měly příslušné kvalifikace, tak by jich tam bylo nepochybně víc.” Za tento nekorektní sexistický výrok si vysloužil cenu Kyselá žába, udělovanou Galerii Vltavín.

To se mu to mluví, když za něo platí jiní. Sotva se veřejnost zajímala o to, kdo uhradí milionovou „sekyru“ za letní leteckou vyjížďku na Sardinii, tehdy ještě premiéra Mirka Topolánka a ministra dopravy Aleše Řebíčka a spol., kasal se úspěšný byznysmen, že náklady všem pseodobohémům uhradí on sám ve výší více než milion CZK. Kapka v moři pro miliardáře, co má mj. vilu za pár set milionů v Emirátech.

Kdo z Čechů nevydělává měsíčně dvacet tisíc a alespoň korun, měl by se nad sebou zamyslet…

Až přišla krizka na Mirečka… Jako by to bylo včera, tak živě to vidím…

Je třeba zachránit, co se dá. Oranžové tsunami smetlo ODS. Proto hurá na sjezd Strany zelených do Teplic se srdceryvným projevem, v němž označil Vlastíka Tlustého, nedávno svého koně přes volební heslo o rovné dani, za původce kauzy údajného vydírání poslankyně SZ Olgy Zubové.

„Je vůbec možné používat v politice takové praktiky, jako používá poslanec pan poslanec Tlustý? Já tvrdím, že nikoliv, ten člověk musí opustit Poslaneckou sněmovnu!“ hřímal Topolánek.

„Nevím, co ho vedlo k tomu, aby dělal hru, kterou odsuzuji ze všeho nejvíc. Zneužívání dětí a rodinných příslušníků pro politické hry,“ řekl, Zubové předal květinu a vysloužil si správně vykalkulovaný frenetický aplaus.

„Nikdy jsem netušil, že se v mé blízkosti děje něco takového. Ten mladý poslanec… to mě strašně překvapuje. Já vím přesně, co bych mu doporučil – on to má vědět sám.“ řekl premiér den předtím v televizi o Janu Moravovi, čímž ho nepřímo vyzval, aby složil poslanecký mandát.

Ztratil paměť, že se s tímto mladým poslancem srdečně objímal na fotografii? Že to vše o kompromitujících fotkách Tlustého a dcery Zubové řekl mladý poslanec Topolánkově pravé ruce Dalíkovi a Tluchořovi už před sedmi měsíci…?

Pozdě brečet nad rozlitým mlékem, aneb Komu není rady, tomu není pomoci. Shrnuto, podtrženo: Zloděj křičí, chyťte zloděje!

„Já nemíním odejít, chci se tomu postavit, a proto potřebuji i vás, přes všechny vaše vnitřní problémy, abyste mi pomohli, vyčistit ten Augiášův chlív, zamezit těmto hrám… Já vás pro to potřebuji. Doufám že se rozhodnete správně…“ žadonil zelený před Zelenými.

Pokorný, vstřícný, slušný a spravedlivým hněvem rozhořčený kandidát na filmového Oscara…

Nikdy se na rozdíl od socanů nechlubil cizím peřím, nikdy by si jako ministerský předseda nedovolil neslušná gesta, dbá o svá slova a vždy uvážlivě zvažuje, co říct, aby to nebylo diplomatické faux pas.

Má přece své zářné vzory. Copak by něco takového mohl někdy udělat vždy charismatický a důstojný tatíček T. G. Masaryk, všemi Čechy i Topolánkem bezmezně milovaný?

Ten by přece ani nepomyslel ukázat vztyčený prostředníček či někoho urazit a ponížit, vyslovit nějaké věty, připomínající nacismus. Mirek Topolánek jde zkrátka v jeho šlechetných a bezúhonných šlépějích.

Náš vzácný exčlověk, co dělal vždy že dělá, potil krev a vylučoval i jiné jednorázové látkové výměny žláz s vnitřní sekrecí na sardinské dovolené u Berlusconiho, a to vše za pouhých bratru tři sta tisíc měsíčně netto…

Náš valašský MIrek, lehký jako vánek Topolánek….

Reklama:
  1. 17 reakce na “Víš, občane, proč málo vyděláváš? Protože málo pracuješ, lenochu…”

  2. A „tenhle“ si hraje na vládce EU-Evropy.Tfuj!!!!‘!Ono to taky podle toho se vším vypadá,není potřeba upřesňovat.

    od hugous.z.lipek v Čer 14, 2009

  3. Už dohrál. Naštěstí, ale kdo na jeho místo, když všichni jsou za osmnáct a druzí bez dvou za dvacet…?

    od olser v Čer 15, 2009

  4. Přesně tak to bylo i míněno.Jsme jenom pro ostudu všude kam se nacpeme.

    od hugous.z.lipek v Čer 15, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *