Je řešením Ahmadínežádova volebního vítězství útok Izraele na Írán?

13. Červen, 2009 – 19:09

„Diktatura, diktatura!“ a „Demisi pučistické vlády!“ skandovaly dnes v ulicích Teheránu desetitisíce zuřících stoupenců liberálního kandidáta na prezidenta Íránu Míra Hosejna Músávího, který měl být údajně poražen na základě volebního podvodu…

Podle oficiálních výsledků vyšel z prezidentských voleb jasně poražen, když získal jen 33,75 procenta hlasů. Už v prvním kole voleb byl do čela Íránu opět „zvolen“ Mahmúd Ahmádínežád 62,6 procenty hlasů.

Zopakujme si fakta z mých předcházejících blogů, jež se týkají napětí mezi Izraelem a Íránem…

“Muslimové celého světa, bezprávní této země, povstaňte! Vybojujte drápy a zuby své právo, nebojte se řevu velmocí! Sjednoťte se pod pyšným praporem islámu a zaveďte jeho vládu.,” píše se v testament ajatolláha Chomejního.

Ačkoliv tento duchovní fanatik islámu dávno nežije, jeho duch dál vládne mnoha Íránci.

„Veškerá jaderná zařízení na různých místech země pod okupací sionistického režimu jsou v dosahu íránské raketové obrany… Doktrína našeho systému je defenzivní, ale v případě jakékoliv akce nepřátel, včetně sionistického režimu, odpovíme pomocí raket tvrdě a odrazíme útoky…”

Tato slova, zaznamenaná izraelským zpravodajským webem Arutz Sheva, pronesl o víkendu Mohamed Ali Džafari vrchní velitel íránských Revolučních gard a dodal v reakci na narůstající spekulace, že Izrael udeří na íránská jaderná zařízení:

“Dnes má Islámská republika Írán rakety s doletem 2.000 kilometrů a na základě toho veškeré izraelské území, včetně jaderných zařízení režimu, je v dosahu našich raket,“ dodal a milionům Íránců se pýchou dmula hruď v přesvědčení, že, konečně spláchnou židovský stát, co okupuje Palestinu, do moře…

Obavy z popíračství holocaustu a židobijství íránského prezidenta mají hlavně Židé z Teheránu a jeho okolí. Mezinárodní společenství křesťanů a Židů International Fellowship of Christians and Jews (IFCJ), proto zajistilo příchod 82 Židů z Íránu do Izraele.

Podle této zprávy měla být každému íránského Židu, který se odhodlal k odchodu do Izraele, poskytnuta podpora ve výši 10.000 dolarů, zhruba dvě stě tisíc korun. Prezident IFCJ, rabi Jechiel Eckstein, uvedl, že organizace doufá, že se jí do konce roku podaří přivést do židovského státu ještě dalších několik desítek íránských Židů.

„Neuznáváme režim Izraele, protože je založený na okupaci a rasismu. Neustále napadá své sousedy. Zabíjí lidi. Vyhání je z domovů,“ řekl znovu Ahmadínežád. „Nesouhlasíme se způsobem, jakým se USA snaží řídit svět. Myslíme si, že tento způsob je špatný. Vede k válce, diskriminaci a krveprolití.“
„V Palestině se musí konat volby,“ dodal a myslel tím, že se rozhodne v referendu, kam by měli být Židé odsunuti. Mělo by se vybírat mezi Evropu, Kanadou a Aljaškou…

„Zařízení na přeměnu uranu v Isfahanu je aktivní a vyrobilo již více než 300 tun UF6 (uranium hexafluoride),“ citoval Fars vyjádření Džavala Vajdího, zástupce předsedy vlivné íránské Nejvyšší národní bezpečnostní rady, na setkání s členy Revolučních gard. Ahmadínežád opakovaně prohlásil, že Izrael musí být „vymazán z mapy světa“…

“Bratři, vede se válka proti islámu. Chopte se svých mečů. Kde jsou vaše zbraně? Vaši nepřátelé zdupali Proroka. Povstaňte!” křičí Badr Bin Nadel al Mashari, imám z Rijádu.

Podle zprávy z Jewish People Policy Planning Institute je na světě stále méně Židů. Za posledních zbruba třicet roků se počet Židů zmenšil o 2,24 miliony. Z 5,6 milionů amerických Židů se asimilovalo až 50%, což znamená, že každý druhý Žid tam nepraktikuje svou víru a ztratil spojení s židovským dědictvím. Výsledkem pak je stav, kdy umírá více Židů než se rodí.
V roce 2007 se rozhodlo svého občanství vzdát 867 Izraelců, což je o 12 % víc, než v roce 2006. Většina žádostí o vyvázání ze státoobčanského svazku přišla od Izraelců, žijících v západních zemích, zejména v Německu a Nizozemí.

Co zbývá židovvskému státu, aby se jednou nestal muslimskou zemí?

Mnisterstvo zahraničí USA prostřednictvím Agentury pro obrannou bezpečnostní spolupráci oznámilo Kongresu prodej Izraeli 1 000 nejmodernějších bomb, schopných ničit podzemní bunkry. Počítá se s tím, že pumy by pravděpodobně byly užity v případě izraelského vojenského úderu proti jaderným zařízením Islámské republiky Írán.
Hlavním dodavatelem zakázky má být nejvýdělečnější zbrojařská společnost Boeing Integrated Defense Systems.

Podle Jerusalem Post má být dva metry dlouhá a 113 kilogramová puma malého průměru GBU-39 SDB (Small Diameter Bomb) jednou z nejpřesnějších bomb světa, se stejnými průraznými schopnostmi jako mají běžně 900 kilogramové bomby, ačkoliv nese jen 22,7 kg výbušnin.

Co se stane se světem oslabeným hospodářskou krizí, když Ahmadínežád bude prezidentem Íránu také v druhém volebním období a Izrael tomu bude jen přihlížet…?

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *