Nadávejte mi, jak chcete, jen mi neříkejte novinář!

12. Červen, 2009 – 18:03

Nikdy by mě nenapadlo, že se jednou budu stydět za své milované řemeslo novinářské. Dnes, když mi někdo řekne novinář, stydím se, že mě tím dotyčný automaticky zahrnuje mezi všechny ty, kteří jsou „nezávislí“ v „nezávislých“ médiích, kde platí jediné: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Co tedy jsem? Důchodce, co se snaží zbavit svých někdejších novinářských prohřešků, tedy konformnosti, submisivnosti, omezenosti a bezohlednosti.

Jsem teď závislý na své spásné pensi, která mi náleží podle zákona, jenž je závislý pouze na všeobecné etice. A ta je dnes asi jediná, která se dodržuje, jelikož i ten největší univerzální politruk ví, že jednou bude též obyčejný důchodce.

Uráží mě slovo novinář, pokud je jím míněn ten, kdož je živen levicovým tiskem jako Právo a spol., pravicovým jako Mladá fronta Dnes, nebo komunistickým jako jsou Halo, noviny. Měl jsem a mám své vlastní názory, bez ohledu na to, jestli mi za ně někdo platí či neplatí.

A samozřejmě, dnes jako bloger nedostávám ani cent, natož haléř, který už nota bene neexistuje. Nemusím být poplatný momentálním tendencím a karmám, tedy hrrr na všecky Paroubky, Rathy, Škromachy a Kateřiny Brožové, čím o nich hůř, tím pro moji karmu líp.

Jinak se nedostanu přes kýžených třicet virtuálního něčeho, čemuž se říká hříšně buddhisticky karma, tedy osud, příčina či následek, i když si ji mnozí pletou s průtokovým ohřívačem vody…

Neříkejte mi novinář, pokud bych měl mít nic společného s psychicky retardovanými lidmi, kteří jsou schopní napsat:

„Předseda komunistů Filip se podepsal pod dohodu o společném postupu proti extremismu a rasismu. Hodně špatný vtip. …je to prakticky totéž, jako kdyby se pod stejnou dohodu podepsal nacistický pohlavár, třeba právě Hitler…“

Nebudu rozvádět, kolik soudruh spolupracovník vojenské rozvědky Filip napsal Mein Kampfů, kolik armád vyslal k Moskvě, do Kurska či ke Stalingradu, kolik nechal postavit koncentráků, plynových komor a krematorií, kolik nechal realizovat „konečných řešení židovské otázky“.

Kolik mrtvol má na svědomí on osobně a ne nějaký systém, který ostatně bez větších chyb funguje podnes v izraelských komunách zvaných kibucy…?

A srovnávat hákový kříž se srpem a kladivem, který má na počest rakouských dělníků a rolníků ve svém státním znaku také Rakousko, je prostě bezduché a podbízivé všem Topolánkům, Langerům, Mejstříkům či Štětinům….

Proto stoprocentně už dožiju jako valašský důchodce a ne jako poplatný pensista, co je dirigován různými zahraničními mediálními molochy z Francie, Německa či Švýcarska, které určují „myšlení národa“, jak byly nazývány české sdělováky. Čím jsem skromnější na peníze, tím jsem nezávislejší.

Kdybych psal za honoráře pro MF Dnes, asi bych si musel dávat pozor a korigovat své vyjádření ohledně Benešových dektrerů, sudetských Němců a jejich pohraničních nároků. A dnem i nocí myslet na autocenzuru.

Pokud by mi chtěli platit za mé texty v Právu, ztěží bych se mohl pouštět do ČSSD a pro Halo, noviny by nebyly vhodné mé komentáře o totalitě a ruských pogromech proti Židům, i když se přídomku „židobolševik“ stejně nezbavím..

Co s tím? NIc. Lidskou podstatu nelze změnit. Možná jen sebeovládáním a snahou omezit míru svých vlastních špatností na minimum podle toho, jak mě rodiče vychovali, co mi dali moji učitelé, vychovatelé a moudří lidé.

Nebýt špatnosti jiných, těch všech citovaných, nemusel jsem tento text vůbec psát!

Reklama:
 1. 9 reakce na “Nadávejte mi, jak chcete, jen mi neříkejte novinář!”

 2. Zdravím, pane Olšere!

  Je pěkné být nezávislý a ještě hezčí je mít možnost oslovovat čtenáře bez supportu velkých médií. To je velká výhoda netu. Aspoň do doby, než tu politici prosadí čínský model represe netu.
  Strach konformistů je zveličený v jejich konformních mozečcích, ve skutečnosti křičet šlo i za totáče a lze i dnes.
  Tehdy jsme za to dostávali na kokos, dnes nás elegantně utlučou prachama.
  Pouze pokud se nad prachy povzneseme, tak nám nic nemohou, jaxprávně píšete.

  Na karmu politiků se lze plným právem vyfláknout, jejich bohorovná ničemnost je výsledkem duševní poruchy záměrně pěstované, viz kniha MUDr. Koukolík: „Vzpoura deprivantů“.

  Tedy hr do nich, když je aspoń trochu naštveme, je to krásný pocit.
  Taxe mějte!
  :-)

  od Ataman Jermak v Čer 12, 2009

 3. Jo, naštvávat lidi, to je můj neúmyslný úděl. Ani nevíte, jak rád bych lidi měl jen rád…

  od olser v Čer 12, 2009

 4. Naštvávání lidí je odvěký úděl dvorního šaška, viz film „Šašek a královna“.
  Šašek je zdeformovanou podobou tannisty, tedy protikrále. V prehistorii byl královým rovnocenným protivníkem vládnoucím 1/2 roku (mýtus Osirida/Sutecha), v Novobabylónské říši byl na den zvolen králem a vzal na sebe provinění pravého krále a večer byl zamordován.
  U Židů se stal kozlem Azazelem, beroucím na sebe hřích Israele a byl i s hříchy vyhnán do pouště. Totéž předvádí muslimové při kamenování Íblíse.
  Šašek přes občas bolavou kritiku má lidi rád, jinak by se etabloval lukrativněji a on přesto tvrdohlavě a bez peněz ukazuje ostatním cestu…

  od Ataman Jermak v Čer 13, 2009

 5. I ty brute…

  od wbgarden v Čer 13, 2009

 6. Vraždím na počkání každého blbce…

  od olser v Čer 13, 2009

 7. Jednou u nás prošla asi před dvaceti roky vzpoura šašků a mně to zbylo…

  od olser v Čer 13, 2009

 8. Zapomněl jsi zbohatnout a teď se vztekáš jako ostatně dost velká část tehdejších českých géniů…/okresních../

  od wbgarden v Čer 13, 2009

 9. Tys zapomněl na soudnost, i když u tebe nejde hledat něco, co nikdy nebylo…

  od olser v Čer 13, 2009

 10. Jo, jo, zase máš pravdu, Břetíku, jako obvykle. Jak vy valaši to děláte ?? Čus. Du betonovat, budu až večer…

  od wbgarden v Čer 13, 2009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *