Nedají mi spát proslulí dvojníci a tak si o nich fantazíruju….

12. Červen, 2009 – 8:20

Poprvé mě upoutali dvojníci Sadáma Husajna. Jakmile se tento diktátor někde objevil, ihned to americká i jiná média skálopevně komentovala, že to je pouze Sadámův dvojník, aby tak údajně uchránil svého zbabělého prezidenta v případě atentátu.

Jeden dvojník pak podle ověřených zvěstí plaval v Eufratu, další mával z bagdádské tribuny či jel na v otevřené limuzíně na přehlídce před plnými tribunami potencionálních vrahů.

Když ale byl Sadám Husajn objeven v podzemní kopce, nikdo ani myšlenkou nezavadil o podezření, zdali to není jen dvojník. Ani po jeho popravě nikdo nezpochybnil, je-li to ten pravý Husajn.

Od té doby se dívám na státníky a politiky a představuji si, že jde o dvojníky. Třeba případ 80leté Polednové, toho času ve vězení za to, že se nechala zmanipulovat v procesu s Miladou Horákovou. Kdyby tak neučinila, dopadla by asi jako její oběť a byla by druhý Julda Fučík.

A je tu další dvojník, alespoň podle jména. Redaktor Československého rozhlasu Jiří Ruml má stejné příjmení, jako otec pozdějšího ministra vnitra Jana Rumla, který se zapletl do aféry bratří Helbichových. Jeho starší zřejmě pouze jmenovec do rádia dramaticky vykřikoval, aby pracující posílali rezoluce požadující trest smrti pro Miladu Horákovou.
Je to ten samý Ruml, nebo dvojník toho, co po listopadu místo výčitek svědomí, byl kooptovám jako poslanec do Národního shromáždění a pak jako šéf komise pro vyšetřování údálostí 17. listopadu statečně zamlžoval fakta, kde se dalo i nedalo…?

Tak to je se jmény, která jsou si tak podobná, či dokonce až totožná, ale určitě jinak „nemají“ ani geny, natož DNA (deoxyribonukleovou kyselinu) společné se známými prominenty.

Také koluje spousta pomluv o jmenovci senátora a někdejšího předsedy vlády ČR Petra Pitharta, jenž prý sám je synem toho Pitharta, jenž jako velitel lidových milicí v únoru 1948 zmlátil študáky, kteří na hradě chtěli u prezidenta protestovat proti komunistickému puči.

Ale znáte to; jedna paní nebo její dvojnice povídala… To by jeden neřekl, jaké život tropí hlouposti. Kolik podobnosti. Kdysi nejoblíbenější politik Vladimír Dlouhý má zase stejné příjmení s Ing.Karlem Dlouhým, co dělal generálního ředitele Hutnictví železa a byl členem UV KSČ.
A další shoda jmen – paní Dlouhá prý učila marxismus-leninismus na Vysoké škole politické, zatímco její syn studoval na katolické universitě v Belgii, aby brzy poté dělal předsedu KSČ v Prognostickém ústavu a následně prvního polistopadového ministra průmyslu a obchodu.

Tady už ale nejde o dvojnictví, ale přímo o politickou komunisticko-pravicovou schizofrenii…

Kdopak by nevěděl, kdo to byl člen UV KSČ Šalgovič, jeden z těch, co měli podepsat zvací dopis pro vstup vojsk Varšavské smlouvy do ČSFR v roce 1968. A co čert nechtěl, pekelník jeden.

Jeho dcera jakoby z oka vypadla dnešní první dámě Česka, která ale přece pochází z rodiny právníka a učitelky Mištinových…? Nebo snad ne…? Odpověď nelze najít ani v jejím oficiálním životopisu na Wikipedii… Ale pokud měl Šalgovič než spáchal sebevraždu dceru, určitě to nebyla dnešní první dáma, a když, tak určitě jenom její dvojnice…

To jsou mi paradoxy, tolik náhod a podobností. Až se mi z toho dělá šoufl. Dvojníci od Husajna už mají alespoň klid… Také Kateřina Jacques má ale své dvojnice, jež žijí dva rozdílné životy. Kateřina Jacques, za svobodna Pajerová, pochází ze zámožné a dobře situované rodiny.

Je totiž sestra Moniky McDonaugh Pajerové, milenky Lubomíra Zaorálka (kvůli které se rozvedl) a předsedkyně frakce strany Cesta změny s názvem Naděje, aneb Děkujeme, odejděte a aktivistky hnutí ANO pro Evropu…

A zase je tu spousta zlých drbů o dvojnici Kateřiny Jacques, o níž je známo, že má za sebou řadu deliktů násilné povahy a nemalou zkušenost s návykovými látkami.

V polovině 90. let obývala se skupinou squatterů prázdný činžovní dům na Praze 7, poblíž Strossmayerova náměstí. Narušovali zde veřejný pořádek, vyvolávali pouliční rvačky a napadali kolemjdoucí. Scénář i závěr těchto incidentů byl zpravidla stejný.

Jakmile bylo zahájeno vyšetřování a trestní stíhání, objevil se rodinný právník, povolaný rodiči nezdárné dcerušky-dvojnice, aby se dal do obviňování těch, kteří byli přepadeni squattery.

Přepadení, zbití a často i oloupení občané, měli najednou vysvětlovat, proč se dopustili násilí na bezbranné dívce Katušce. Fakt je, že minimálně čtyři osoby musely po útoku Jacques a jejích kumpánů vyhledat lékařské ošetření, a že dvojnice Kateřiny prý použila lopatu na muže, jenž se pokoušel chránit svou těhotnou manželku.

O charakteru dvojnice paní Jacques svědčí i fakt, že po celou dobu své squatterské „kariéry“ se jí o nezletilého syna starali její rodiče. Ona sama totiž jevila větší zájem o drogy, výtržnosti a pouliční rvačky, než o roli milující matky, zatímco manžela ještě před rozvodem měla v zámořském departementu Réunion…

Tak to tedy je s nezdárnými dvojníky a dvojnicemi, co kazili a dodnes kazí dobré jméno českých morálních a charakterních politiků. Image je image…

A mně to prostě nedá spát a za bezesných nocí si prostě jen tak fantazíruju, co by bylo, kdyby… a jsem šťastný, že naopak zmínění čeští politici jsou čistí a průzrační jak Grossův křišťál…

Navíc čas prostě neúprosně běží. Jak se praví v anekdotě; proč blondýnky vyhazují své hodinky do vzduchu? Aby viděly jak ten čas letí…

Reklama:
 1. 13 reakce na “Nedají mi spát proslulí dvojníci a tak si o nich fantazíruju….”

 2. Moc krásně napsané :-)

  od jerry v Čer 12, 2009

 3. Děkuji. Bohužel, dost smutný příběh…

  od olser v Čer 12, 2009

 4. Zdravím, pane Olšere!

  Každý máme svého „plyšáčka“, tím Vaším je zřejmě Jajaukáča. Sice to nechápu, jde o další a navíc ne příliš významnou tasemnici, nicméně proti gustu žádný dišputát…

  Mám spolužáka historika, kterému jsem kdysi poslal disketu s důkazy prorůstání StB do tzv. sametových struktur a s důkazy nevybíravého mocenského boje do 1997 u nás. S hrůzou ji poslal zpět. Proč?
  Oceňuji Vaši statečnost, když ti, kdo by měli odhalovat a vykládat nepravosti, se bojí.

  Mimochodem doporučuji ohledně politické špíny velmi úsměvnou knihu Will Cupy: „Úpadek a pád prakticky každého“. Zdánlivě veselé čtení…

  Taxe mějte!

  od Ataman Jermak v Čer 12, 2009

 5. Napsané super,ale z morálního hlediska na zvracení a febichol.Víc se nedá dodat.

  od hugous.z.lipek v Čer 12, 2009

 6. Někteří „plyšáčci“ se prostě vnutí, aniž byste o to příliš stál. Nelze opomenout „psí kusy“ katušky, to by byl publicistický hřích… Moje statečnost se rozplynula v dobách mé zbabělosti…

  od olser v Čer 12, 2009

 7. Doufám, že ten febichol není pro mě…?

  od olser v Čer 12, 2009

 8. Vážený pane Olšere!
  Tato cesta sebezpytování karmy je cestou utrpení dobrovolně přijatého.
  Neznám člověka, který by se neprovinil během života proti příkazu tóry a pokud říká že ne, tak lže. Na vyřešení provinění máme Jom kipur a smíření.
  Navíc dle buddhismu nikdo neví, jak pomohl svým zdánlivým ublížením někomu, koho ze „zbabělosti“ potopil.
  Důležitý je současný postoj a opět opakuji, že obdivuji Vaši statečnost. Rozhodně to neberu jako snahu o dohnání něčeho neřešeného, ale jako osobní autentický postoj hodný obdivu ve svinské době vlády udavačských pohrobků.

  Tož tak!
  :-)

  od Ataman Jermak v Čer 13, 2009

 9. Jo, také na Jom kipur jsem si to už vyříkal a smíření pořád nikde…

  od olser v Čer 13, 2009

 10. Ten febichol byl míněn pro naši politickou scénu.

  od hugous.z.lipek v Čer 13, 2009

 11. Děkuji zdvořile…

  od olser v Čer 13, 2009

 12. Twins.cz – Najdi svoje dvojče. http://www.twins.cz/Default.aspx?a=673&b=875

  od petruska v Srp 13, 2010

 13. Řeknu o tom Saddámovi.

  od olser v Srp 13, 2010

 1. 1 Trackback(s)

 2. Lis 22, 2017: 澳洲技術移民

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *