Sbohem a šáteček… bylo to příšerné a bylo toho až nad hlavu…

9. Červen, 2009 – 7:05

Tak se stalo něco nevídaného, nejnenasytnější klíště nedávno defenestrované vládní koalice Martin Bursík včera rezignoval na svoji funkci snů, jíž bylo místo předsedy Strany zelených.

Marně zaznělo jeho křivopřísežné prohlášení, že předsedal zeleným pouze a jenom z důvodů svých ideálů, nikdy kvůli kariéře nebo teplému místečku. Ani náhodou…

Idealismus ale nenese a nesype, spíš naopak. A ne příjem notně přes dvě stě tisíc měsíčně čistého. Ono funkce předsedy strany, ministra i místopředsedy vlády už něco hodí…

Teď musel sbalit svých pět švestek zelených a jít o dům dál. Pouhá dvě procenta hlasů při volbách do Evropského parlamentu byly zkrátka propadák, ani jeho milovaná idealistka číslo dvě Katuška Jacques se nedostala za europoslankyni.

Jedním šmahem přišla o svůj poslanecký skoro stotisícový plat i s hojmými příplatky na dopravu, stravu, oblečení, kancelář, asistenty, za šéfku klubu… A k tomu se jí rozplynul vysněný eroposlanecký sladký život. Vím, budu se opakovat, ale nedá mi to…

Základní plat 7 000 eur (190 tisíc korun), na pronájem kanceláře 3 800 eur (102 600 korun), na platy asistentů 12 300 eur (332 tisíc korun), na diety 270 eur za den zasedání (asi 36 tisíc korun měsíčně), na služební cesty 3 600 eur (97 tisíc korun)…To bylo, nyní si mají v Bruselu a Štrasburgu odhlasovat zdvojnásobení těchto „mizerných“ apanáží…

Jo, kde jsou ty blažené časy hrdinských zelenomodrých sjezdů, patetických projevů o Augiášových chlívech, frenetických potlesků a rázných řešení občasných vnitrostranických komplikací. Stačilo jen říct:

„…Sjezd problém loajality poslankyň poslaneckému klubu přímo nevyřeší a já nemůžu vědět, jak zareagují na jeho výsledky. Už mám ale velmi pečlivě rozmyšleny další kroky, které budu konzultovat s novým předsednictvím. Chci přizvat k vyjasnění vztahu mezi poslanci a klubem zástupce dvou krajů, které tyto poslankyně (Věru Jakubkovou a Olgu Zubovou) do Sněmovny nominovaly. Bude to jednou z priorit bezprostředně po sjezdu…“

Zkrátka; uštvi svoji Zubovou!

„Ona ta kráva nás už ani neumí oslovit. To je neuvěřitelný. Donutíme je ke spolupráci silou, kaťuško. Políbení, Martin…“

Zelená je tráva a Zelení jsou modří s totalitními prvky doruda. Tak by se daly pojmout neoteze Strany zelených. Ta tam je nenávratně doba idealistů s batůžky, kteří kdysi brečeli pro každou přejetou žabičku.

Dnes už jsou to konformní elegáni v oblecích šitých na míru, bez skrupulí, zato s pragmatickým a dle potřeby i ostrým Martinem Bursíkem v čele, který si troufne pokárat i prezidenta Klause, že má špané žárovky na Pražském hradě…

Dá se ještě vůbec spočítat, kolikrát jsme četli Bursíkova zcela jasné ultimativní prohlášení, že když nebude po jeho, tak okamžitě končí s koalicí.

Snad poprvé to bylo se zeleným nesouhlasem s jadernými elektrárnami. Jedině alternativní zdroje; větrné či sluneční elektrárny, bioplyn a biomasa, jenom jádro absolutně ne. Žádné elektrárny, jim stačí jen zástrčka ve zdi. Kuchtili na tom spolu s Kuchtovou a jihočeskými matkami za rakouské šilinky pár roků.

Nakonec atomové elektrárny schválila nejen EU a okamžitě poslušně i Topolánek, proto i Bursík odvolal odvolané a zůstal v koalici…

Pak to byl americký radar v Brdech. Byl zásadně proti, ihned končí s koalicí, pokud… Pak slevil, jedině když ho bude zaštiťovat NATO. Nakonec se toho formálního plku dočkal, i když v Brdech by byli vojáci US Army nakonec úplně sami a pod svojí legislativou.

Bursík odvolal odvolané a zůstal ve vládě. Na řadu přišel nešťastník Jiří Čunek. Zdálo se, že má máslo na hlavě a to se nelíbilo ministru zahraničí za zelené Schwarzenbergovi.

A tak společně s Busíkem prohlašovali, že vedle podezřelého Čunka v jedné vládě zelení sedět nebudou….Nevím, kdo šel pro Langerově ultimátu „bručet“, ale po delších průtazích zůstali nakonec v koalici Čunek, Schwarzenberg i Bursík.

Pak to opět zabouřilo na stejnou vyděračskou notu; Martin Bursík znovu pohrozil odchodem Strany zelených z vládní koalice. Poslanci totiž odmítli novelu procesu EIA. Marně mu někteří říkali, že se už únavně opakuje a že se stejně své klíštěcí urputnosti udržet si co nejdéle svůj ministerský post nevzdá.
(A co je EIA? Environmental Impact Assessment – hodnocení vlivů na životní prostředí.)

Lapidárně řečno, jde o údajnou ekologičnosti silnic, továren, elektráren a dalších staveb i technologií. Ti, co hlasovali pro, měli jasný důvod; novela by komplikovala stavební procesy a prodlužovala je.

A ochránci životního prostředí by raději zachrańovali žabičky, aniž by domysleli, že bez obchvatu měst jsou mrtví při dopravních nehodách vlivem přílišné frekvence dopravy na silnicích druhé třídy.

Chtěl Bursík Zubovou uštvat a ejhle; Zubová nakonec uštvala Bursíka…

Jak se do lesa zeleného volá…, až se ucho utrhne. A tak sbohem a šáteček, a kdybychom se víckrát neviděli, bylo to příšerné a bylo toho až nad hlavu….

Reklama:
 1. 9 reakce na “Sbohem a šáteček… bylo to příšerné a bylo toho až nad hlavu…”

 2. A že to ale trvalo. A teď utřu slzičku, Dolly Parkan se poroučí také, to bude smutku v království českém…

  od Ladislav Zelenka v Čer 9, 2009

 3. Budu neustále opakovat…
  http://i.zpravy.cz/pes/09/061/pmaxi/WAG2ba2dd_Oddeleni_politickych_mrtvol.jpg

  od wbgarden v Čer 9, 2009

 4. Třeba nám pophvězda Vlasta narychlo zazpívá píseň: God bay, americký radare, můj idole, nahoře i dole…

  od olser v Čer 10, 2009

 5. Jeníku, Jeníku, tys hotový vynálezce rentgenu Rentgen Rentgenovič Rentgenov, co honil starou kolem baráku a řval: Já do tebe vidím…!

  od olser v Čer 10, 2009

 6. Budu neusále opakovat, co se týče radaru lepím obvykle toto:
  Aameričani tady měli být už od pětačtyřicátého a ušetřili bychom si pár desítek let front na banány a hajzlpapír, a ne jenom nějaká polní kuchyň či radar, ale pořádná base. Tam kde stojí rozkročený americký mariňák, tam se hordám těžko leze. Ledaže by ode dneška přestalo platit úsloví o říších roznesených na kopytech. Modré přilby umí akorát Srebrenicu.
  Pro ty co zapomněli zde:
  http://www.rezek.biz/skl.htm
  http://komap.net.ru/2008/09/28/chem_kormjat_amerikanskikh_voennykh.html
  A jinak, volně podle já, roentgenov je možná lepčejší než ten individuj sedící neustále v tobě – platon aristotělovič sokratov…Tož tak.

  od wbgarden v Čer 10, 2009

 7. Milý Jene, asi píšeš do mnoha diskuzía nevíš, cos kam přilepil, ale tohle jsi mi tady už jednou psal o rozkročených amerických mariňácích a hordách….

  od olser v Čer 10, 2009

 8. Principiálně jsem proti zeleným.Nebudu to rozvádět,ale je to typická štěnice na jakémkoliv politickém spektru.Co se týká Bursíka a Jacques to je kapitola sama pro sebe.
  Bursík politický cestovatel a Jacques primitiv v podstatě ve všech ukazatelích.Pouze mně děsí fakt,že tento typ lidí jakýmkoliv způsobem má možnost zasahovat do života mého,mých dětí a vnuků.A to je tragedie!

  od Jozef Bohdan v Čer 10, 2009

 9. V polovině 90. let obývala Kateřina Pojarová-Jacques se skupinou squatterů prázdný činžovní dům na Praze 7, poblíž Strossmayerova náměstí. Narušovali zde veřejný pořádek, vyvolávali pouliční rvačky a napadali kolemjdoucí. Scénář i závěr těchto incidentů byl zpravidla stejný.

  Jakmile bylo zahájeno vyšetřování a trestní stíhání, objevil se rodinný právník, povolaný rodiči nezdárné dcerušky, aby se dal do obviňování těch, kteří byli přepadeni squattery.

  Přepadení, zbití a často i oloupení občané měli najednou vysvětlovat, proč se dopustili násilí na „bezbranné“ dívce. Fakt, že minimálně čtyři osoby musely po útoku Jacques a jejích kumpánů vyhledat lékařské ošetření, že Kateřina osobně použila lopatu na muže, jenž se pokoušel chránit svou těhotnou manželku.
  Dále no comment!

  od olser v Čer 10, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *