Mirečkovi vzali oblíbeného kačera a ten se mstí a trucuje…

31. Květen, 2009 – 1:32

Jako malý rozmazlený kluk. Pomsta je sladká, jak jinak, vždyť to přece chtěl Evropě osladit. Ještě před několika měsíci byl hrdý egoista, který se pyšnil, jak si pět hodin povídal s Putinem, jak se prezidentu Sarkozymu chlubil, že má syna se stejným jménem Nicolas jako on.

Pak pyšně kráčel vítat Obamu a poplácával se s šéfy EU, Berlusconiho prohlašoval za svého kámoše a Merklovou gentlemansky líbal na obě tváře. Hrdina nad hrdiny, dokonce to vypadalo, že se naučí i anglicky. Ovšem ouha, vzali mu jeho hračku, kačera předsednictví EU a byl oheň na střeše.

Už vidím a slyším, jak tvrdí Barrosovi a dalším potentátům Rady Evropy, že Lisabonská smlouva je mrtvá. Nechal by si vrtat koleno, než by na jen na to pomyslel, natož aby něco takového vyslovil a opičil se tak po svém úhlavním nepříteli prezidentu Václavu Klausovi.

Ovšem, jeden míní a osud mění. Soudnost a racio nechodí po lidech, ale asi po hrách. Jak říkal Švejk: Zabili jste nám, strejčka, dostanete do držky!

Dnes už pouhý šéf rozhádané a zdecimované ODS Mirek Topolánek odjel na víkend do Varšavy, aby mu konečně zase někdo skládal poklony jako virtuální celebritě a mistru rektální submisivnosti.

Na předvolebním sjezdu polské konzervativní strany Právo a spravedlnost, (vrána k vráně, tedy spíš pták k ptákovi, sedá) doslova uvedl, že nezáleží na tom, jestli bude Lisabonská smlouva o reformě Evropské unie ratifikována, nebo ne, je to už prý stejně mrtvý dokument.

Napřed ji hájil do krve, prohlašoval o Klausovi, že svým euroskepticismem škodí Česku i Evropě, a najednou „prozřel“ a tvrdí, že tato reformní smlouva neodpovídá realitě 21. století. A další tajenka je odhalena – Topolánek objevil Ameriku a patrně pošilhává po nějaké té funkci v evropském Parlamentu.

Mají se prý zvyšovat platy europoslanců hnedle na dvojnásobek, takže by o premiérskou apanáž nepřišel. Zhlédl se údajně ve společné vizi Evropy s polskými a britskými konzervativci. Spojení těchto tří stran je prý skvělou základnou pro vznik frakce euroskeptiků v Evropském parlamentu.

A to bylo slávy před televizními kamerami, když Lisabonskou smlouvu slavnostě, s patřičnou okázalostí podepisoval. Takže si to spočítejme – máme dalšího europřeběhlíka z toho charakterního může, co byl známý jako hlavní bíjce zrádců, viz Tustý a spol.

Neunesl však svoje ponížení a jako malý kluk, závistivý a mstivý, že mu vzali jeho hračku, začal zrazovat i sám sebe. Nevratně mu zkrátka zabavili jeho kačera a teď trucuje, nenávidí a kope kolem sebe, jak smrtelně zraněný valach. Kůň, který má sice sílu, ale nic nevydrží.

Prostě další Ferdyš Pištora a jeho obrácení, spíš tedy zvracení…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *