Proč je terčem nenávisti Paroubek a ne Langer nebo Topolánek…?

30. Květen, 2009 – 8:21

Zjevná nenávist zlaté české mládeže a ODS vůči socialistům v čele s Jiřím Paroubkem je mi záhadou. A může si kdo chce vypisovat deset hlavních důvodů třeba pozpátku. Všechny a mnohem horší se vyskytují také u jiných politiků. Přesto nenávidí zrovna Paroubka, jemuž já osobně mj. vyčítám, že jako cholerik ze sebe veřejně dělá sangvinika…

Není to náhodou nenávist účelová, jako vždy před volbami? Proč po něm neházeli mládežníci slepičími snůškami po minulých komunálních a senátních volbách, kdy jasně převálcoval ODS?

Proč už tenkrát neviděla média deset jeho zlých vlastností? Protože měl za sebou půlku národa? Nebo že to zrovna nebylo zapotřebí, protože arogantní, zhůvěřilí, sprostí a hulvátští byli zrovna ti, co jsou studentům sympatičtí?

Ten jeden, Mirek Topolánek, je teď tím třetím vzadu. Stáhl se do ústraní a pár dnů poté, co musel z premiérského křesla pryč, už mu vyšla knížka „Deník zničeného úspěchu“.

Mít tak jeho předvídavost. Jak věděl, že mu někdo zničí jeho „úspěch“…? Jestli s tím náhodou sám už během svého „vládnutí“ nepočítal…?

Připomeňme si, házečí vajíček, onu vámi tolerovanou „počestnost“ páně Topolánka…

Přestože se na sjezdu SZ takticky zkroušeně omlouval a přísahal, že vyčistí Augiášův chlév, a mezi řádky se kál, že už nikdy nebude chrlit nacistické reminiscence, viz noc dlouhých nožů, jako výhrůžka opozici, ani následující psaný výrok: Es kommt der Tag o tom, že přijde den, používaný hitlerovskými pohůnky.
Pak si ještě sypal popel na hlavu za donekonečna prezentovaný vstyčený prostředníček, údajně pro ministra Kalouska, jako že je jednička, pak kopnutí do novinářského auta, když se ho reportér snažil vyfotit na záletech u jeho milenky – poslankyně Talmanové.

Poté mu odtrnulo a nedaly na sebe dlouho čekat výroky na adresu korupce a mstivosti novinářů, což završil výhrůžkou, že navrhne zákon o regulaci svobody slova. Ta by se však měla týkat spíš Topolánka, třeba za slova, jimiž se chtěl vetřít do přízně euroskeptikovi prezidentu Klausovi: …Evropská ústava je shit… Nebo: Nezvolení Klause by byl můj konec…

Suma sumárum – nabubřelost: – má vyšší poslání, je agresivní – útočí a neunese porážku, zadlužování… Jen namátkou některá „přikázání“ z desatera, co překvapivě nejsou o Topolánkovi, ale o Paroubkovi. Je zvláštní, že mu vyčítají zadlužování, byť sama ODS v něm úspěšně pokračovala.

Když vládli socialisté, nikdo by si od nich ani kůrku nevzal, jak byli zostuzováni kvůli zadlužování země, protože na konci roku 2005 dosáhl státní dluh “šílených” 691,2 miliardy korun, přesto jen evropský podprůměr.

Zatímco koncem března roku 2006 byl státní dluh ve výši 698,2 miliard korun, koncem března 2008 narostl na 811,7 miliard korun. Na každého Čecha tak připadalo už průměrně téměř 80 tisíc korun.

Po třech letech „úspěchů“ vlády Topolánka nadešel duben 2009 a státní dluh České republiky poprvé v historii přesáhl jeden bilion a pět set milionů korun.

Je to prý o “jen o pouhou” miliardu více než koncem loňského prosince. Nicméně na každého obyvatele připadá částka přes 95,5 tisíce korun, jež by se daly splatit nejdříve za 6,8 roku.

Tolik vládní politika, ale žádná vajíčka, nenávist, aby si pan expremiér mohl v klidu psát deník o tom, jak mu socani zničili úspěch, přestože se jeho egopředsedání EU každý smál, až se za břicho popadal.

Ivan Langer, naštěstí už bývalý ministr vnitra, se velmi rád dovolával morálky a slušného chování. Zrovna on, co vždycky kázal vodu a pil víno, a který se proslavil tím, že „zapomněl“ na stole před novináři inkriminovaný spis Kubiceho zprávy, který byl přítomnými žurnalisty pochopitelně bleskově ofotografován a vzápětí zveřejněn.

Napřed v Českém rozhlase, poté i ve všech dalších médiích, což převážilo vítězství ve volbách na stranu ODS. Kdo by též volil člověka, jenž byl podezřelý z pedofilie, spolčení s českým podsvětím a z podílu na vraždě mafiána Mrázka.

Ano, toho zavražděného podnikatele Mrázka, na něhož byl založen vyšetřovací spis Krakatice, v němž byl zmíněn vedle Paroubka také Ivan Langer, jako člověk blízký okruhu lidí kolem „sejmutého“ Mrázka…

Odposlechy, na které byl vzápětí Sněmovnou v čele s ODS a Langerem uvalen tzv „náhubkový zákon“, zachytily rozhovor dvou lidí napojených na tehdejšího šéfa české mafie. Bavili se o tom, že Langera ovládají.

„Ty lidi neznám, nemluvil jsem s nimi a rozhodně jsem nebyl nikým řízen,” popřel Langer, pod něhož spadaly veškeré vyšetřovací skupiny…

Dnes mu prý krvácí srdce, jelikož „nepochopil“ útoky prezidenta Václava Klause na „potopenou“ Topolánkovu vládu, když řekl že to byl kabinet nejvíce napojený na lobbisty a naznačil, že důležitou roli při tom sehrál poradce Topolánka deus ex machina Marek Dalík, mj. neúspěšně přemlouvající novináře, aby nepsali o kauze přeběhlíka Wolfa.

„Srdce mi to nebere,“ řekl „splachovací“ Langer, jemuž nebylo hloupé přijít do pořadu ČT Otázky Václava Moravce a ještě v něm vznášet bláboly na adresu prezidenta Klause. Údajně nechápe, proč Klaus pomlouvá ty, kdo ho dvakrát zvolili prezidentem.

„Nevím, jestli je to stářím, ztrátou paměti, izolací, anebo Freudovským komplexem, kdy nejvíce ubližujete těm, kteří se vás zastávali,“ dodal Langer.

Byl to pořád ten samý Ivan Langer, který ve své bohorovnosti nehleděl na televizní kamery a bušil během prezidentské volby do Bursíka známými slovy o tom, že leze (Bursík) někomu do prd.le (Švejnarovi), na úkor Klause. A že někdo půjde „bručet“…

Tak za tuto ostudnou volební repliku by se měl stydět a ne aby drze prohlašoval, že Klaus ztrácí paměť, když ho ODS dvakrát zvolila do čele státu.

A jestlipak si naštěstí už bývalý ministr vnitra vzpomene, jak svého času Klausovi jako čestnému předsedovi ODS věnoval velkou poštovní známku s jeho prezidentským portrétem.

A zase žádná nenávist, ani jedno vajíčko se nerozplesklo o jeho značně průsvitou lebku. Opět to odnesla až pár dnů před volbami ČSSD. Proč po nich neházeli mládežnící vajíčky, už když socanské oranžové tsunami rozdrtilo vládní koalici volebním debaklem 13:0…?

Že by proto, že polovina národa stála za socialisty, že stejných cca 50 procent Čechů schvalovalo sesazení Topolánkovy vlády, co je dnes ten pravý ublížený, jemuž prý Paroubek překazil skvělý úspěch…?

Že by to byl hlavní důvod nynější vajíčkové intifády..?

PS: Na své si málem přišla také bývalá americké ministryni zahraničí Madeleine Albrightová. Dva mladíci, co si mysleli, že USA jsou zemí neomezených možností, však narazili na zákon, když protestovali proti bombardování Jugoslávie NATO. Počkali si na Marušku Korbelovou ze Žižkova, házeli po ní vejce a nešetřili vulgaritami. Dočkali se ocenění; byli obviněni z výtržnictví a je s největší pravděpodobností jisté, že si odsedí až dva roky ve vězení.

 

 

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *