Cvakalo Kocábovi, že mu exekutoří obstaví ministerstvo…?

22. Květen, 2009 – 7:44

Řečí, jak u hokynáře na trhu, ale když má říct něco svému sokovi z očí do očí, co je špatného na tom, že Chomutov dodržuje zákon, když hájí peníze z rozpočtu města, raději ze sebe udělá mrtvého brouka a exotická tisková mluvčí mluví za něho. O kom je řeč – kdo by neznal populární dvojku Kocáb – Abbasová.

To vše se událo kolem veřejného slyšení senátního Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu na téma: „Pomáhá stát městům a obcím v boji s neplatiči?“ Senát tímto způsobem řešil zabavování sociálních dávek dlužníkům, které zavedla chomutovská primátorka Ivana Řápková.
Svépomocí si duo Kocáb – Abbasová vymyslelo alibistickou výmluvu; když prý je v senátu veřejné slyšení o sporném postupu některých měst vůči neplatičům nájemného přenášeno živě televizí, nemíní se rocker ve štramplích podílet na šíření myšlenek, s nimiž nesouhlasí a nechápe, jak může být veřejné slyšení veřejné…

S Řápkovou souhlasí téměř všichni pragmatici, i zástupci Litvínova a jednoho z obvodů Brna, co se chystají zavést podobný systém zabavování dávek jako v Chomutově. Exekuce podle Řápkové přispěly ke zlepšení platební morálky obyvatel Chomutova, jehož pohledávky vůči zhruba 4 000 dlužníkům přesáhly 240 milionů korun.

Při exekucích se podařilo vybrat asi 200 tisíc korun, na dalších 570 tisíc korun byl s obyvateli uzavřen splátkový kalendář. Hlavní byl právnický výklad – sociální dávky se nerovná peníze. Sociální dávky jsou jen papír s razítkem, písemné rozhodnutí.

Není to papír- cenina, je to papír, na kterém jsou vypočteny sociální dávky, a ten teprve v pokladně lze směnit za peníze. Exekutor zabavil peníze, nikoliv dávky. Nezkoumá, ani nemusí, z jakého zdroje ony peníze pocházejí…

Kocábovo hulvátské chování se zle dotklo předsedající senátorky Liany Janáčkové. „Pan ministr je zbabělec, který neumí přijít a pustit se do diskuse,“ dodala a ryze žensky solidárně ocenila sličnou Abbasovou, když promluvila o statečnosti a krásné kůži tiskové mluvčí, kterou přinesla na trh….

Starostka Liana Janáčková sama ví, o čem to je, mít v obci tisíce nepřizpůsobivých občanů. Jak to leze do obecního rozpočtu. Proslula přece svým mediálním postupem, kdy údajně chtěla Romy vyštvat z Ostravy a nabízela jim letenky do Toronta.

Skutečnost však byla mnohem prozaičtější. Mínila od nich pouze odkoupit pro obecní využití jejich byty, za které by jim dala odpovídající část peněz na letenky.

Tím chtěla zabránit černému obchodování s obecními byty, což také řekla před televizní kamerou při natáčení diskutovaného pořadu TV Nova. Autor tohoto dokumentu „Cikáni jdou do nebe“ o emigraci Romů do Kanady však účelově ponechal jen část slov starostky, čímž z ní udělal dokonalou rasistku.

Přitom obvod starostky Janáčkové investoval statisíce do těchto bytů, v nichž si Romové vytrhali parkety, aby si s nimi topili. Navíc vyřezávali díry do dveří pro své psy, a co nebylo přibité, to prodali.

Měla v záměru pouze zachránit z nich co se dá, a proto ta velkorysá nabídka letenek za byty, které byly navíc zadlužené, jelikož jejich nájemníci samozřejmě neráčili spěchat s nájemným.

Nakonec však nebyla koupena ani jedna letenka. K čemu, když na ně vystačilo 30 tisíc Kč, které dostali od státu vyplavení Romové jako náhradu za spáchané škody při záplavách…

„Paní Janáčková je pracovitá žena a žádná rasistka. Už několik let podporuje náš fotbalový turnaj proti drogám a rasismu,“ říká na adresu senátorky zástupce Unie olašských Romů Josef Stojka, který se přihlásil na policii, aby v její prospěch svědčil.

Tento princ olašského krále prohlásil, že Janáčková není rasistka a že to vidí jako lumpárnu, že Romové byli zapleteni do špinavé politické hry, kterou rozfofroval pan Michniak – tehdejší předseda mariánskohorské ODS a místopředseda ostravské ODS…

Bylo záhadou, proč se Kocábovi tak nelíbí exekutorské konání. A ejhle, pan Kocáb odkryl svoji „třináctou komnatu“ – má totiž sám na krku exekutory. Návrh na exekuci podle médií podal liberecký podnikatel Radovan Alt, jemuž Kocáb prý dluží 61 tisíc korun. Problémům s exekutory a hrozbě obstavení majetku ministr čelil už dříve.

Podle Týdne.cz se v roce 2003 exekutoři chystali obstavit jeho dům v pražské Karlově ulici kvůli nezaplaceným stavebním pracím, o rok později přišli vymáhat dlužnou částku od společnosti Czech Sat, a.s., v níž Kocáb figuroval. Přípis „nařízení exekuce“ nyní stojí u jeho parcely v pražské Tróji a u nemovitosti v Karlově ulici.

Asi se bál konfrontace na veřejnosti, aby mu nakonec exekutoři neobstavili i beztak zadlužené ministerské křeslo, o které se jako jediný ministr bez vysoké školy ve vládě odborníků, rval jak o život. Asi jak za dob jeho „hudebního tělesa“ Pražského výběru s velmi inspirativními texty ze souhrnu pod názvem: „Vymlácený rockový palice…“, podle nichž se patrně řídí i jeho chráněnci v Chmutově, Janově či Chánově:

„Kecy, fóry, nemakáme, to si radši nožku za krk dáme. Ať civí, kdo se diví…“
To se tedy divíme, stejně jako všichni na veřejném senátním slyšení, kteří stáli jednoznačně za primátorkou Řápkovou. A to byl asi ten hlavní důvod Kocábova zbabělého rádobypohrdání tímto setkáním senátorů, starostů a primátorů – strach z další ostudy.

Inu, tak to je vše o ministru pro lidská práva Kocábovi a mj. obdivovateli „samizdatového“ klonu muzikantsko-textařského „génia“ s hudebním hluchem zvaného PlasticPeople of the Universe…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *