Ještě že Romové nejsou, chválabohu, jako muslimští Arabové – video

21. Květen, 2009 – 7:27

Nejednou jsem slyšel, jak někteří dobře situovaní romští aktivisté, profitující skvěle z vládních a evropských fondů na podporu českých Romů, přirovnávali svůj hlavní argument pro imigrační soud v Torontu – „rasismus“ v Česku – k údajné diskriminaci Arabů v Izraeli a Palestinské autonomii.

Neznalost daného problému je neomlouvá, naštěstí z tohoto srovnání vyjdou cikáni ze střední Evropy jako míliusové. Žádný z nich se totiž ještě neodvážil opásat se dynamitem a odpálit se třeba na diskotéce plné dětí, natož aby si dokázal vyrobit raketu kassam a vystřelit ji na Prahu, Litvínov, Chomutov nebo Ostravu.

Jediné, v čem čeští romští filutové proti muslimům vynikají, je dokonalá orientace v termínech vydávání sociálních dávek a podpory v nezaměstnanosti či dovednost při získávaní invalidních důchodů. Naopak ve srovnání s Araby mírně pokulhávají ve svém zastoupení v celách českých věznic.

A když chtějí do ráje, tak si maximálně zapějí svůj hit „Cikáni jdou do nebe…“, aniž by přitom toužili umírat, naopak prahnou po životě jako málokdo…

Důležitým faktem ovšem též je, že jsem se zatím v Torontu či jinde v Kanadě nesetkal s izraelským či lokálním Arabem, kteří by tam jako čeští Romové žádali o status uprchlíka z důvodů diskriminování či rasistického pronásledováni v židovském státu.

Podle zpravodajského webu Arutz Sheva tvoří přes dvě třetiny z 22 500 momentálních izraelských vězňů Arabové. Tyto údaje zveřejnila organizace Adalah, právní centrum pro práva arabské menšiny v Izraeli.

Z dalších statistik, zveřejněných na webu Eretz.cz, vyplývá, že především z uvězněných izraelských i palestinských Arabů jsou jich téměř tři a půl tisíce za mřížemi kvůli trestním obviněním, zatímco necelé čtyři stovky z bezpečnostních důvodů, tedy mj. z příravy teroristických útoků.
Z Arabů z Judeje, Samaří a Pásma Gazy je jich ve vězení asi osm tisíc z těchto bezpečnostních důvodů a více než čtvrtina z tohoto počtu pro kriminální činy. K nim je třeba připočítat dalších přibližně 2.000 Arabů, kteří do Izraele pronikli nelegálně z Afriky.

Občas na obhajobu českých Romů uvádím fakt, že na rozdíl od Izraele není Česko v kleštích arabských zemí, které jsou mnohem rizikovější, než kdyby nás ze severu obklopoval Chánov, z východu litvínovský Janov, na jihu by to byla Bedřiška a další nepřizpůsobiví spoluobčané z Ostravy, západ by vykryli neplatičí z Chomutova.

Pouze část východu by byla happy, což by odpovídalo Jordánsku, které udržuje diplomatické styky s židovským státem a paralelou k němu by byli romští vzdělanci, poctivě pracující, posílající své děti do školy a vychovávající je k úctě k práci, lidem i cizímu majetku.

Navíc čeští nepřizpůsobiví Romové nepopírají holocaust, jelikož se jejich předci sami stali jeho obětmi. Zato dva z pěti arabských občanů Izraele, tedy skoro polovina, prohlašuje, že k šoa nikdy nedošlo.

A během ramadánu si Romové nepouštějí flmy o tom, jak „zlotřilí Židé“ podřezávají křesťanské děti, aby jejich krev přidávali do těsta bezkvasinkových macesů.

Ovšem jen 41 procent arabských občanů Izraele uznává právo Izrale na existenci jako židovského a demokratického státu. Zhruba stejné množství Arabů uvedlo, že je správné, aby arabské děti studovaly v židovské škole, ovšem skoro stejný počet nechce Židy ve svém sousedství a přes dvanáct procent by se neštítilo žádného násilí vůči Izraelcům.

Jak je zřejmé, v tomto směru jsou reakce zvláště gazanských Arabů naprosto odlišné od názorů a chování většiny Romů v Česku. Ještě, že Romové nemají ve svém středu žádného Abbase Zakiho, zástupce předsedy Palestinské správy pro Libanon. Ten má ke „konečnému řešení sionistické otázky“ svůj nekonvenční postoj:

„Musíme pokračovat kupředu k dvoustátnímu řešení, řešení které podporuje dokonce i Ahmadinežád. Podle mého názoru se tímto řešením Izrael zhroutí. Protože pokud se vzdají Jeruzaléma, co zbude z jejich řečí o Zaslíbené zemi a vyvoleném národu? Co bude se všemi oběťmi, které dali a které pak opustili?… (Židé a Izraelci) přisuzují Jeruzalému duchovní význam. Judeu a Samaří spojují s historickým snem. Pokud Židé opustí tato místa, začne se hroutit samotná sionistická idea – a pak se pohneme vpřed.“

Odlišnost je ovšem rovněž v zájmu o práci; izraelští Arabové i ti lokální, co si říkají Palestinci, jsou vděční za pracovní příležitost ve městech, kibucech i mošavech Izraele a mnozí z nich by se proto nikdy nevzdali izraelského občanství. Ti, co jej ještě nemají, o ně rychle žádají…

Divná logika; chcít zničit stát, o jehož občanství se ucházejí. Možná schizofrenie, třeba ve zničení Izraele sami nevěří a pud sebezáchovy u nich vítězí. Izraelské občanství jim totiž zaručuje pravidelný příjem, náboženskou svobodu; v Izraeli jsou stovky mešit.

Naopak nemusí na povinnou vojenskou službu, ani dodržovat šabat. Jinak mají stejná práva i povinnosti jako Židé. Jediné, co je přísně zakázáno, jsou sebevražedné atentáty, terorismus a popírání šoa…

Romové rovněž špiní svoji rodnou zemi před Kanaďany, přičemž jim nevadí, když v sociálních dávkách berou od ní něco za nic, aniž by pro vlast hnuli prstem.

Přesto Bože, ochraňuj české Romy a nedej, aby se začali chovat jinak, než doposud. Snad pouze slušněji a vstřícněji k jimi diskriminované majoritě…

Jednou si Evropané na Romy s láskou vzpomenou, až u nás bude vládnout šárija a bude platit tristní anekdota:

Jde mladý muslim a před ním kráčí jeho manželka. Vidí to starý imám a zlobí se:

„Děláš ostudu všem muslimům, žena je přece polovina muže a má proto jít pokorně až kus za ním, jak to stojí psáno v tisíc let starém Koránu…“

Mladík jen pokrči rameny a brání se: „No jo, imáme, to je složitější; když byl sepisován Korán, nebyly ještě na cestách smrtící miny..!“

http://www.novinky.cz/domaci/169246-ct-stahuje-z-vysilani-klip-narodni-strany-s-konecnym-resenim.html

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *