Langerovi to nedoťuklo, aneb Kde nic není, ani Freud nebere…?

17. Květen, 2009 – 18:19

Pan Ivan Langer, naštěstí už jen bývalý ministr vnitra, se velmi rád dovolával morálky a slušného chování. Je jen málo osob jako on, na které by se hodila jako ulitá floskule: Zloděj křičí, chyťte zloděje!

Připomeňme si již několikrát popsané… Zrovna on, co vždycky kázal vodu a pil víno, a který se proslavil zřejmě potížemi se svojí prostatou, když musel po tiskovce o přísně tajné Kubiceho zprávě opustit místnost, v níž se jednalo.

Ta zpráva byla tak tajná, že se o jejím obsahu neměl dozvědět ani jediný daňový poplatník-živáček. Pokud by ovšem chytrý Ivánek v nastalém chvatu, zřejmě zaviněném inkontinencí, zapomněl na stole před novináři inkriminovaný spis, který byl přítomnými žurnalisty pochopitelně bleskově ofotografován a vzápětí zveřejněn.

Napřed v Českém rozhlase, poté i ve všech dalších médiích, což převážilo vítězství ve volbách na stranu ODS. Kdo by též volil člověka, jenž byl podezřelý z pedofilie, spolčení s českým podsvětím a z podílu na vraždě mafiána Mrázka.

Ano, toho zavražděného podnikatele Mrázka, budiž mu země lehká, na něhož byl založen vyšetřovací spis Krakatice, v němž byl zmíněn vedle Paroubka také Ivan Langer, jako člověk blízký okruhu lidí kolem „sejmutého“ Mrázka…

Odposlechy, na které byl vzápětí Sněmovnou v čele s ODS a Langerem uvalen tzv „náhubkový zákon“, zachytily rozhovor dvou lidí napojených na tehdejšího šéfa české mafie.
Bavili se o tom, že jmenovitě Langera ovládají.„Ty lidi neznám, nemluvil jsem s nimi a rozhodně jsem nebyl nikým řízen,” popřel Langer, pod něhož spadaly veškeré vyšetřovací skupiny…

Dnes mu prý krvácí srdce, jelikož „nepochopil útoky prezidenta Václava Klause na „potopenou“ Topolánkovu vládu, když řekl, že to byl kabinet nejvíce napojený na lobbisty.

Naznačil, že důležitou roli při tom sehrál poradce falešného a prázdného Topolánka, deus ex machina Marek Dalík, mj. neúspěšně přemlouvající novináře, aby nepsali o kauze přeběhlíka Wolfa.

(Deus ex machina je terminus technicus, který vznikl v antickém divadle, jako způsob, jímž antičtí dramatici řešili zdánlivě neřešitelné situace…)

„Srdce mi to nebere,“ řekl „splachovací“ Langer, jemuž nebylo hloupé přijít do pořadu ČT Otázky Václava Moravce a ještě v něm vznášet bláboly na adresu prezidenta Klause. Údajně nechápe, proč Klaus pomlouvá ty, kdo ho dvakrát zvolili prezidentem.

„Nevím, jestli je to stářím, ztrátou paměti, izolací, anebo Freudovským komplexem, kdy nejvíce ubližujete těm, kteří se vás zastávali,“ dodal Langer.

Byl to pořád ten samý Ivan Langer, který ve své bohorovnosti nehleděl na televizní kamery a bušil během prezidentské volby do Bursíka známými slovy o tom, že leze (Bursík) někomu do prd.le (Švejnarovi), na úkor Klause. A že někdo půjde „bručet“…

Tak za tuto ostudnou volební repliku by se měl stydět a ne aby drze prohlašoval, že Klaus ztrácí paměť, když ho ODS dvakrát zvolila do čele státu. Za těchto okolností by to Klaus možná odmítl, kdyby Langera slyšel…

A jestlipak si naštěstí už bývalý ministr vnitra vzpomene, jak svého času Klausovi jako čestnému předsedovi ODS veřejně na odeesáckém fóru věnoval velkou poštovní známku s prezidentským portrétem Václava Klause.

To nebyl komplex méněcennosti a submisivnost nejvyššího řádu?

Inu, co srdce nebere, to rozum nebolí, aneb Kde nic není, ani Freud nebere…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *