Po upotřebení odhodit, aneb Už nejste nanic, tak se chraňte sami…

16. Květen, 2009 – 10:09

Tak přeběhlíci Miloš Melčák a Evžen Snítilý právě dopadli jako pravověrní zrádci, resp. jako sedláci u Chlumce. Pokud jich bylo možné využívat k podpoře vlády, volby prezidenta či různých trojkoaličních zákonů, rozpočtů, reforem včetně regulačních poplatků, všichni si je předcházeli, poklonkovali jim a policejní bodyguardi se mohli potrhat, jak je chránili.

Vláda ale padla, ministr vnitra Ivan Langer musí poryč z teplého korýtka a tak se mstí. Melčák se Snítilým už nemají k dispozici automobil s řidičem a ochráncem, jejich obydlí už nejsou pod nepřetržitou policejní kontrolou.

Konec dvouletého pohodlíčka. Zrušení ochranky s koncem Topolánkovy vlády je skoro jasným důkazem toho, že to byla součást politické korupce koalice, která přeběhlíky potřebovala pro své vládnutí.
Pokud s koncem vlády trojkoalice skončila i rizika, neznamená to náhodou, že oba přeběhlíci jen naplnili známou floskuli: Po upotřebení odhodit…? Ministr sice tvrdí, že oba hoši o to sami požádali, ale oni svorně říkají úplně něco jiného.

Jo jo, ty tam jsou časy, kdy stačilo pár výhružných e-mailů, dopisů či nábojů v nich a bylo vymalováno. Přestože je vozila do práce a z práce policie, pořád jako každý jiný poslanec dostávali a dostávají měsíčně desetitisíce korun na dopravu.
V případě Snítilého to je 22 900 korun čistého za měsíc, u Melčáka pak 34 300 korun. Částky se řídí vzdáleností jejich bydliště do Sněmovny.

Suma sumárum stál rok pod dozorem bodyguardů daňové poplatníky bratru milion CZK. A tak, jak přišla krizka na Matýska, vyschl pramen příjmů nad plán též Melčákovi se Snítilým.

Mají vlastně náramné štístké; běžně se zrádci stavěli ke zdi, ale to pouze ve válečném stavu, k čemuž však dnes v naši politice skoro ani nedochází. Krize nekrize, šrotovné nešrotovné.

Kliku měl jen MUDr. Pohanka, který moudře vzal už dávno po anglicku dozaječí i s odstupným…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *