Poslanecká cestovka se zájezdy „last minute“…?

14. Květen, 2009 – 9:12

Každý z nás občas netrpělivě čeká se svojí dovolenou na poslední chvíli, kdy cestovní kanceláře vypisují zlevněné zájezdy tzv. last minute. Málokdy se však stane, tedy v podstatě vůbec, že by vám někdo poskytl zahraniční cestu zadarmo.

Do Afriky už vůbec ne. Něco o tom vím, několikrát jsem musel těžce sáhnout do své portmonky, aby si afrikých neslužebních pobytů dosyta užil…

Jsou však výjimky. Václav Snopek (KSČM) Cyril Zapletal (ČSSD), Oldřich Vojíř (ODS) a Karel Sehoř (ODS). Tito pánové a soudruzi si takto vyrazili na báječnou „služební cestu“ do Keni a Tanzánie. Je opravdu český parlament nejluxusnější cestovní kanceláří, která splní i ty nejodvážnější sny poslanců? Prý ani náhodou. Jejich služební cesty jsou ryze pracovní a na nějaké safari a pláže či památky čas rozhodně nemají.

Cestovka dotovaná téměř ze sta procent daňovými poplatníky. Tak to je trefa, zvláště když mají stotisícové měsíční platy. Jak uvedla Naďa Adamičková z Práva, navíc si přes českou ambasádu objednali ubytování v hotelu Intercontinental v Nairobi, kde se ceny za jednu noc podle webových stránek pohybují od 6184 až po 17 963 korun.

Služební cesta je služební cesta, zvláště když sebou vezou i podnikatele, kteří se mají „smysluplně podílet se v době krize na hledání exportních příležitostí,“ jak se vyjádřil exministr Řebíček, který se na tuto „služební cestu“ přihlásil sám. A dokonce s tím, že si vše uhradí sám. Nakonec z rodinných důvodů neodletěl…

To, že na to tento nejchudobnější bývalý člen Topolánkovy vlády zřejmě neměl, znamená jak silné má pouto a snahu pomoci své bývalého vládě v době krize. Celá výprava totiž stála přes 800 tisíc CZK.

Přesto ještě dostali 2,5krát vyšší diety než jiné osoby na služební cestě. Musí přece mít na to, aby mohli pozvat své protějšky na kávu, džus nebo čaj. Sněmovna hradí vedle diet při této cestě také dopravu leteckou linkou, ubytování, tlumočení, místní dopravu a pojištění.

Čehož bohatě využívají např. členové Strany zelených. Ti si vyrazí do Mongolska, aby zjistili přímo na místě, jak si vedou jejich kolegové-poslanci mongolského parlamentu. Bez toho by přece náš Parlament nemohl dobře fungovat. Ani bez návštěvy komplexu Tajná kronika mongolů, Národního historického muzea, kláštera, továrny na kašmír, galerie výtvarného umění, sochy Buddhy a koncertu skupiny Tumen Ikh Chuulga.

Spolupráce českých firem s těmi mongolskými bude přece značným přínosem pro naši ekonomiku, zvláště když jsou nám Mongolové příkladem, jak mají skvěle fungovat čističky průmyslových odpadních vod.

Inu, v polovině října tohoto roku mají čeští poslanci a senátoři utrum se „služebními cestami“ zadara, takže zájezdy „last minute“ jsou o to žádanější. No, nekup ho…

Reklama:
  1. 3 reakce na “Poslanecká cestovka se zájezdy „last minute“…?”

  2. Je to pravda co pisete. Kseftovalo sa vzdy. Najlepsia dovolenka ja snat na Slovensku.

    od jm v Pro 26, 2013

  3. Každá dovolená kdekoli za peníze daňových poplatníků je bezva…

    od olser v Pro 27, 2013

  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *